Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Online fórumokon miért beszéln...

Online fórumokon miért beszélnek sokszor modorosan a programozók?

Figyelt kérdés

Mai nap szavai nálam az "gobbledegook" és az "iffy".

Aki szabadidejében levlistákra ír, meg Stackoverflowra, azoknak jellemzően nagyobb a szókincse, és szeretik is fitogtatni. Ez eddig rendben van. De van, hogy annyira b**is dolgot olvasok, érzem, ahogy bevág a programozótangám.


2023. szept. 15. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Mi van? Én úgy látom, hogy egy esetet kiragadsz a sokból és felnagyítod, majd általánosítasz vele.


Egy programozó/fejlesztő úgy tud segíteni, ha konkrétan leírod/specifikálod, hogy mi a hiba/problémád, és úgy tudnak segíteni.


Ha azt írod, hogy "Nem megy", azzal én se tudok mit kezdeni. Milyen inputra/Milyen környezeten/Mi/Mikor/Hogyan nem megy? Nyilván sokadszorra eljátszva sóhajtunk egyet, és inkább "szórakozz mással" érzés kap el minket, ha már kérdezni se tud.

2023. szept. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"Egy programozó/fejlesztő úgy tud segíteni, ha konkrétan leírod/specifikálod, hogy mi a hiba/problémád, és úgy tudnak segíteni."


Ez projekció, semmi ilyenről nem írtam.

2023. szept. 16. 18:17
 3/3 franciasrac ***** válasza:
Én is a kezdetben úgy gondoltam hogy Stackoverflow-n szinte gonoszok, főleg a kezdők iránt, de az a cucc hogy ott mindig ugyanazokat a kérdéseket teszik fel, és a pontosabbakra ugye nem lehet válaszolni hogyha nem tudni mi nem megy. Ha jól teszed fel a kérdésed, én úgy találom hogy általában jó válaszokat kapsz
2023. szept. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!