Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyi idő alatt sajátítható...

Mennyi idő alatt sajátítható el a HTML programnyelv?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni HTML-ben programoz. Itthon tanulnám egyedül,könyv+internetes tutorialok stb. Ez működne így? Mennyi idő alatt juthatnék el középhaladó szintre? Még sose tanultam semmilyen nyelven programozni és úgy látom ez megfelelő lenne. Előre is köszi a válaszokat :)
2011. okt. 6. 21:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
89%

"... Egyébként megéri manapság html,css,php,html5 tanulni?..."


Mindenképp.

Az elsődleges cél a html,css,php,mysql.

A netes oldalak zöme ennyit használ főleg.


Az egész aztán megvan "sózva" egy kis js-ajax-al is. Mostanában nagy divat, de én szívem szerint főfunkciót nem bízok rá, inkább kényelmit.

2011. okt. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
89%

22:41 Igazad van, most kezd kitisztulni hogy milyen is kezdőnek lenni itt egy néhány kérdező által adott válasz alapján főleg, már el is felejtettem.


Dehát kedves kérdező nem a te "készülékedbe" (agyadba) van a hiba ha neked ez jelentősen több időt vesz igénybe.

2011. okt. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
88%
A tageket igen gyorsan meg lehet tanulni, de attól még nem lesz valaki profi sitebuilder. Utóbbit folyamatosan kell tökéletesíteni. Még 1 hét után sem fog valid kódot írni, ha valaki 0-ról kezdi. Más példa: megtanulja, hogy betűtípust a <font >-tal állítunk be, hónapokra rá meg azt, hogy <font >-ot soha soha nem szabad használni. Nem olyan egyszerű ez...
2011. okt. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Hát ha egy ilyen oldalt akar összedobni akkor HTML csak pár óra. Ez az oldal csak táblázatokból meg href-ekből áll. Az adatbázisa meg már más kérdés.

De amúgy ez nem programnyelv. Leírónyelv és elég könnyü a megtanulni de a HTML-el egymagában nem sokra mész ha komoly oldalakat szeretnél készíteni.

2011. okt. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Na kedves kérdező megtanultad a html-t 2-3 óra alatt? :)


Ahogy itt a végén leírtuk, ne kenődj el ha nem, nem úgy van az.

2011. okt. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Nem, nem vicceltem, hogy 2-3óra alatt megtanulható. Nekünk fősulin az első tanórán (90perc) tanították az alapoktól, a második tanórán az első 60 perc alatt még gyakoroltunk, és az utolsó 30 percben kisZH-t csináltunk gépen. Senki sem bukott el a HTML-nél!

A következő óra már javascript volt.

Szóval 2-3 óra alatt használható szinten megtanulható :)

2011. okt. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem azt jelenti, hogy te 2 és fél óra alatt megtanultad a HTML-t. Ez azt jelenti, hogy a tudásod arra sem elég, hogy válaszolni tudj a "mit lehet még HTML-ben?" kérdésre, a "hogyan írjunk jól HTML-t?" kérdésről nem is beszélve.
2011. okt. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
77%

Főiskolán anno én is volt úgy, hogy egyik nap elolvastam 50 oldal anyagot, másnap ZH, rá egy hétre a 10%-ot se tudtam volna visszamondani.


Az nem megtanulás volt hanem magoló daráló.

2011. okt. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Elkezdtem videó tutorialok alapján tanulni és minden jól megy. Csak idő hiányában még csak a betűformázásig jutottam el :) ,de majd szépen lassan jön a többi. Nagyon tetszik ez a nyelv.
2011. okt. 10. 21:21
 20/25 anonim ***** válasza:
Na ez érdekes :) Kérdező, hogyan formázod a betűket? Milyen módszerrel?
2011. okt. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!