Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjem a programozást?

Hogyan kezdjem a programozást?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szeretnék megtanulni pár programnyelven ami jó alapozás a későbbi "karrieremhez".

Algoritmizálni tudok, illetve matekból is nagyon jó vagyok full 5-ös, azzal van problémám hogy az adott programnyelvből nem tudom a paracsokat. Kicsit tudok delphiben, ezért nagyon egyszerű programokat már sokszor írtam, csak ez nem elég.

A kérdésem az lenne, hogy milyen programozási irányok vannak. Le tudnátok írni és én abból kiválasztanám ami közel áll hozzám, és ti küldenétek nekem egy olyan honlapot, oldalt ahol normálisan, (nem össze vissza) meg lehet tanulni az adott programnyelveket?

Köszönöm a segítséget!!!


2012. márc. 18. 06:33
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

A 24 órásat!

Mindenkinek köszönöm.

Jobbá tettétek a napom!!

2012. márc. 18. 12:45
 12/19 A kérdező kommentje:
Egyébként a Code:Blocks-ot raktam fel mert általában ubuntut használok és az Code:Blocks van linuxra (meg egyébként mac-re is).
2012. márc. 18. 12:47
 13/19 anonim ***** válasza:

Linux nak van forditója

amugy szerinem a legjobb ha Notepad++ t használsz rengeteg nyelvet is mert és nagyon szupi program

forditónak meg MinGW t

2012. márc. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ja Notepad++ is jó megoldás, csak a Windows "parancssor" elég kényelmetlen ha egy nagyobb projektet kell fordítani.
2012. márc. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

Első kérdés, hogy milyen irányban folytatnád a programozást?


-Játék, programfejlesztés

-rendszerfejlesztés

-elektroprogramozás.


Játék és programfejlesztésnél tedd fel a turbo pascalt és az object pascalt. tanuld meg a pascal nyelvet és gyakorolj. majd tanulj meg még pár ilyen alap nyelvet python, perl. Aztán jöhet a c, c#, majd a c++, basic, visual basic, dark basic, visual c++(a visual c++-tól a basic-ig visszamenőleg m1 a sorrend.)


ha rendszerprogramoznál, először szintén pascal, python, de perl már nem kell. majd jöhet az Eifell és az ADA.


Ha pedig electroprogramoznál, akkor először eifell majd assembly.


Különbségek:


Játék-programírás: érted a lényeget, hogy mit csinálsz. játékot, programokat írsz.

Rendszerprogramozás: adatbázisokat, oprendszereket, kerneleket írsz.

Elektroprogramozás: IC-ket, PIC-eket, processzorokat, chipeket programozol be.


persze ezeken kívül vannak még sok féle fajta nyelvek, amik haszontalanok úgymond. pl: borland, lazarus, matlab, amik csak számolásra, szövegkiírásra parancssorozásra jók.


És ha már nagyon beletanultál a dolgokba, akkor mehet a bináris kódolás. A bináris kódoláshoz, minden létező nyelvet meg kell tanulnod a te irányzatodban, különben nem fog menni. ha nem tudnád, a bináris kódolás az ami miatt kitalálták a programozási nyelveket, mert erre csak a számítógép képes. pedig sokan tudnak így programozni. de nagyon nehéz. az az, mikor az van kódként hogy:


011100000011111101010100010111110110101011011011100000011111

101010100001111010111010100011111010000001101010010101011101

0

000110010010100010100100000011111101010110011011110101111110

0

101010


ott nincsen nyitás, zárás ilyenek. amit én ide bemásoltam, az egy "hello" felirat kiíratása a képernyő közepére mindenféle ablak nélkül, fehér színnel, átlátszó háttérrel. mintha egy photoshop felirat lenne a háttéren. Csak ez ennyi számot igényel. de ha egy szám kimarad, vagy töb lesz, akkor buktad az egészet. ha akarsz még hozzá rakni színt, vagy hátteret vagy ilyeneket, az hosszabb kód sokkal. a COD8: MW3 kb 17 a 97-iken (tizenhét a kilencvenhetediken) sornyi binárisból áll, és egy sor 13 a 77-iken (tizenhárom a hetvenhetediken) számból áll.



NE írjatok olyat, hogy nem programozunk binárisban, meg h mi a borland, matlab, stb... Ez a hsz. a kérdezőnek szól nem nektek. Ne véleményezzétek ezt.


plusz kieg. szöveg:


Volt, hogy írták nekem, az ADA nem rendszerprog. nyelv.

A "Squaregreat" nevű fejlesztési operációs rendszert is csak ADA-ban írták.

ADA=/=Ada. Tehát az ADA nem egyenlő az Ada-val. Az ADA nem ez: [link]


A kis és nagybetűk, és az írásmód a programozási nyelvek megkülönböztetésénél nagyon fontosak. Ha jól sejtem a Python és a Phyton között sem tudod a különbséget. Ugyanúgy ejted, de írásban a "h" máshova került. A Pythont tudod mire való. A Phyton pedig egy webprogramozási nyelv, amely összegzi a HTML5-öt, a CSS3-at és a PHP5-öt, a Flash-sel. Egy sornyi kóddal meglehet csinálni egy jól kinéző menüt contenttel.


