Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Létezik normális, jól használh...

Létezik normális, jól használható Java fordító, olyan, amelyik nem JAR-t, hanem EXE-t tol ki?

Figyelt kérdés

Egy ideig jártam egy olyan suliba, ahol Java-t is tanultunk, de bizonyos okok miatt otthagytam. Viszont megmaradt két drága Java-s könyvem CD-vel, és bár alapvetően nekem jobban bejön a Pascal/Delphi, mint a C-kinézetű nyelvek, de arra gondoltam, hogy talán később még hasznát vehetném, ha kéne valami kis utility, amit megírhatnék én magam. Ami viszont zavart már a suliban is, az az, hogy mindig parancssorból kellett indítani a megírt cuccokat a JVM paramétereként.


Tudom, hogy működik a Java és hogy miért platformfüggetlen, de nekem nincs szükségem platformfüggetlenségre, csak arra, hogy ha megírok valamit, akkor az fusson egy x86-os gépen Windows alatt lehetőleg egy EXE indításával, mindenféle humbug és runtime environment nélkül. Lehetőleg a JVM-et mellőzve. Ha ez lehetséges.


Tudom, hogy vannak Java-ban megírt, EXE-vel futó programok (Azureus, Minecraft), de ott is mindenhol JAR-ok vannak, és ugyanúgy a JVM értelmezi a bytecode-ot (miközben rengeteg memóriát és CPU-időt zabál), tehát az EXE csak valami shell, hogy egyszerűen indítható legyen.



2012. júl. 28. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenhol a JVM fogja értelmezni a bytecodeot. Ami az általad írt programoknál van, az valami EXE stub, ami elindítja a JVM-et meghívva a megfelelő JAR-t.
2012. júl. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szóval még sehol senki nem csinált Javaból x86 compilert?

Hát elég szomorú, hogy a Java nyelv csak JVM-en fut, és nincs igazi hardverre portolva. :)

2012. júl. 28. 17:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szomorú, pont ez az egyik erőssége.
2012. júl. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Semmi értelme nem lenne a Java-x86 compilernek, ahogy előttem isírták, pontosan ez az erőssége. Ráadásul a JVM RISC, az x86 pedig alapvetően CISC, úgyhogy a teljesítmény is jelentősen romlana
2012. júl. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A java nyelv az eleve úgy lett kitalálva hogy a memória felszabadítást a garbage collector végzi, levéve a terhet a programozó válláról, ezért lehet lefordítva akár natív kódra is akkor is eszi a memóriát.


Próbáld meg ezt: [link]

Itt azt írják hogy natív kódra fordít.

2012. júl. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!