Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy álljak neki ismerkedni a...

Hogy álljak neki ismerkedni a gépi tanulással?

Figyelt kérdés

Lassan diplomázom PTI-n, de eddig elmélyedni nem igazán sikerült egy területen sem, talán most a szakdolgozatom kapcsán az egyiken, de azt hagyjuk. A gépi tanulásban - az alapján, amennyit eddig tapasztaltam belőle - látok lehetőséget, illetve nem tűnik unalmasnak, de fogalmam sincs, hogyan is álljak neki. Konzulensemmel is fogok erről majd dumálni, de itt is felteszem a kérdést.

Igazából az a gond, hogy az interneten végtelen anyag van, de szerintem egy terület normális megismeréséhez kell egy tanmenet, fel kell építeni a tudást, nem pedig mint egy puzzle-t, kiborítani az asztalra, kapkodni a darabkákat "majd összeáll" hozzáállással. Lehet, hogy valakinek ez bejön, szerintem f*szság :D

Ötlet?


nov. 21. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

A legtöbb "gépi tanulással" foglalkozó munkakör betöltéséhez nem is elegendő a BSc végzettség, a cégek többsége MSc-t kér, sőt néhány PhD-t.


Ha eddig nem sikerült elsajátítanod a gépi tanuláshoz szükséges alapokat megfelelő (és alátámasztható) szinten pl: TDK, nemzetközi publikáció, konferencia előadás stb... akkor az MSc a legjobb választás. Ez tipikusan nem az a terület aminél megnézel 2 youtube videót vagy udemy kurzust és onnantól "profi" lsszel belőle mint pl: webfejlesztésből. Szóval mindenképp az MSc-t javaslom és a tanulmányok mellett olyan szakmai tapasztalatot szerezni ahol valós problémát oldasz meg lehetőleg akadémiai szinten / kutatóintézetnek vagy valamelyik egyetemi tanszéken futó projektnek.


Személyes példából kiindulva én mérnökinfó BSc után menten alkalmazott matematikus MSc-re (statisztika speckó) és egy gyógyszergyár kutatócsoportjánál szakmai gyakorlatoztam és fejlesztettem machine learning alapú algoritmusokat a hatóanyag rezisztancia vizsgálatára, amiből született egy nemzetközi publikációm illetve egy rövid, 10 perces konferencia előadásom európai orvosi diákkonferencián Cipruson. Ez adott egy olyan löketet az önéletrajzomnak, hogy diplomázást követően a versenyszférában több cégtől is rövid időn belül kaptam ajánlatot, majd medior fizetésért töltöttem be az első teljes állású pozíciómat.

nov. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Egyet kell értenem a fél pipással, ha megvan a 4-es legalább a BSC-d akkor érdemes MSC-be belevágni és ott bőven lesz időd elmélyedni benne.

Nézz szét az egyetemek között, hogy melyik MSC adja számodra a legtöbb tudást.

nov. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Annak a szépséghibája, hogy már csak levelezőn van rá lehetőségem majd, de rendben. Elgondolkodom ezen az MSc dolgon februárig.
nov. 21. 12:07
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ráírsz hogy "hello mizu"
nov. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!