Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Assembly-t, C-t, vagy C++-t...

Assembly-t, C-t, vagy C++-t érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Középiskolás leszek és érdekel a dolog. És a másik kérdésem pedig, hogy táblagépen lehetne esetleg programozni?

2012. okt. 31. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet táblagépen programozni.

Leginkább C++-t érdemes, legalábbis kezdetben, bár a C sem lebecsülendő. Az assemblyk nem kezdőknek valók.

2012. okt. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Például egy iPad minin is lehetne programozni?
2012. okt. 31. 19:32
 3/8 anonim ***** válasza:

14 évesen azt érdemes tanulni, amivel ha készítesz egy programot, akkor az örömet okoz. Később is persze, csak akkor már a munkáért járó pénz is része lesz az örömnek :)


Vannak azonban alap dolgok, amik szükségesek. Ez szerintem három dolog: Angol, internet és matematika. Az angol (elég olvasni és írni tudni) és az internet nélkül nagyon korlátozottak a tájékozódási lehetőségeid. Matematika nélkül pedig nem sok esély van megérteni azokat az elképzeléseket, amikre a programozási nyelvek, illetőleg a számítógép maga épülnek.


A következő dolog, ami fontos lehet, hogy van-e valaki, aki mentorál. Valaki, akitől tanulhatsz, vagy valaki, aki használja, megnézi, értékeli azt, amit készítesz. Sokszor ez lehet a döntő tényező.


Sajnos azt kell feltételeznem, hogy az angollal és internettel rosszul állsz. Ha jól állnál rákeresnél a gugliban, elolvasnád, letöltenéd és már a levelező listákon és fórumokon kérdezgetnél az ipad fejlesztésről.


Matematikában lehetsz jó - vannak fiatal tehetségek -, de ez se valószínű statisztikai okokból.


Fentiek miatt a következő javaslataim vannak:

1. Zed Shaw: Learn python the hard way ( [link]

Egy ingyenesen online olvasható angol nyelvű programozási könyv. Kifejezetten olyan embereknek szól, akik nem programozók. A szerzőnek van egy nagyon szigorú elképzelése arról, hogyan is kell tanulni. Ha ez nálad beválik, akkor szerencséd van.

Választhatsz más kezdőknek szóló könyvet is, viszont én még nem láttam ilyenből jót.

Előnyök: Tanulsz angolul olvasni, megtanulod a programozás alapjait, tanulsz tanulni.

Hátrányok: 1. Alap matematikai képzettséget feltételez. Mivel ez egy amerikai könyv, simán lehet, hogy az már neked megvan. 2. Nem tudsz csilivili programokat készíteni.

2. Körülnézel a való világban lévő környezetedben, és ha valaki ért valamihez, attól megpróbálod megtanulni. Aki valamit tud, nagyon szívesen elmondja általában... :)

3. Választasz egy programozási nyelvet, veszel vagy letöltesz egy könyvet, elkezded csinálni, fórumokon kérdezel. Megnézed meddig jutsz, és ha sehova, akkor vagy jegeled a projektet, vagy visszatérsz 1-2 közül valamelyikre, amelyik adódik. Vagy sikeres biztosítási ügynök leszel :)


Te itt láthatólag a 3-ak választod. És az Ipad programozás érdekel. Szerintem kemény választás. Túl sok mindent kell egyszerre megérteni a nulláról.


Nem írok tovább, mert végül regény lesz :)

2012. nov. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a hosszú választ: az angollal jól állok, most készülœk a közepes nyelvvizsgára, a netes keresés most elég nehézkes mert telefonról kicsit zûrös... a matekban pedig jó vagyok. :D
2012. nov. 1. 13:46
 5/8 anonim válasza:
100%

A jó relatív, szintúgy mint az érdemjegy :)

Szerintem kezd C majd C++-al, assembly az semmiképp se első programozási nyelvnek való...

2012. nov. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Meg szeretnék rendelni egy C programozás könyvet. Könyvbõl jó tanulni?
2012. nov. 4. 09:46
 7/8 anonim ***** válasza:

C-ből az alapkönyv a kernighan-richie:


Ingyen online:

[link]


Ez egy rendkívül rövid könyv. Mint ahogy a C sem egy bonyolult nyelv. tulajdonképpen csak egy vékony kompatibilitási réteg az assembly felett.

2012. nov. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
C++ a listádból, de én pythont javasolnék mert nagyon egyszerű még a 6 évesnek is könnyű megtanulnia, és nem hiszem el hogy legalább egy min.:128MB-ramos egymagos min 800mHz-s "Csodamaasina" nincs a háznál. A linux azokon is simán megy és amíg nem c#-ról van szó tökéletesen menne a gépen. C és Python alapból van ha jól tudom. Linuxból ajánlom az Ubuntut vagy a Linux Mint-et, de ha ubuntut szedd le a 16.4 LTS jobb lesz a géphez ha van egyáltalán gép. ha nincs 5000Ft ért tudsz szerezni a fent említett konfiggal. Játszani nem tudsz rajta de írogatni azt igen.
2018. máj. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!