Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Való-e nekem a programozói...

Való-e nekem a programozói karrier, ha több állásomból rúgtak már ki a szakmából?

Figyelt kérdés
És valószínűleg most is ez következik.

jan. 27. 22:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Azt gondod végig, hogy miért rugtak ki? Milyen végzettséged van? Amikor a végzettségedet szerezted, hogyan teljesíttteél?
jan. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
31 éves vagyok, 2016-ban lettem gazdaságinformatikus egy vidéki egyetemen. Utána egy kicsit dolgoztam programozóként, de inkább projekt alapon, és a legtöbb helyről elküldtek. Három évig rendszergazda voltam, ahonnan én mentem el, más irányba tanulni Budapestre mesterszakra. Most ott programot fejlesztek diplomamunkaként. De gyakornokként dolgozom progaramozóként, ahol lassúnak tartanak, de segítséget nem kapok, és most benne van, hogy ki fognak rúgni.
jan. 27. 22:17
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
És a rendszergazdasággal mi volt a baj?
jan. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azon a helyen ellehetetlenítettek, azért mentem el. És csak ilyen mindenes rendszergazda voltam. Szeretnék programozni is a munkámban, de lehet, hogy senki nem fog erre esélyt adni nekem.
jan. 27. 22:21
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
És az egyetemen hogy ment?
jan. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ami házit kellett programozni meg tudtam csinálni, és diplomamunkában is tudtam programot írni. Most is a diplomám programjával jól állok. A melóban is én elégedett lennék magammal, hogy nulláról felhúztam egy adatbázis kezelő REST-API-t másik fejelesztő segítsége nélkül. De a főnök nem elégedett velem.
jan. 27. 22:30
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

"én elégedett lennék magammal, hogy nulláról felhúztam egy adatbázis kezelő REST-API-t másik fejelesztő segítsége nélkül."


Távol áll tőlem mások fikázása, de ha te 2016-ban már megszerezted a BSc diplomádat informatikus szakon, 8 év távlatában ez azért nem valami nagy teljesítmény... Függetlenül attól, hogy mit oktatnak az egyetemen és milyen munkahelyeket töltöttél be, ha valóban érdekelne a programozás ettől jóval komplexebb problémákat kellene megoldanod napi rutin szinten. Mindenféle rossz szándék nélkül vélhetően veled van a baj. Ok-okozati összefüggésben pedig nem azért, mert több helyről elküldtek, hanem azért AMIÉRT több helyről is elküldtek.

jan. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%
Te egész egyszerűen, nem tudsz programozni. Ha még a mesterszakot nyomod, akkor az a helyzet, hogy hülyét csinálsz magadból. Az mondjuk jó, hogy erre most döbbentél rá es nem negyvenhat éves korodban. Az MSc-t azért fejezd be, jól fog az mutatni a CV-dben, de mindenképpen válts irányt.
jan. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy nem én vagyok a legjobb programozók egyike, meg tényleg nehezebben indult a pálya, akár amiatt is, mert a húszas éveimben nem mertem felköltözni Budapestre juniorkodni, amikor arra lett volna szükségem.


Így valamelyest kiestem a programozásból, a diplomám megszerzése óta. De feljöttem Budapestre kerestem gyakornoki helyet, ahol számomra új nyelven írtam programot, így azt gondolom, hogy igenis képes vagyok a fejlődésre.


Az egy másik dolog, hogy itt sajnos nem gyakornokként tekintették rám, sokszor még a pontos specifikáció is hiányzik, hogy például miket kell tudni lekérdezni. És mentorálást, amire szükségem lenne nem kapok. Mentorálással szerintem sokra lennék képes. Valószínűleg nem én írnám meg az új kriptográfiai algoritmusokat, vagy az új 3D játékokban a mozgást, de mivel hoztam már létre programot, ez alapján képes vagyok rá, csak esélyt kell kapjak, hogy csinálhassam.


Ha valami nagyon nem jön össze programozás közben, akkor természetes, hogy nem okoz örömöt, de flow élménybe is tudok vele kerülni, ami tök jó.


Azt tudom, hogy le tudok blokkolni, de járok pszichológushoz, hogy ezen tudják javítani.

jan. 28. 07:52
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

Hát elmult években a kirugástól nem kellett félni, sőt rengeteg online poszt volt, hogy a kolléga semmit sem csinál, netflixet néz egésznap még sem akarják kirugni.


Tehát ha téged ennyi helyről kirugtak, akkor tényleg lehet nem vagy elég jó.


Az látszik, hogy nem leszel egy 10x programozó, de attól még szerintem elég gyakorlással tudsz nyugdíjas multiban egy nagyon laza pozit találni, ahol sok pénzt fizetnek nagyon kevés munkáért.


Ehhez ajánlom például az Ericsson-t.

jan. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!