Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyi programozási nyelvet...

Mennyi programozási nyelvet ismertek és mik azok?

Figyelt kérdés
Ha szeretnétek, nyugodtan le írhatjátok, hogy most hol dolgoztok stb.
2010. nov. 14. 07:58
1 2 3
 1/27 zaphod válasza:

Basic

JavaScript

PHP

Java

C

Brainfuck :)


Otthon a sufniban, mert 17 éves gimnazista vagyok.

2010. nov. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest, hogy 17éves vagy nagyon sok programozási nyelvet ismersz:) Gondolom éjjel nappal képzed magad otthon:)
2010. nov. 14. 08:23
 3/27 anonim ***** válasza:

Csak érdekli... engem is érdekel, de nehezen szánom rá magam... Egyelőre csak a C, C++, C#, és Java megy... De a meteorológiából gyakorlatilag már olyan anyagokat tanulok amit egyetemen mester képzésen tanítanak... Önszorgalomból megtanultam integrálni, deriválni, és veszettül tanulom az analízist meg a vektorokat a fizikáról nem is beszélve...


Szintén 17/f

2010. nov. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint csak én vagyok hülye?:O 16vagyok, és csak turbo pascal megy nagyából meg kicsit nagyon kicsit visual basic:)
2010. nov. 14. 08:51
 5/27 zsomkovacs ***** válasza:

C, Visual Basic, C#, JavaScript, Pascal, PHP, VBScript, ASP, Delphi, Batch :-D.


18 éves gimnazista. :-)


Ebből a C, C#, JavaScript, PHP az utóbbi két évben jött be, úgyhogy semmiről nem vagy lemaradva. (amúgy én is Pascalon kezdtem, azzal is maradtam jó néhány évig, aztán jött be a Delphi, meg később a többi...)

2010. nov. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Az igen:) Utolsó válaszoló kb. napi átlagba mennyi időt szoktál rászánni a programozásra? elmélet+gyakorlattal együtt.
2010. nov. 14. 09:11
 7/27 anonim ***** válasza:
52%

Attól függ, mit jelent az ismeret. Olyan szinten, hogy legalább néhány sort írtam benne, nagyon sok, nem biztos, hogy mind eszembe fog jutni.


command.com (nem tudom, van-e neve), mindenféle linux shellek, DCL, Python, Perl, Ruby, Matlab, Haskell, Prolog, LISP, C, C++, Java, C#, Ada, Pascal (több variáns ebből), Brainfuck, Whitespace, JavaScript, FORTRAN, COBOL.


Most több nem jut eszembe. Ebből amiben komolyabban elmélyedtem olyan szinten, hogy használható/hasznos programot írtam az a C++ mindenek előtt, ez a favorit és ebben érzem magam kényelmesen, aztán Java, C#, DCL, Delphi, C és Python.


Egyetemet végzek és dolgozom mellette egy multinál szoftverfejlesztőként.


De ez egy buta kérdés, mert ez így nem mér semmit, az, hogy az ember megismerkedik 100 programnyelvvel nem teszi őt jobb programozóvá, és nem is kerül sok időbe.

2010. nov. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, szerinted akkor mi teszi az embert jobb programozóvá?
2010. nov. 14. 12:05
 9/27 anonim ***** válasza:
Szerintem a különböző programozási módszerek, algoritmusok tudásában rejlik a dolog kulcsa... meg persze a logikus gondolkodásban :P
2010. nov. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó mondja. Fontos a sok nyelv ismerete, mert ismerni kell az eszközöket. De nem az eszköz végzi el a munkát. A legfontosabb, hogy tisztában legyél azzal, mit csinálsz, tiszta terveket készíts és ezeket jól vitelezd ki. Az tesz jobb programozóvá, ha egyre nagyobb programokat tudsz létrehozni, mert ez empírikus bizonyítéka annak, hogy egyre hatékonyabb módszereid vannak.
2010. nov. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!