Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyetem alatt(bsc) mennyit...

Egyetem alatt(bsc) mennyit foglalkoztatok a programozassal?

Figyelt kérdés
2023. aug. 5. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Viszonylag sokat.
2023. aug. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Attól függ milyen szak. De a programozás nem csak kizárólag abból áll, hogy nyelveket magolsz vagy használod. Az is annak számít, hogy tervezel valami architektúrát vagy folyamatot. Legyen az adat modellezés, adatszerkezetek, absztrakció definiálás.


Nekem volt már olyan munka helyen, hogy két napig le se ültem géphez, mert whiteboard-on gondolkodtam és telefirkáltam ábrával, hogy még is hogyan a fenébe oldjam meg az adott kérdést. Menet közben több kollégával is átrágtuk, hogy lenne a legjobb. Majd mikor meg lett a végső struktúra, adatszerkezet akkor ültünk le lekódolni.

2023. aug. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Proginfón nagyon sokat, pláne a vége fele, mert ott már nem nagyon volt matek vagy töltelék tárgy. Meg nagyon sok olyan beadandónk volt amit csapatban kellett csinálni, szerintem ezek voltak a leghasznosabbak.
2023. aug. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Egyetemen szinte semmit, mellette magamtól programozgattam néha.
2023. aug. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

"Majd mikor meg lett a végső struktúra, adatszerkezet akkor ültünk le lekódolni."


Jobbb helyeken ezt mindig így csinálják.

2023. aug. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
#5 Egy ideális világban igen, de ennek előfeltétele az, hogy az ügyfél kezdettől fogva tudja, mit akar. Ez az előfeltétel a gyakorlatban soha nem teljesül.
2023. aug. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%

#6

Akkor eleve rossz volt akkor a szervezés. Vegyetek fel egy solution architect-et. Ő leharcol mindent az ügyféllel és úgy ülsz le a feladat elé, hogy 98% hogy minden megvan.

2023. aug. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
#7 Előző projektemen volt SA, de ez nem változtatott azon, hogy az ügyfél igényeit maga az ügyfél sem ismerte.
2023. aug. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36%
14 éves koromban megértettem a programozás alapjait (elágazás, ciklusok stb..) utána pedig sosem ültem le programozni, hogy most megtanulom ezt meg azt. Egyszerűen amire akartam használni a programozási nyelvet és valamit nem tudtam megvalósítani annak utánaolvastam és leprogramoztam. Az egyetemen sem vittem túlzásba a programozást, gyakorlati zh előtt átnéztem az anyagot és megcsináltam a beadandót. Ezek mellett sosem ültem le tanulni vagy gyakorolni a programozást, akkor programoztam ha valami dolgom volt vele vagy olyan feladatot kaptam amihez programozási nyelvet kellett használni. Nekem az egyetemen sokkal hasznosabbak voltak az olyan tárgyak ahol tervezést, SOLID elveket, tervezési mintákat és egyéb hasznos dolgokat oktattak mint maga a programozás gyakorlása, mert már tudtam programozni.
2023. aug. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!