Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ennek mi értelme van az...

Ennek mi értelme van az ügyintézési ügyfélkapun?

Figyelt kérdés

Hogy ha nem inkognitómódba próbál az ember bejelentkezni akkor ezt az üzenetet kapja.


"SIKERTELEN BEJELENTKEZÉS!

KÉRJÜK, TÖRÖLJE A BÖNGÉSZŐBEN ELTÁROLT SÜTIKET A CTRL+SHIFT+DELETE GOMBOK EGYÜTTES MEGNYOMÁSÁRA MEGJELENŐ BEÁLLÍTÁSI ABLAKBAN. A TÖRLENDŐ IDŐTARTOMÁNYRA VONATKOZÓAN VÁLASSZA A "MINDEN" VAGY "MINDENKORI" BEÁLLÍTÁST."


Mármint értem hogy ez valami biztonsági eljárás akarna lenni, de van egy csomó más felület, bankok tőzsdék, mittomén, ahol fontos a kiberbiztonság, ott még sincs ilyen baromság.


Emögött nem az van, hogy az ügyfélkapu rendszert valami féltudású mekkmesterek programozták le?


2023. okt. 2. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A sütikezelés része szar. Amikor kijelentkezel, megtartja a hozzá tartozó adatokat, és egy másik profil adataival belépéskor még mindig az első sütijét olvassa be, amitől összeakad a beléptetés.

Ez nem biztonsági funkció, hiszen ők maguk írják le a javítást (ha valamit megakadályozni lenne hivatott, nem tennék be az oldalba a kijátszás módját). Ha több fiókból használod vagy sokszor lépsz be, érdemes a böngésző beállításaiban felvenni, hogy már a lap bezárásakor dobja el az összes sütit az ilyen gov.hu-s oldalaknál, így nem kell szarakodni.

2023. okt. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor milyen egyetemről kibukott férctudású programozók dolgozhatnak ezen a rendszeren, ha ennek a javítására valami tartós fixet nem tudnak kitalálni?
2023. okt. 2. 19:07
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy én konkrétan láttam ilyen eseteket, ahol állami megrendelésére pici pénzért dolgozó félszar botcsinálta programozók fejlesztettek le alkalmazásokat, hogy minél több pénz maradjon amit el tud lopni a kivitelezőcég. Emögött is valami hasonlót sejtek...
2023. okt. 2. 19:09
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Kormányzati oldal, ha ők fejlesztették akkor a selejtes fejlesztőik csinálták (közalkalmazotti fizetésűek), ha pedig kiszervezték egy politikus fiának a cégéhez, akkor lehúzták őket mint mindenki aki teheti.
2023. okt. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Ha tudod hogy javítható már nemis tűnik nagy gondnak, megszokható.

- Ha sűrűn használod az ügyfélkaput akkor nem jelentkezik a belépési hiba

- Ha ritkán (1 hónapnál ritkábban) akkor ezt a két sütit kell törölni: kau.gov.hu [link]

Az összes többi süti törlése felesleges és más oldalak bejelentkezését gátolhatja.


Ezután már elfogadja az adatainkat belépéskor.

2023. okt. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

"Értem, de akkor milyen egyetemről kibukott férctudású programozók dolgozhatnak ezen a rendszeren, ha ennek a javítására valami tartós fixet nem tudnak kitalálni?"


Pont olyanok akik egyetem közelében sem jártak csak megnéztek pár tutorialvideót vagy elvégeztek egy gyorstalpalót aztán minimálbérközeli fizetésért dolgoznak állami cégnél és okoskodnak, hogy: Márpedig diploma nem kell hogy informatikus legyél, csak a tudás számít!!4!.


Jahh csak épp olyan primitívek, hogy azt sem látják át hogy a fizetésük bőven a piaci átlag alatt van és csak fika helyeken dolgozhatnak.

2023. okt. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
22%
delfipapa, megint elgurult a gyógyszer? bepiálunk aztán fasságokat írkálunk az internetre?
2023. okt. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!