Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Frontend vagy backendről...

Frontend vagy backendről érdemes külső API-okat meghívni?

Figyelt kérdés

A legegyszerűbb frontendről meghívni és rögtön meg is jeleníteni a keresett adatokat, viszont nem tudom, hogy ez mennyire "best practise".


Lehet jobb lenne backendről hívni a különféle API-kat és így ha később kell több lehetőségem van a frontendre jutó adatokat átalakítani?


Meg ha a jövőben kell bármilyen átalakítás az adaton, akkor lehet jobb nem a frontendet terhelni vele?


Jelenleg az API-t amit meghívnék egy az egyben meg is jelenítenék a frontenden, de ha picit overkill is a best practiseket akarnám használni.


Hogyan szokás ezt megoldani komolyabb nagyobb szoftvereknél, ahol van külön SPA frontend alkalmazás?



2023. júl. 24. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
13%
Mindig backend-en hívunk API-t, a magasabb limitek miatt, és mert sokkal gyorsabb.
2023. júl. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Alapvetően backenden csinálnám, kivéve esetleg akkor ha ez valami egyszerű kis hobbi/tanuló projekt, akkor nem baj ha a legegyszerűbb megoldást választod mert nem lesz gond abból hogy később új követelmények lesznek és időt visz el az átalakítás. Bár én még ekkor is inkább a backendre raknám.
2023. júl. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az SPA (angular) és backend között milyen kommunikációt lenne jó fentartani?


OpenAI apiját akarom meghívni. Két funkciót akarok csinálni. Az egyik egy gomb nyomásra legenerál egy egyedi üzenetet paraméterek alapján. Feltételezem erre elég egy sima HTTP kérés a backendre, ahonnan meg kapok választ amikor kapok.


A másik funkció egy chat lenne, ahol a chatgpt egy pár mondattal betanított változatával lehetne beszélgetni. Itt már jó lehet egy websocket?


(Azért is kérdezem, mert websocketet még nem használtam, de hallottam róla)

2023. júl. 25. 11:27
 4/4 anonim ***** válasza:

3rd party API-kat jellemzően azért szokták backend-ről hívni, mert jellemzően ezek a 3rd party API-k nem ingyenesek, azaz te fizetsz érte, kapsz valamiféle autentikációhoz szükséges kulcsot/tokent/akármit, és azzal hívogatod az API-t.


Na most az nyilvánvaló, hogy ha a frontend-en hívod, akkor bárki, aki csak egy kicsit is ért hozzá, ki tudja onnan nyerni.


Viszont ha mondjuk valami teljesen free access api-t hívogatsz, mittomén valami árfolyamos vagy időjárás API-t, az nyugodtan lehet a frontend-ben is.

2023. júl. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!