Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ki,hogy találta ki,hogy...

Ki,hogy találta ki,hogy melyik programozási nyelvben fog elmélyedni?

Figyelt kérdés
2023. júl. 27. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen kb 10 programozási nyelven kell alap szinten valamit alkotni. (Legalábbis BME VIK Mérnökinformatikus szakon)


Meg persze egyetem előtt is szórakoztam picit webfejlesztéssel.


Így nyerni tudtam egy perspektívát, egy általános rálátást, hogy mi tetszik és mi érdekel.


Tehát a rövid válasz az, hogy próbálj ki minden területről valamit és majd érzed meg áll hozzád a legközelebb.


Szerintem az nem jó stratégia, hogy random valaki ajánl egy nyelvet és akkor onnantól 100%ban csak arra fókuszálsz.

2023. júl. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálunk úgy volt (igaz elég régen végeztem), hogy alapból tanultunk Pascal-t, C-t, 5 féle assembly-t. Aztán volt egy tanárunk aki elvárta a Fortran-t (már akkor halálosan elavult nyelv volt, de az egyik tanárunknak ez volt a mániája, hogy ha az általa kiadott sok-sok számítást tartalmazó házit géppel oldjuk meg akkor az csak Fortran lehet, vagy számoljuk végig zsebszámoló géppel, én inkább a Fortrant választottam).


A végzés után meg jött a C++ ez már az első munkahelyen. Aztán szép lassan a többi. A legdurvább amit nem szerettem, de kellett használjam az az AutoLISP (egy LISP változat).


Amikor az alapok megvannak, akkor egy új nyelv megtanulása nem annyira reménytelen feladat. Hogy miben mélyed el az ember az a környezettől függ. Hogy hova kerülsz dolgozni, milyen munkakörbe, és ott mit engednek meg.


Most főleg C, C++, PIC assembly nyelveken fejlesztek, nagy ritkán van Python, Perl.

2023. júl. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%

Az önképzőkörös újoncok jellemző betegsége, hogy be vannak sz@rva egy másik nyelv megtanulásától. Úgy vannak vele, hogy: "jaj, elég nekem egy nyelv is, csak addig érjek el valahogy", mert nem tudják, hogy programozni kell megtanulni, nem C-ül vagy python-ul.


Ezek nem természetes nyelvek, itt 1-1 programozási nyelv "szókincse" nagyon kicsi. A százat, vagy sokszor még annak felét sem éri el a kulcsszavainak száma.

Minden általános célú nyelv mögött húzódik egy sajátos, a nyelvre jellemző logika, de alapban nincs semmi különbség abban, hogy egy számlázó-programot visual basic-ben, delphi-ben, php-ban, C-ben vagy java-ban ír meg valaki.


Mostanság divatos a python, pedig az éppen nem ajánlott egy kezdőnek. Miért? Mert ha idő előtt beszopja és valahogy még sem ér el addig a szintig, hogy utána vadásszon a Google, az IBM a META és az FBI együttes erővel, akkor egy általános célú, compileres nyelvvel még megírogathatja a maga kis programjait, amik fordítás után, úgy, standalone, egy bármilyen PC-n elfutnak, na de egy interpretált nyelv, mint pl. a python már igényli a maga futtató környezetét, meg libjeit, még egy szaros, 20 soros kis script esetén is.

2023. júl. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Én a programozásban mélyültem el, nem programozási nyelvben. Utána pedig azt a nyelvet használtam amelyiket épp az adott cégnél használtak. De továbbra sem okoz megírni egy algoritmust C#, C++, Java, Python vagy egyéb nyelveken, mert nem a nyelvtudásnak van értéke hanem annak hogy meg tudom oldani az adott feladatot. Amikor medior Java fejlesztőként átraktak C# / ASP.NET alapú projektre kb 1 hét alatt átnéztem a C# szintaxisát és folytattam a fejlesztést C# alapon.
2023. júl. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Nekem az döntötte el, hogy anno a főiskolán a C# volt tolva, ennélfogva az első melóhelyem, ahova felvettek, szintén C# fejlesztői meló volt, és aztán ebben ragadtam, mert nyilván X év tapasztalattal a .NET ökoszisztémában ezzel tudok egyre magasabb szintű pozíciókba jutni, ami egyre többet is fizet - nyilván nem fogok átnyergelni egy teljesen más ökoszisztémára, és visszamenni kvázi junior szintre junior fizetésért.
2023. júl. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!