Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy engine megirásához milyen...

Egy engine megirásához milyen tudás szükséges?

Figyelt kérdés

van programozási előképzetségem és megy a matek de nagyon szeretném magam probálni ebbe


azt tudom hogy open GL és a scripteléshez majd c++ valami javaslat még?: ) előre köszönöm


2012. nov. 18. 16:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kezdő vagyok VÁLASZA:

-------


Ha egy színvonalas grafikusmotort akarsz írni egyedül pl olyat mint a UDK akkor a lehető legprofibb szinten kell tudnod programozni c++ ban

2012. nov. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kezdő vagyok VÁLASZA:

-----


Előző hozzászólásom eléggé gyenge volt ezért még hozzátenném hogy a GLSL programozási nyelvet is tudnod kell.


Nagyon jónak kell lenned fizikából és matematikából.


Egyébként tanulj és gyakorolj sokat.

2012. nov. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 _Jessy_ ***** válasza:
100%

Kérdező!

Értelmes választ akarsz? Tegyél fel értelmes kérdést! Mint ahogyan írtad is: engine=motor. Olyanja van játéknak, chatrobotnak, meteorológiai programnak (csak hogy iostream is elégedett legyen :D ), stb. Szóval nem feltétlenül kell hozzá OpenGL, de kell hozzá programozási tudás mindenképpen, meg adott szakterülethez némi tudás, attól függően, hogy minek az engine-ét akarod elkészíteni.

2012. nov. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Srapnel ***** válasza:

Ha már engine, akkor lehetne végeselemes elektromágneses tér szimulátor is.


Kérdezőnek: nekiállhatsz, de nem fog sikerülni. Ha hasonlatot szeretnék írni, akkor amit szeretnél, az olyasmi, mintha egy mozdonyt szeretnél otthon készíteni és kérdeznéd, hogy milyen tudás kell hozzá.


Persze egy hajtányt otthon is össze tudsz ütni, hasonlóan egy nagyon primitív (grafikus játék) motort is (mert gondolom azt szeretnél írni).

2012. nov. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!