Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Most kezdtem ASP.NET gyakornok...

Most kezdtem ASP.NET gyakornokként, úgy érzem semmit sem tudok?

Figyelt kérdés

Röviden, tömören most fejeztem be a 4. félévemet PTI-n és 4 hete

kezdtem el a szakmai gyakorlatomat egy cégnél mint ASP.NET fejlesztő.


Nem is volt nagyon betanulás csak ráraktak egy elég nagy projektre de alig értek valamit. Kapom a feladatokat és sokszor csak pár sornyi módosítást kell csinálnom de azt is több óra befejezni mert annyi entitás, endpoint van, hogy rengeteg idő elmegy azzal is mire egyáltalán rájövök, hogy hol kéne mit módosítani vagy hogy mire való egy bizonyos class.


Ez normális vagy csak én vagyok a buta? Nem buktam egyetlen tárgyból sem az egyetemen bár tudom, hogy nem sok piaci tudást ad az amit itt tanítanak.


2023. júl. 10. 15:28
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
63%

Volt egyszer az egyik volt munkahelyemen egy arc, odajött full juniorként, rábíztunk valami (nekünk) egyszerű feladatot, persze tudtuk, hogy napokig fog tartani neki, de úgy voltunk vele, hogy:

1. majd kérdez, ha nem ért valamit

2. miközben megoldja, tanul sokat a business domain-ről, az architekturáról, stb.


Hát, emberünk egyetlen kérdést sem tett fel, és nem egészen fél napot töltött el a cégnél, ebédidőben eltűnt, és többet nem is láttuk.


A lényege az a tanmesének, hogy ne legyél be-szari balfék.

Senki nem várja tőled azt, hogy olyan hatékony legyél, mint egy több éve a cégnél dolgozó medior/senior, sőt.

A kollégáid pontosan tudják, hogy mire számíthatnak tőled, és pont azt várják, hogy kérdezz, érdeklődj, tanulj, okosodj, nem azt, hogy kérdés nélkül átláss mindent 1 nap alatt és legyél varázsütésre komoly fejlesztő, nem fogják zaklatásnak venni, ha kérdezel, érdeklődsz, stb.


Juniort senki nem azért vesz fel, hogy azonnal egy szuperproduktív fejlesztőt kapjon, hanem befektetésként tekint rá, akit jól kitanít/betanít, és egy jó fejlesztőt farag belőle, aki lojális lesz a céghez hosszú ideig.


Legalábbis jobb helyeken ez így megy.

2023. júl. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!