Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes még nem matekos...

Érdemes még nem matekos területre menni az AI miatt?

Figyelt kérdés
Középiskolás vagyok és az SZTE programtervező informatikus képzésre szeretnék menni, de nem tudom, hogy van-e még értelme. Olyan terület érdekelne engem mint a backend fejlesztés, üzemeltetés és devops, felhő technológiák esetleg mobilalkalmazások fejlesztése. Érdemes ilyen területen még gondolkodnom vagy mire kikerülnék a munkaerőpiacra már ezeket az AI fogja csinálni?
jan. 5. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Hát ha neked évtizedekig tart lediplomázni, akkor kb. mindegy.
jan. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Érdemes.
jan. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
3 év az alapképzés és utána még mennék mesterképzésre is ami 2 év
jan. 5. 16:40
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Ja, de a cégek már most az OpenAI api-val szórakoznak és sajtá klienst írnak, amihez betanítanak egy GPT-t és már automatizálnak dolgokat és próbálják minél többre használni.


1 éve még nagyon sokan elutasítóak voltak, de már itthoni kicsi cégektől nagyobb cégekig mindenhol nézik hogyan lehet a lehető legjobb támogató eszközöket készíteni a fejlesztőknek.


Tavaly ilyenkor még mindenki azt mondta, hogy "Ez semmire sem jó", "Nem tud semmit". Közben nálunk cégen belül már mindenkinek erősen ajánlják a cégek kliens használatát és jogi problémák sincsenek, mert az API-n történő kérésekért fizetni kell és azt a OpenAI nem használja tanulásra.


Tehát szerintem senki sem tudja azt kijelenteni, hogy érdemes egy olyan szakmára tanulni, ami már most erősen telített és a későbbiekben produktivitás növekedés és belépési szint csökkenés miatt még jobban telített lesz.

jan. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
31%

"Olyan terület érdekelne engem mint a backend fejlesztés, üzemeltetés és devops, felhő technológiák esetleg mobilalkalmazások fejlesztése."


Aha... rövidebb lett volna ha azokat az IT területeket sorolod ami nem érdekel.

jan. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!