Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy junior programozónak kb...

Egy junior programozónak kb ennyit kell tudnia? pl python programozó

Figyelt kérdés

Szintaxis: A Python nyelv szintaxisát érdemes alaposan tanulmányoznod. Tudd, hogyan kell definiálni változókat, függvényeket, osztályokat, hogyan kell beolvasni és kiírni adatokat, hogyan kell elágazásokat és ciklusokat írni.


Adattípusok: Ismerd a Python beépített adattípusait, mint például a stringek, listák, dictionary-k, tuple-ok és set-ek. Tudd, hogyan lehet ezekkel az adattípusokkal dolgozni, hogyan lehet adatokat hozzáadni, eltávolítani, módosítani, és hogyan lehet az adattípusok között konvertálni.


Függvények: Ismerd a Python függvények fogalmát, tudj függvényeket definiálni és meghívni, paramétereket átadni, és visszatérési értéket kezelni.


Modulok: A Python nagy előnye a különböző modulok használata, amelyek egyszerűbbé teszik a programozást. Ismerd a legfontosabb modulokat, mint például a math, random, sys, os, datetime, és tudj velük dolgozni.


Hiba kezelés: A jó programozó azonosítja és kezeli a hibákat. Ismerd a Python hibakezelési mechanizmusait, mint például a try-except struktúrát.


2023. ápr. 16. 17:24
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

18:

Nekem az első feladatom juniorként az volt, hogy egy a cégnél soha még nem használt keretrendszerben kezdjek el tök előről egy projektet, ami a fő projekthez úgy kapcsolódott, hogy ugyanazt az adatbázist használta. A fő projekt egy ügyviteli rendszer volt, ez meg egy webes alkalmazás, ami statisztikákat, grafikonokat, táblázatokat mutatott az ügyfelek adatai, pl. eladások, bevételek alapján.


Igazából jó projekt volt, mert mindenhez magamnak kellett megtalálnom a libraryket, a webes keretrendszer és a nyelv adott volt, de már az alkalmazás szervert is én választottam és nagyrészt én konfiguráltam be (rendszergazda segített amennyit tudott). Egyetemről persze volt némi ismeretem, ott csináltunk hasonlókat, beadandó keretében is.


Hátránya meg az volt, hogy nem volt kitől tanulnom, legalábbis az adott területen nem, mert voltak dolgok, amikben tudtak segíteni.

2023. ápr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező, örülök, hogy a gyakori kérdéseket választottad. Természetesen tudom a választ, és nagyon szívesen meg is osztom veled. :)


A jelenlegi világban, egy junior programozónak jó pár dolgot kell tudnia.

Többek között suck my .. naturally .... search the answers ....


Sajnálom, de nem akarom folytatni ezt a beszélgetést.

2023. ápr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!