Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szakképzettség vagy végzettség?

Szakképzettség vagy végzettség?

Figyelt kérdés

Lassan eljön az idő, hogy folytassam a tanulmányaimat magasabb fokú iskolában. Mivel már régebb óta foglalkozom programozással és egyéb dolgokkal a számítógépen, saját magam, és nem iskolában, ezért e-téren szeretném tovább haladni.


De az a gondom, hogy a tanulmányi eredményem szinte szín tiszta 3-as. Nem tudom, hogy így milyen esélyeim vannak főiskolára/egyetemre, ill. hol érdemes folytatni, mert egy munkahelyen nyilván azt nézik meg először, hogy milyen iskolát végeztem, de megfelelő végzettség nélkül is lehet az ember elég tapasztalt nem igaz?!


Mit ajánlotok, van valami tapasztalat hasonló esetről? El lehet helyezkedni jobb végzettség nélkül vagy vágjak bele?


2012. ápr. 1. 21:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
És most hova jársz? iskolába?
2012. ápr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Gépészeti szakközépbe. Esetleg szóba jöhet még az iskola váltás, mert van rá lehetőségem.
2012. ápr. 1. 21:59
 3/19 anonim ***** válasza:

Sokkal korábban kellett volna elkezdened programozni tanulni! A programozáshoz eleve szín 5-ös matek kell és minden iskolába először a szín 5-söket veszik fel!

Hanyadikba jársz a szakközépbe ?

Jobb lett volna egy "informatikai irányzatú" iskola.

NAGYON KEVÉS IDŐD VAN!

Szakközép 4 év + egyetem : 4/5 év!

Ha nem végzel egyetemet és hármassal végzed a szakközépet szinte semmi esélyed nincs!

Hármassal nem mész jó egyetemre!

Remélem segítettem.

Nem akarom elvenni a kedved de reálisan kell gondolkoznod az életben.

2012. ápr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ha egyetemre akarsz mégis menni ilyen jegyekkel, bepróbálhatod az SZTE-t, ott a színvonal oké, viszont alacsonyak a ponthatárok mert az isten háta mögött van. Mondjuk az utóbbi időkben már oda se vesznek fel mindenkit, de hátha. Néhány emelt szintű érettségivel még javíthatsz a pontszámodon. Az viszont már más kérdés hogy mire mész ezzel a hozzáállással amit a jegyeid tükröznek, mert ott sem csak programozni tanulsz. Szóval döntsd el, hogy hajlandó vagy-e/képes vagy-e 3-4 évig felfüggeszteni az éjjel nappal wowozást, hogy szerezz egy diplomát. Ha igen próbáld meg, ha nem akkor keress egy okj-s szakmát végezd el aztán irány a munkanélküliség! :)
2012. ápr. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Éppen erre irányul a kérdésem. Hogy megfelelő végzettség nélkül, de jó szaktudással is lehet jó munkát találni. Csak fel kell, hogy fedezzenek.


Ha át mennék egy informatikai irányzatú közép iskolába, akkor ott még lenne 2 évem.


Végül is a kedvemet nem vetted el, mert én a programozással mindenképpen akarok, és fogok is foglalkozni, de majd meglátjuk mi lesz.


Először az esélyeket kell megnézni.

2012. ápr. 2. 17:06
 6/19 A kérdező kommentje:

Gondolom ezek szerint az OKJ-s képzések drágák, és be sem jönnek?!


[link]

2012. ápr. 2. 17:27
 7/19 anonim ***** válasza:

- Először is nulla tapasztalatod van ugyebár

- A jegyeid rosszak -> lusta vagy

- főiskolára valszeg fel sem vesznek, de ha fel is vesznek nagy az esély hogy nem végzed el

- Programozni saját bevallásod szerint tudsz, de vajon egy állásinterjún is megállnád a helyed, ahol gyakorlati tudás mellett az elméletet is számon kérik?


Szerintem azon kéne elgondolkoznod, hogy biztos ezzel akarsz-e foglalkozni és nincs-e valami más ami érdekel, mert a fenti pontokból kiindulva ne, lesz könnyű dolgod, ha ebben a szakmában.


Én azt mondom próbáld be az egyetemet, veszteni sokat nem veszthetsz max némi pénzt, de annyit csak megér a jövőd.

2012. ápr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

-Tapasztalatom van némi, de hát ez még kevés.

-Nem vagyok lusta, csak sok dolog nem érdekelt eddig, most kezdek rájönni, hogy mi van, hol van. Nekem senki sem adott tanácsot sosem, hogy merre induljak. Hát ez van.

-Miből gondolod, hogy fel sem vennének főiskolára? Ha felvesznek, akkor minden erőbedobással fogok tanulni.

-Az elmélettel nincs gond, mivel nem csak a gyakorlatot tanulom, mivel az elmélet az alapja mindennek. Lehet, hogy közben elfelejtem, de akkor újra felfrissítem.


Sajnos eléggé elcsesztem magamnak mindent, de hát helyrehozni már semmit sem könnyű. Engem ez érdekel már régebb óta. Nagyon nem szeretnék mással foglalkozni?!

2012. ápr. 2. 17:44
 9/19 anonim ***** válasza:

Én azt mondom hogy próbálj meg egy egyetemet, ha most így elmész egy állásinterjúra nagy pofára esés lesz, mert láthatóan kicsit túlértékeled saját magad és a tudásod is.


Ha nem sikerül akkor még mindig lehet belőled betanított segédmunkás.

2012. ápr. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Jaj, félre ne érts. Az egyetemig még van sok idő. Addig pedig fel lehet szedni a tudást. Egyáltalán nem értékelem magam túl, én nem akarok így a mostani tudásommal dolgozni.


Még van rengeteg időm tanulni, fejlődni. Vannak az OKJ-s képzések, és több profi programozó matematikus is aki tud segíteni.


Azért van a cím, hogy "Szakképzettség vagy végzettség?", mert lehet végzettség nélkül megfelelő szakképzettségre szert tenni.

2012. ápr. 2. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!