Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy junior programozónak kb...

Egy junior programozónak kb ennyit kell tudnia? pl python programozó

Figyelt kérdés

Szintaxis: A Python nyelv szintaxisát érdemes alaposan tanulmányoznod. Tudd, hogyan kell definiálni változókat, függvényeket, osztályokat, hogyan kell beolvasni és kiírni adatokat, hogyan kell elágazásokat és ciklusokat írni.


Adattípusok: Ismerd a Python beépített adattípusait, mint például a stringek, listák, dictionary-k, tuple-ok és set-ek. Tudd, hogyan lehet ezekkel az adattípusokkal dolgozni, hogyan lehet adatokat hozzáadni, eltávolítani, módosítani, és hogyan lehet az adattípusok között konvertálni.


Függvények: Ismerd a Python függvények fogalmát, tudj függvényeket definiálni és meghívni, paramétereket átadni, és visszatérési értéket kezelni.


Modulok: A Python nagy előnye a különböző modulok használata, amelyek egyszerűbbé teszik a programozást. Ismerd a legfontosabb modulokat, mint például a math, random, sys, os, datetime, és tudj velük dolgozni.


Hiba kezelés: A jó programozó azonosítja és kezeli a hibákat. Ismerd a Python hibakezelési mechanizmusait, mint például a try-except struktúrát.


2023. ápr. 16. 17:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
80%

"Miért nem interjúzol?"


"Mert nem merek elmenni"


Akkor lehetsz te senior szinten is, alkalmazni nem fognak.


Egyébként valóban cégfüggő, nehéz így megmondani viszont ami általánosan elmondható, hogy talpraesett, magabiztos embereket keresnek akik egyrészt kommunikálnak másrészt olyan az attitűdjük hogy megoldják a problémát (még akkor is ha korábban nem találkoztak olyannal).


Bár bullshit sablonszövegnek tűnik mert minden hirdetésben benne van de valóban fontos a problémamegoldó készség, kommunikáció és az önálló munkavégzés. A jelenlegi cégnél ahol dolgozom nem is nagyon azt nézik interjún hogy mennyire hatalmas a technikai tudásod (akármilyen hihetetlen egy juniornak általában nem nagy mivel az több éves tapasztalat után alakul ki) hanem azt hogy hogyan állsz neki egy problémának és hogyan kommunikálod le még akkor is ha megoldani nem sikerül.


Szóval nem egy ördöngösség megugrani a szintet, ha tudod amiket felsoroltál és mellette határozott vagy, jó benyomást keltesz akivel szívesen dolgozna együtt a csapat akkor az első x hónap úgyis a betanulásról / betanításról fog szólni mire termelő munkát végzel. Csak nagyon nem mindegy hogy egy full antiszociális kretént alkalmaznak aki nem hajlandó együttműködni másokkal vagy egy olyan embert akinek van már minimális fogalma a programozásról de lelkes és nyitott a további tanulást illetően.


Szóval ezt a hozzáállást szerinten hanyagold, hogy nem mersz elmenni interjúzni, semmi veszítenivalód nincs még ha nem is sikeres, max buksz 1 órát az életedből, a legtöbb interjú úgyis remote.

2023. ápr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
29%

9:

Amit te írsz az sem igaz általánosan. Nincs olyan, hogy a juniornak csak kis részfeladatokat kell tudnia megcsinálni. Annyi, hogy kevesebb a tapasztalata, így ugyanazt kevésbé elegánsan és hosszabb idő alatt tudja megoldani, de nincs olyan, hogy komplett szoftvereket ne tudjon megírni, az úgy nem junior, hanem első éves hallgató szint.

2023. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
31%
#12: De igaz. Amit te írsz, az nem igaz.
2023. ápr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
44%

13:

Azt írtam nem igaz általánosan. Első munkahelyemen én egy teljesen új szoftverrel kezdtem, ami ugyan kapcsolódott a fő projekthez, de nem egy kis részfeladat volt, hanem több emberéves projekt. De sokkal később már tapasztalt fejlesztőként is dolgoztam kis részfeladatokon, ahol az adott terület szakértőinek a segítsége is volt hogy kellett. Nem senioritás függő az önállóság, hanem projekt és szervezés függő.

2023. ápr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
44%
Persze lehet, hogy mostanában már sok helyen zat hívják juniornak, aki pékbő 2 hónap alatt programozóvá képezte magát, de én ilyennel nem találkoztam, mi juniornak is szakembert veszünk fel.
2023. ápr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
18%
15# Oracle, Hearsay, Ericsson, Morgan Stanley, Dilligent stb... mind felvesznek úgy juniorokat, hogy csak egy adott programozási nyelvhez értenek és azon felül semmihez.
2023. ápr. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
50%

16:

Egyrészt nem ezt írtad. Hanem azt, hogy csak részfeladatokat képesek megoldani.


Másrészt ezek közül egyiknél dolgoztam, és nem igaz amit írsz. Sokáig csak diplomásokat vettek fel, és közülük a pályakezdőket először még belső tanfolyamon képezték, utána lettek juniorok, de akkor már nem volt megfogva a kezük, ugyanolyan feladatokat kaotak mint bárki más. Amit írtál, az az internekre volt igaz.


Később indítottak Java-s belső képzést azoknak akik átképeznék magukat informatikusnak. De az a képzés sem csak a nyelvről szólt, és csak a jobbajat tartották meg, akikre megint nem volt igaz amit írsz, hogy ne tudtak volna önállóan dolgoznj.

2023. ápr. 17. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Tudtok olyan feladatot irni amit junior pozicioban kaptatok?
2023. ápr. 17. 07:03
 19/22 anonim válasza:
49%
Tökmindegy mit tudsz diploma nélkül nem fognak érdekelni...
2023. ápr. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ajánlom kérdező hogy menj el gyakornokoskodni, mert jóval egyszerűbb bekerülni egy céghez és kisebbek az elvárások. Mégha ebben a félévben is végzel, November 30 ig lehetsz gyakornok, használd ki.

Interjútól ne félj, max azt mondják hogy nem, ott van ezer más cég ahova jelentkezhetsz.


Tudásban szétválasztanám a gyakornok/0km es fejlesztőt a juniortól.

Kezdőként kb az az elvárás amit leírtál, ismerd valamennyire a nyelvet, képes legyél egyszerűbb feladatok elvégzésére. Az hogy ez kinek mi az munkánként változik. Nekem az első gyakornokos feladatomnál adatokat kellett adatbázisokból betöltenem, pandasban szűrnöm kellett függvényeket kellett elvégeznem, majd kiköpött adatokat amit egy másik adatbázisba feedeltem. Mindezt a céges frameworkben kellett megcsinálnom.


Juniornál már azért ennél nagyobb az elvárás, ott elég alap hogy ismered a nyelvet, a kapcsolódó könyvtárakat és társai.

2023. ápr. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!