Volt aki azt írta, chipeket c-ben is programozhatunk.

Elektroprogramozást nem magadnak csinálsz, hanem elektroprogramozást azért tanul az ember, hogy elektronikai cégnél elhelyezkedjen. Elektronikai cégeknél pedig ha kiejted, hogy C-ben csinálnál chipprogramozást, elküldenek melegebb éghajlatra, és elérik hogy máshova se vegyenek fel. Ez az ágazat megköveteli az assembly-t és az eifell-t. (kis "e"-vel...nagy "E"-vel az más nyelv)


Tehát a nyelvek sorrendje, az aktuális programozási fajta professzionális elsajátításához:


Játék, Programfejlesztő:

Pascal->Python->Perl->C->C++->Visual C++->C#->Basic->Visual Basic->Dark Basic->D->AI->ASNI->ASnI->Grae->KrUP->T

CL->MACD


Rendszerfejlesztés:

Pascal->Python->Eifell (nagy E-vel)->ADA (végig naggyal)->MaCD (kis a-val) és a leges-leges-leges-legutolsó, amit 30 évbe telt (pedig semmit nem változott ezalatt) kitanulnom. a Sylocryfest. kvesebb mint 300 ember ismeri a világon, és 25-30 tudják csak használni is 100%-osan.


Elektroprogramozás:

eifell (kis e-vel)->assembly->CosaruDEti


És írtam. Tudom mi a Matlab, a Lazarus, a Borland egyébként. A Borland egy cég, de más írásmóddal prognyelv. A Lazarus egy IDE Delphi programozáshoz, kivéve, más írásmóddal, a matlab pedig egy használhatatlan matematikai számítónyelv, legjobb esetben is csak rea-time grafikonokhoz jó, de azt MACD-ban 5 perc alatt meg lehet írni.

A "más írásmód" az a kis és nagy betűk, jelen esetben :D

2012. márc. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

pcmanus ne gyere megint a f*szságaiddal kérlek, már máshol is szépen leégetted magad, nem véletlenül van 23%-ban értelmes válaszod....


Ja mellesleg most elfelejtetted részletezni, hogy hogy dolgoztál a mostani jó játékokon binárisan...

Pff, nevetséges...

2012. márc. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Te ott vagy, hogy C, C# és c++ mindenhez...hiszen írtál olyat hogy chipeket programoznak c-ben...ez egy eléggé "magadatelásó"mondat volt a szakmában már ha értesz hozzá...neked a c nyelvek a mindened, de attól még akkor is jobbak tőle a Grae, a basic, a TCL, a KrUP...
2012. márc. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem, chipekhez C ÉS assembly, megkérdezhetsz bármilyen erre szakosodott céget.


Amúgy a C#-ot kifejezetten nem kedvelem, mindenre a legjobb nyelvet kell alkalmazni.

(Amúgy a basic, nem éppen annyira használható dolog, de ez mellékes.)

2012. márc. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

Mint már mondtam, egy gyártó céghezha odamész, páros lábbal rúgnak ki ha c-ben akarsz chipet programozni...az assembly a minimum amit követelnek, az eifell ismeretének örülnek, a CosaruDEti-nél pedig (terészetesen nem, de olyantisztelettel és ragyogó szemekkel néznek rád mint ha ->) a vezető fejlesztő helyét adják neked...


"Amúgy a C#-ot kifejezetten nem kedvelem, mindenre a legjobb nyelvet kell alkalmazni."


Ez igaz. Mindenre a legjobbat. Ezért is írtam le, hogy mik a legjobbak.


"(Amúgy a basic, nem éppen annyira használható dolog, de ez mellékes.)"


Attól függ, mennyire értesz hozzá. Senki nem tudja milyen erő lakozik a basicben...A basic-et csak az nézi le, vagy lejjebb a c-nél, aki nem tudja 100%-osan haszálni. A legtöbb basic programozó csak 60-70%-át ismeri a nyelvnek. Mert a maradék 30-40 nincs meg oktatóanyagokban. Vagy leírásokban. Sem videókban. Arra csak programozás közben lehet rájönni. Ebből 10% a parancsösszevonás. Különböző parancsok összevonása, irtózatosan jó eredményeket hozhatnak létre. Input és print összevonása: inprint. Input bekérne egy szöveget, print meg kiírná.Kétsoros lenne. De az inprinttel még más beállításokat is adhatsz a kijelzésnek, amit egyébként a többsoros megoldásban nem. A parancsösszevonás új parancsokat, "beállításokat" is feltár. Ezt ha jól sejtem nem tudtad. UI: ne azt nzd, hogy "igen szövegnél jó, de máshl nem"...máshol is jó a basic, ha tudjuk használni 100%-osan.

2012. márc. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!