Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Most kezdtem ASP.NET gyakornok...

Most kezdtem ASP.NET gyakornokként, úgy érzem semmit sem tudok?

Figyelt kérdés

Röviden, tömören most fejeztem be a 4. félévemet PTI-n és 4 hete

kezdtem el a szakmai gyakorlatomat egy cégnél mint ASP.NET fejlesztő.


Nem is volt nagyon betanulás csak ráraktak egy elég nagy projektre de alig értek valamit. Kapom a feladatokat és sokszor csak pár sornyi módosítást kell csinálnom de azt is több óra befejezni mert annyi entitás, endpoint van, hogy rengeteg idő elmegy azzal is mire egyáltalán rájövök, hogy hol kéne mit módosítani vagy hogy mire való egy bizonyos class.


Ez normális vagy csak én vagyok a buta? Nem buktam egyetlen tárgyból sem az egyetemen bár tudom, hogy nem sok piaci tudást ad az amit itt tanítanak.


2023. júl. 10. 15:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen normális, mindig ez lesz ha valahol elkezdesz dolgozni.

De igazából ha belelendülsz menni fog, kitartást.

2023. júl. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Szirty ***** válasza:
56%

Teljesen normális!

Én is kitartást kívánok!

Ez ilyen. Eleinte lehet több kudarc, de bele lehet jönni ha az adottságaid megvannak.


Szóval tolni kell azt a biciklit! :)

2023. júl. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Munkahelytől is függ, de általában ez szokott lenni, ha az ember gyakornok. Azért mégis csak a "semmiből" kerültél bele hirtelen egy olyan rendszerbe, amin már mások évek óta dolgoznak. Kell egy kis idő, mire belerázódik az ember, no, meg kell egy pár év, mire az adott szakterületbe beletanulsz, és rutint szerzel benne.
2023. júl. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Normális.


Én első munkahelyemen kicsit hasonlóan éreztem magam. Eleve picit otthoni tapasztalattal mentem, így nem nulláról indítottam, de már az elejétől kezdve nagy rendszer szintű funkciók tervezését és fejlesztését meg refaktorokat adtak, amikor normálisabb cégekben a gyakornok soha sem látott és a junior is nehezen.


Tehát bedobtak a mélyvízbe és úgy érzetem semmit sem tudok.


Ezért rengeteget túlórázta, otthon tanultam és kérdeztem, míg pár hónappal később fel nem nőttem a feladatokhoz.


Ez a cég részéről utólag egy masszív kizsákmányolás volt, hogy mennyit fizetetlen túlóráztam csak hogy jobban érezzem magam, de végül nem bántam meg, mert ebből tanultam.


Tehát azt tudnám ajánlani, hogy most picit húzz bele. Túlórázz és érts meg mindent. Aztán pedig lépj le egy normális helyre, ahol szintednek megfelelő feladatokat kapsz.


Nekem az egy redflag, hogy rögtön projectre kerültél és betanítás vagy komolyabb mentorálás nélkül csinálsz feladatokat. Ennél sokkal jobban cégek vannak és ha itt szerzel pár hónap tapasztalatot és a legfontosabb, hogy tudást is, akkor simán tudsz majd váltani egy jobb helyre.

2023. júl. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet mindenki akkora zseni mint én vagyok, hogy az első pillanattól kezdve uralja a helyzetet és átlássa a kódokat. Nekem a hatalmas tehetségem már az első héten megmutatkozott hogy olyan refaktorálásokat végeztem el ami a scopeomon kívül esett, de nem ez a jellemző, hanem azt hogy azt se tudja a sok kezdő hogy mit csinálnak. Mondjuk azért az átlagodra kíváncsi vagyok mert tuti nem vagy egy top tanuló 4,7 feletti átlaggal. Szóval chill, teljesen átlagos vagy. Majd ha a 3. hónap után is azt érzed hogy nem értesz semmihez akkor mondhatod magadat átlagon alulinak.
2023. júl. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Gyakornok vagy, nem tech lead, bazzmeg.
2023. júl. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

"bár tudom, hogy nem sok piaci tudást ad az amit itt tanítanak."


Rosszul tudod.

2023. júl. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

"Nem buktam egyetlen tárgyból sem az egyetemen bár tudom, hogy nem sok piaci tudást ad az amit itt tanítanak."


Ha neked ez a mérce hogy nem buktál semmiből és örülsz ha átmész a tárgyakból akkor valóban nem sok tudást fogsz magadba szippantani mondjuk azon se csodálkozz hogy gyakornokként órákba telik javítani valamit ha ilyen alacsonyra tetted a lécet.

2023. júl. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8# Mondjuk szerintem abból az indíttatásból írta ezt, hogy az emberek nagy része elbuk tárgyakat az egyetemen és rengetegen csúsznak.


Tehát ha valaki mérnökinfó/proginfó képzésen egyetlen tárgyat sem buk el, az azért szép munka szerintem.


Legalábbis én a BME VIK Mérnökinformatikus képzésen tapasztalt dolgok alapján tudom ezt állítani, de elhiszem, hogy vannak nagyon gyenge engyetemek, ahol már nem annyira nagy szám.


Azok akiknek meg tipikusan az a célja, hogy csak átmenjenek mindeből többnyire végig bukdácsolnak, mert nem feltétlenül annyira szorgalmasak vagy okosak.

2023. júl. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

"Tehát ha valaki mérnökinfó/proginfó képzésen egyetlen tárgyat sem buk el, az azért szép munka szerintem."


Ez így van.

2023. júl. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!