Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Meg lehet tanulni itthon...

Meg lehet tanulni itthon netről programozni? C és C++-ba példál?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 23:16
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
VB-vel, Turbo Pascallal vagy C-vel kezd, és mint korábban írták, ha a C-t választod akkor ezzel a könyvvel: Kernighan-Ritchie: A C programozási nyelv
2011. máj. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"VB-vel, Turbo Pascallal vagy C-vel kezd"


Egyrészt a felszólító modja "kezdd". Másrészt, a VB-t értem: könnyű, felhasználóbarát nyelv, támogatja a divatos paradigmák nagy részét. Pascal? Jézusom, struktúrális programozás, rusnya szintaxissal. Minek? C? Önsz*patás ezerrel, rossz beidegződések kifejlesztése.

Kezdőnek valami szép, egyszerű, felhasználóbarát nyelv kell, amin hamar tud viszonylag értelmes dolgokat alkotni. Ilyen a VB például, de ilyen a Python vagy a PHP is.

2011. máj. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:

Köszi a magyarórát, de nem ez a téma.


Másrészt, ne buta scriptnyelveket mutass neki, aminek semmi köze a programozáshoz, max. a böngészőkonfiguráláshoz! Semmit nem fog az egész szemléletmódból megtanulni. Nem úgy mint a Pascallal, ami igenis a gondolkodásmódot javítja, alakítja. A következő lépcső lehet a C, majd utána jöhet az OOP, ott Java, C++, C#. Aztán amikor ezek is mennek már, jöhet egy kis design pattern, fejleszési folyamatok elsajátítása, stb. De ha már a Pascalon túl van, mehet főiskolára vagy egyetemre, ott majd megtanulja ezeket.

2011. máj. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Látod, ezért tartunk ott, ahol. Ha már hasznosság felől közelíted a dolgokat, akkor a scriptnyelvek legalább VALAMIRE jók, ellentétben az általad tolt pascallal. Az általam javasolt Python egy tisztán OO nyelv, amiven nagyszerűen lehet tanulni a SZÉP programozást. A pascal nem ilyen, ez egy nagyon nehézkes, és régen túlhaladott nyelv, és semmi haszna nem származik a tanulónak abból, ha ő is végigmegy azon a görbén amin a paradigmák kialakultak. Sokkal hasznosabb, ha egyből a valós világban használt módszerek elvét tanulja meg, és ha nagyon kell, később szívhat mással. De amíg tanul addig a lehető legkönnyebb módon kell, és ez a scriptnyelvek és az OO.

Jah, és itt is látszik, mennyire értesz hozzá, scriptnyelvekben igen komoly dolgokat írtak, például most az msn kommunikációm is egy python programon keresztül megy (emesene).

2011. máj. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
Senior programozó vagyok, 7 éve benne az iparban, programtervező matematikusként végeztem, szóval ezt a témát szerintem hanyagolhatjuk is. ;) Az interpreteres nyelvek egyszerűen nem felelnek meg a kor által nyújtott követelményeknek. Mondj egy olyan szintű IDE-t a Pythonhoz mint pl. a VS a C#-hoz, C++-hoz?! Tanulni pedig akkor lehet, ha van egy nagyszerű környezeted, ami kiszolgál és neked már csak a tanulásra kell koncentrálnod.
2011. máj. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Mire kell egy kezdőnek Visual Studio? A kérdező egyelőre csak a nyelvet akarja megismerni, nem fejleszteni.


Más: ha az interpretált nyelvek nem felelnek meg a mai követelményeknek, akkor a Google-nek miért jó a Python vagy a Facebooknak a PHP?

2011. máj. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

Ilyen erővel akkor kódoljon notepad-ben. Valóban hasznos, ha az algoritmizálási és nyelvi elemek megismeréséért elkezd majd papíron írni programokat, de eleinte egy fejlett IDE nagy segítséget tud adni.


A google-nak és a fb-nek azért jó ez a két nyelv használata, mert sok "szakbarbár" (és ezzel nem állítom azt hogy minden Python és PHP programozó az) csak ezt ismeri, így tudja a szolgáltatását könnyebben elérhetővé tenni. Mondjuk ez főleg az FB-re igaz, a google .NET alapú API-t is publikál.

2011. máj. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Látod, ebből is kiviláglik, hogy az, hogy 7 éve dolgozol és sikerült elvégezned a progmatot csak azt bizonyítja, hogy semmit nem ér a diploma, és minden hülyének adnak munkát. Nagyon durva amiket itt összehordasz. Ha tényleg ennyi ideje dolgozol tudnod kéne, hogy hülyeségeket beszélsz.
2011. máj. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Na, nincs több érved, rólad ennyit elég is. :) Itt is győztem, pápá. :)
2011. máj. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A trollkodásod nem győzelem. Többen írtuk, hogy hülyeségeket beszélsz. Neked kéne érvelni a véleményed mellett, de neked arra tellett, hogy "hülyék vagytok, én 7 éve szakmabeli vagyok". Győzelem... az...


Igen, egyébként pont arra gondoltam, hogy egy egyszerű Notepad++ -ban dolgozzon. Tanulónak bőven elég ha kiszínezi a kódot.


Esetleg arról is felvilágosíthatnál minket, hogy mik is azok a bizonyos elvárások, amiknek nem felelnek meg a scriptnyelvek. Gyorsan lehet bennük fejleszteni? Igen. Olcsó a munkaerő? Igen. Alkalmatlanok komoly munkára? Nem.


Te miben írnád meg egy weboldal motorját? Miben fejlesztenél gyorsan platformfüggetlen programokat? És a végére: miért baj az, hogy ha a kérdező a megtanult nyelvvel tud is kezdeni valamit?

2011. máj. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!