Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi számít kód lopásnak szoftve...

Mi számít kód lopásnak szoftverfejlesztés terén?

Figyelt kérdés

Egy saját projecten dolgozom és cégen belül rengeteg megvalósítást látok bizonyos problémákra. Sok problémát én is oldottam meg, így neki indulásnak alapból ugyan azokkal az ötletekkel állok neki az itthoni projectemnek is.


Tehát 1-2 esetben azt veszem észre, hogy szinte olyan mintha szóról szóra másolnám, pedig nem csak ugyan az a kiindulási ötlet, amit cégen belül implementáltam sajátkezűleg.


Szerintetek hol van a határ a konkrét lopás és a saját tudásom újra felhasználásánál?


Illetve mennyi inspirációt lehet etikusan egy cégek kódbázisból nyerni?



2023. júl. 22. 22:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Jogilag liszencfüggő, gyakorlatilag meg senkit sem érdekel, még a devet sem akinek lopják a kódját. Ja és akkor még arról ne is beszéljünk hogy a GPT komáknak (Copilot, ChatGPT) honnan is van a kód?
2023. júl. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy láttál egy megoldást ami működik, és lekódolod miért lenne lopás? Érted a kódot, vagy csak kiollózod? Hozzá tudsz nyúlni ha valami nem úgy megy ahogy kellene? Ez tanulás, ha nem építesz más munkájára feleslegesen pazarlod az idődet a kerék feltalálásával.
2023. júl. 23. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

#1

"akkor még arról ne is beszéljünk hogy a GPT komáknak (Copilot, ChatGPT) honnan is van a kód?"

A Copilot-ban van olyan beállítás, hogy ne ajánljon github-on megtalálható kódot, hogy ne legyen probléma a licenc.

2023. júl. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

" gyakorlatilag meg senkit sem érdekel, még a devet sem akinek lopják a kódját. Ja és akkor még arról ne is beszéljünk hogy a GPT komáknak (Copilot, ChatGPT) honnan is van a kód?"


Majd megtudod. Szeretném én annak a pénznek az egymilliomod részét látni, ami ilyen tárgyú perek értéke.


A ChatGPT pedig nem lopja a kódot, hanem csinálja.

2023. júl. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egyrészt az a lopás amit észrevesznek:D másrészt ez egy nagyon nagyon nagyon bonyolult téma és országonként is változhat. Teljesen elképzelhető, hogy egy ilyen kód részlet amit írtál pl usa-ban lopásnak számítana és ha egy microsoft nagyon akarná akkor nyerhetne egy ilyen pert. De a valóság az, hogy ameddig egy szoftver monetarizált funkcionalitását nem másolod le telibe úgy, hogy a kódod is gyanúsan hasonlít, addig senkit nem fog az ilyesmi érdekelni.
2023. júl. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

#4

"A ChatGPT pedig nem lopja a kódot, hanem csinálja."

Te tudod, hogy hogy működik a chatGPT? Mert ha igen, akkor tudod, hogy ez az állítás nem igaz.

2023. júl. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

"Te tudod, hogy hogy működik a chatGPT? Mert ha igen, akkor tudod, hogy ez az állítás nem igaz."


LOL

Mit keresel te itt?

2023. júl. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

#7

Remek válasz, köszönöm, pont ilyen értelmi szintre számítottam.

2023. júl. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
14%

8, jó, ha te ennyire sorban állsz a pofonért, akkor tessék:

Neked közöd nincs ahhoz, hogy a ChatGPT vagy úgy általában egy ilyen MI rendszer hogy működik, mégis úgy nyilatkozol, mintha minimum szakértője lennél a témának.

Ami meg az én válaszomat illeti, nem egyszer megtettem már, hogy az általam írt kódot revizionáltattam, vagy kiegészíttettem a ChatGPT-vel, amit ezidáig megfelelően el is végzett, pedig az én kódom a githubra vagy más kód-megosztó oldalra soha nem került fel. De született már cikk is arról, hogy a ChatGPT az embernél jobb kódot volt képes generálni. És itt az "ember" szónál ne holmi Mekiben robotoló, hobbiprogrammer, krumplisütő segédekre gondolj, hanem nagyon okos, alkalmazott matematikával, matematikai logikával, algoritmuselmélettel és ezek határterületeivel abszolút képben lévő, a nap 8-10 órájában ilyesmivel foglalkozó tudósokra.

2023. júl. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
"Mint mesterséges intelligencia, nem úgy tanulok vagy használok forrásokat, ahogy az emberek teszik. Az én tudásom nem a hagyományos értelemben vett tanuláson vagy források feldolgozásán alapszik. Az én tudásom a tréningproceszem eredménye, amely során nagy mennyiségű szöveget feldolgoztam, hogy megtanuljam a nyelv struktúráját, a kapcsolatokat és a különböző témákat."
2023. júl. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!