Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Akik cégnél programoznak,...

Akik cégnél programoznak, mennyire gyakori az hogy azt mondják hagyd abba azt amint most dolgozol, és kapsz új feladatot?

Figyelt kérdés
Tehát ilyen variálások, meggondolások, hogy mégse azt, hanem amazt..
2023. máj. 30. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Pici KKVnál volt olyan, hogy ráadtak egy feladatot, amiből egy sokkal nagyobb feladat lett, mint bárki gondolta elsőre.


Amikor a felénél tartottam bemutattam a project vezetőnek, aki refaktoráltatott rajta elég sok dolgot, mert közben megváltozott az elképzelésü.


Utána bemutattam egy standup után a CTO-nak, mert rákérdezett. Kb ez volt a reakciója: "Álljuk le, nem ezt beszéltük meg". Oké ... akkor ez után megint jött egy nagy refaktorálás.


Aztán Demo napon bemutattam a CEOnak is, aki kb ezt mondta rá. "Nagyon szép, jó, de nem ezt beszéltük meg".


Ezen a ponton a CEO, CTO, Project vezető és egy fejlesztő elment 2-3 órát veszekedni és másnap reggel megkaptam az új követelményeket, ami alapján teljesen újra kellett írnom a feladatot.


Mivel a rengeteg újra írással a feladat kb 3 hétig tartott, így rengetegszer megkaptam, hogy "Még mindig ezzel foglalkozol?", "Mért nem tudsz gyorsabban haladni?".


Most más helyen vagyok. Itt eddig csak olyan történt, hogy 1 adott feladatnak nagyobb volt a prioritása, így félre kellett raknom mindent és gyorsan azzal foglalkozni, de ez nem volt igazán megterhelő.


A fenti példa viszont picit kiakasztott.

2023. máj. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nálunk csak olyan volt, hogy elkezdtük a munkát egy adott megrendelőnek. Aztán jöttek a hírek, hogy a megrendelő csődbement. Utána megjelent ez több hivatalos forrásban is. Aztán félbe is hagytuk az egészet.
2023. máj. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szirty ***** válasza:
53%

Minden nap van ilyen.

Van hogy többször is naponta.

Persze amit félbehagytam azt így is meg kell csinálni.

2023. máj. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Multiban vagyok DevOps Engineer, szerencsére túl nagy variálások nincsenek mert a saját szűk csapatomban beszéljük meg mit és hogyan kellene fejleszteni (általában automatizációval, monitoringgal vagy deploymenttekkel kapcsolatos fejlesztések), esetleg olyan van hogy blokkolódik egy feladat külső jóváhagyásra várva, de általában az a jellemző hogy egy fejlesztést végigviszünk és utána jöhet a következő, nem szokás ugrálni vagy elkaszálni a fejlesztést.
2023. máj. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én KKVnál is tapasztaltam rendszerezett projekteket. Ez mind azon múlik, hogy milyen a csapat filozófiája és a menedzsment hozzáállása. Sajnos sok gy*kér van a piacon, akik azt hiszik, hogy mekkora agytrösztök, valójában viszont csak hátráltatják a munkát, az ilyen helyekről menekülni kell.
2023. máj. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
68%

Ez abszolút általános mindenhol.

Mi 1 évig dolgoztunk egy alkalmazáson, amit közvetlenül az első release előtt kaszáltak el, mert változott a cég elképzelése. És ez nagyon nem kis KKV volt. Nem azon múlik.

A napi szintű feladatok szervezése meg szintén nagyon sok mindentől függ, de a legszervezettebb helyeken is előfordul olyan, hogy hirtelen változnak a prioritások.

Aki ezt nem bírja kezelni az rossz szakmát választott.

2023. máj. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
Multinál dolgozom, és mindennapos jelenség ez. Olyan is volt, hogy 4-en dolgoztunk egy évig egy projecten, és utána mondták azt, hogy mégsem kell.
2023. jún. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!