Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy junior programozónak kb...

Egy junior programozónak kb ennyit kell tudnia? pl python programozó

Figyelt kérdés

Szintaxis: A Python nyelv szintaxisát érdemes alaposan tanulmányoznod. Tudd, hogyan kell definiálni változókat, függvényeket, osztályokat, hogyan kell beolvasni és kiírni adatokat, hogyan kell elágazásokat és ciklusokat írni.


Adattípusok: Ismerd a Python beépített adattípusait, mint például a stringek, listák, dictionary-k, tuple-ok és set-ek. Tudd, hogyan lehet ezekkel az adattípusokkal dolgozni, hogyan lehet adatokat hozzáadni, eltávolítani, módosítani, és hogyan lehet az adattípusok között konvertálni.


Függvények: Ismerd a Python függvények fogalmát, tudj függvényeket definiálni és meghívni, paramétereket átadni, és visszatérési értéket kezelni.


Modulok: A Python nagy előnye a különböző modulok használata, amelyek egyszerűbbé teszik a programozást. Ismerd a legfontosabb modulokat, mint például a math, random, sys, os, datetime, és tudj velük dolgozni.


Hiba kezelés: A jó programozó azonosítja és kezeli a hibákat. Ismerd a Python hibakezelési mechanizmusait, mint például a try-except struktúrát.


2023. ápr. 16. 17:24
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
44%
Ennél sokkal többet.
2023. ápr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Fejtsd ki, mi az a sokkal többet?
2023. ápr. 16. 17:49
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nincs torvenyileg szabalyozott egyseges kovetelmenyrendszer, annyit kell tudni, amennyi adott cegnek eleg ahhoz, hogy felvegyen junior pozicioba. Ez cegenkent teljesen eltero lehet.
2023. ápr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Az a baj leirnak teljesen erdektelen dolgokat, konkret feladatot sose latok,hogy junior programozonak milyen feladatot kell megoldania?

Most vagyok utolso eves bsc PTI-s de egyelore nem tudom beloni,hogy alkalmas vagyok-e a feladatra, mivel nem kaptam meg sose olyan feladatot ami piackepes feladat lenne

2023. ápr. 16. 17:52
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Miert nem interjuzol?
2023. ápr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Mert nem merek elmenni :D
2023. ápr. 16. 18:10
 7/22 anonim válasza:
73%
Akkor meg mindegy is, nem?
2023. ápr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Pythonnal még nem foglalkoztam, így abból konkrétumot nem tudok írni, de szerintem picit túlságosan egyszerűnek fogalmaztad meg a szintent.


A gyakornokoktól is elvárják, hogy adott programozási nyelvet "haladó" szinten űzzék.


A junior szint meg változó. Van ahol első pillanattól kezdve fejlesztened kell adott frameworkkel és nem akarnak sokat pátyolni és olyan hely is van, ahol hónapokon át semmit sem csinálsz csak betanulsz. Ez tipikusan multiknál, de nyílván oda is azt az embert veszik fel, aki valamennyire már kompetens az adott témában.

2023. ápr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
32%

Egyébként meg ez egy téveszme, hogy egy juniornak [x, y]-t kell tudnia, egy seniornak meg [x, y, z]-t.

A valódi különbség egy junior meg egy senior között az önállóság mértéke, illetve a végeredmény minősége.

Egy junior kis részfeladatokat tud megoldani, egy senior meg komplett, több komponensből álló szoftvereket meg tud írni (és adott esetben tervezni).

Valamint egy junior munkájában valószínűleg jóval több lesz a hiányosság és hiba, mint egy senioréban.

Az meg, hogy mi kell ahhoz, hogy egyáltalán felvegyenek az nagyon tech-stack, cég és projekt függő, de garantáltan nem merül ki 1 db nyelv szintaxisának ismeretében. Valószínűleg kelleni fog valamilyen verziókezelés, adatbázis, unit testek, modern design patternek, az adott nyelvhez tartozó legnépszerűbb framewörkök ismerete, ésatöbbi.

2023. ápr. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
61%

9# Mondjuk tipikus mutlis junior fejlesztős álláshirdetésekben többnyire csak felsorolnak 3-4 nyelvet és azt írják, hogy ha bármelyiket ismered, akkor menj hozzájuk.


Az alap informatikai tudás meg szerintem mindenhol szükséges.


Egyik ismerősömet úgy vették fel nagyon magas kezdő fizetésért egy multihoz, hogy adott nyelvvel találkozott egyetemen, de kötelező gyakorlatát teljesen más nyelvvel, más területen szerezte. Tehát 0 tapasztalata volt maga a nyelvvel és amúgy semmilyen elvárt framewoköt nem ismert.


Szóval azért annyira nem nagy a léc amit meg kell ugrani.

2023. ápr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!