Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A meglévő pár soros Python...

Gyulafi kérdése:

A meglévő pár soros Python kódom, hogy tudom futtatni a böngészőbe?

Figyelt kérdés
Értem egy kicsit a weblapkészítést, php scripteket futtatni. A Python kód sorokkal mint csináljak hogy az a neten a böngészőbe is lefusson? Erre sehol nem láttam megoldást csak azt hogy ez arra is tökéletesen megfelel, de hogy?

nov. 16. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A webszervert nem mondtad, apache esetén a cgi-bin/ be kell rakni és engedélyezni, hogy onnan futtatni lehessen scripteket.


Példa itt: [link]

nov. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A Python - a PHP-vel szemben - alapvetően nem elsődlegesen a "webszerverbe beépülő" szkriptnyelv, hanem attól különálló, univerzális nyelv.

Meg lehet oldani, hogy a PHP-hez hasonlóan "viselkedjen" - például:

[link]


Egy másik megoldás, hogy a Python-ból alakítasz ki webszervert.

Ilyesmire szolgál a beépített http.server:

[link]

de vannak keretrendszerek is, mint például a Django:

[link]

vagy a Flask:

[link]


Harmadik megoldásként - ha például egy Pythonos szkriptedet meg akarod mutatni működés közben másnak, de nincs az adott gépen Python-értelmező - vannak online "Python-környezetek" - mint például:

[link]

nov. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Át kell fordítani webassembly-re:

[link]


[link]

nov. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A VS Code-t használtam, szépet fut a pár soros python kódom, a válaszokkal sajnos nem sokra mentem, fogalmam sincs hogy mit kezdjek most ezzel. Próbáltam PHP-be menteni, nem sikerült, minden féle hibát ír ki. Én azt hittem simán beillesztem a kód sorokat a html fájl body részbe.
nov. 16. 17:30
 5/12 anonim ***** válasza:

#4:

"A VS Code-t használtam, szépet fut a pár soros python kódom"

Gyanítom mert fel van mellé telepítve a Python értelmező (Linux alatt alapból, Windows alatt külön).


" Próbáltam PHP-be menteni, nem sikerült, minden féle hibát ír ki. "

Persze, hisz ha .php kiterjesztéssel mented, akkor a (webszerver) PHP értelmező(je) nem tud mit kezdeni a Python-utasításokkal.


"Én azt hittem simán beillesztem a kód sorokat a html fájl body részbe."

A HTML-kódba meg főleg nem - a webböngésző sem tud mit kezdeni a Python-kóddal.

nov. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"válaszokkal sajnos nem sokra mentem"


Szerintem te sem tudod igazán, hogy mit akarsz.

Szerveroldalon szeretnéd futtatni a Python scripted, hogy a böngésző által értelmezhető kimenetet adjon, vagy kliensoldalon, a böngészőben szeretnéd futtatni?

Előbbire több megoldást is írtak, CGI binárisként való futtatás, Flask, Django, stb., utóbbira pedig írtam, hogy át kell fordítani Webassemblyre.

De elsősorban neked kell tudnod, hogy mit szeretnél elérni.

nov. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Van egy számítás, amolyan társasjáték. Amit pythonban megírtam. Fut otthon egy saját webszerverem. Szeretném ha itt, bármikor bárhol elérhetném a böngészőn keresztül. Ezt hogy lehetne megoldani?
nov. 16. 20:48
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezek szerint fogalmad sincs, hogy hogy működik ez, így nem lesz könnyű. Miért nem írtad akkor php-ban? Bár tökmindegy, webszerver oldalról ez kb. pont olyan, tökmindegy, hogy php scriptet, python scriptet, vagy akár egy bash scriptet, vagy egy binárist futtatsz. Kicsit másként kell, de az elv ugyanaz.


Ahhoz, hogy a webszerveren keresztül futtatva jó legyen a python scriptetdnek html kódot kell generálnia, mivel a böngészők mással nem fognak tudni mit kezdeni. Idáig megvan? Szerintem nincs, ha a vscode-ban szépen fut. Amid van, az egy cli-ben működő kód, az nem lesz jó a webre.

nov. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De akkor miért írják mindenhol, hogy mennyire jó Python, mindenhez használható, webszerkesztéshez is. Hobbiból munkahelyen, youtube videókból egész jól bele is jöttem, De mindenhol ezt a Dos-os kinézeű, parancssoros kimenetet mutatják. Ezeket általános iskolába Basic nyelven már megcsináltam. Azt hittem a készített Python scriptet valahogy majd bele tudom erőszakolni, valamibe, hogy a böngésző futtatni tudja :(
nov. 17. 11:33
 10/12 anonim ***** válasza:

"De akkor miért írják mindenhol, hogy mennyire jó Python, mindenhez használható, webszerkesztéshez is."


Hát mert így is van. De ez NEM azt jelenti, hogy fogod a kis Python scriptedet, és csak úgy belerakod a böngészőbe.

A lokálisan futtatott paranccsoros scripted a standard inputról (ami rendszerint a billentyűzet) várja a bementet, és a standard kimenetre (ami rendszerint a konzolablak, amiben futtatod) küldi ki a kimenetet.

Egy szerveroldalon futtatott script viszont HTTP kéréseket kap, és egy HTML dokumentummal válaszol.


És megint elágazik a dolog, mert több lehetőség is van. Vagy valamilyen dedikált HTTP szerverrel szolgálod ki a kérést, pl. Apache, nginx, Caddy, vagy használod a Python beépített webszerverét (python -m http.server 8080), de ez inkább csak fejlesztési célokra való. Vagy futtathatod valamilyen egyéb módon, CGI scriptként a Python scriptedet.


És itt megint el kell dönteni, hogy csak a "pure" Python-t használod, vagy valamilyen keretrendszert is, mint pl. a már említett Flask, Django, stb. Pythonnál erősen ajánlott valamilyen keretrendszert használni.


Van itt két oldal, ezeken találsz leírásokat, hogyan kell belekezdni a szerveroldali Python használatba:

[link]

[link]

nov. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!