Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezt a feladatot hogyan kódolom...

Ezt a feladatot hogyan kódolom le?

Figyelt kérdés

Adjon meg egy alsó és felső határt, majd ezen határokon belül adjuk össze az 5-tel osztható számokat és írassuk ki őket!


Sok mindent próbáltam már, internetről is másoltam kódot, de nem jó. Pythonban kell csinálni



2023. máj. 8. 15:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%
Meddig jutottál el, hol akadtál el?
2023. máj. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%

Meg van az alsó és felső határ.


Tehát ezen az intervallumon végig tudsz iterálni az összes számon és ha osztható öttel (tehát number%5=0. Pythonban nem tudom, hogy lehet, de valahogy ott is így van) akkor hozzá adod egy változóhoz azt a számot, amit az elején persz 0-val inicializáltál.


Számomra ez tűnik a legegyszerűbb megoldásnak, amit így zsigerből mondanék.


Az talán nem szép, hogy végig iterálsz minden számon az intervallumban és mindegyiken elvégzel egy maradék számítást, de el megoldható úgy is, hogy az első 5-el oszthatóig iterálsz minden számon és utána már minden számhoz hozzá tudsz adni +ötöt és egészen addig az új számokat hozzá adod, míg az intervallumon belül mozogsz.

2023. máj. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
18%

"de el megoldható úgy is, hogy az első 5-el oszthatóig iterálsz minden számon"


Minek iteralnal az elso 5-tel oszthatoig minden szamon, ha csak az elso 5-tel oszthatora van szukseged?

2023. máj. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
46%

a, b = 14, 44

print(sum([x for x in range(a, b+1) if x%5==0 ]))

2023. máj. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
51%

Ha pedig a határokat nem értjük bele, azaz az (5,10) megoldása a 0, akkor:


a, b = 14, 44

print(sum([x for x in range(a+1, b) if x%5==0 ]))

2023. máj. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
29%

3#


Az első öttel oszthatóig minden számon át kell iterálni, hogy megkapja az első öttel oszthatót.


Ha pl.: [3,16} intervallumot nézzük, akkor meg kell nézni a 3,4,5 számokat és csak akkor fogja tudni, hogy elért egy öttel oszthatóra és utána már megtudja találni a következő öttel osztható számot szimplán ha csak hozzá ad egy ötöst, de az első számig el kell iterálni.

2023. máj. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
34%
6-os hogy lehetsz ilyen szinten retardált?
2023. máj. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
51%
Srácok, már rég megoldottam a feladatot, ne veszekedjetek. 4-es voltam.
2023. máj. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy ki volt az a programozáshoz nem értő retardált, aki lepontozta a 4-es válaszomat? :D
2023. máj. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
34%
#9 a 4-es valasz kifejezetten hulladek, az osszes szamon vegig iteral az intervallumban, holott eleg csak az 5-tel oszthatokon, raadasul egy listat is general kozben, aminek vegkepp semmi haszna.
2023. máj. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!