Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lazarus Ubuntu? Ha Lazarus-ban...

Lazarus Ubuntu? Ha Lazarus-ban csinálok egy alkalmazást azt ugyebár Windows alatt . Exe fájlba menti, de ha Ubuntu alatt csinálok egy alkalmazást akkor milyen kiterjesztésben fogja menteni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 23. 21:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén megmondom, nem figyeltem a kiterjesztését, pedig linuxon nekem is fent van. :D

De Linuxon igazság szerint nincsenek kiterjesztések. Ott az csak a fájl nevének a vége. Nem attól lesz futtatható valami. Valószínű, nem is lesz neki kiterjesztése. De láttam olyat is, hogy valaki "hagyományból" ott is exe-ként mentette a futtathatókat. Nincs jelentősége. Viszont a formátuma az "linuxos" lesz, szóval 100%, hogy nem a windowsos exe.

2012. dec. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm!
2012. dec. 23. 21:41
 3/14 iostream ***** válasza:
26%
A Linux belenéz a fájl elejébe, és az alapján dönti el, hogy mivel futtassa. Amúgy a gcc a.out néven generálja default a kimenetét, és amikor utóljára néztem a Lazarus freepacalt használ, ami meg C-re fordítja a kódot, ami gcc-vel fordul tovább. Nem tudom, minek rizsálok, fogalmam sincs, milyen néven hozza létre a binárist, de bizonyára beállítható.
2012. dec. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Io, megint osztod a hülyeségeket. Hogy fordítana a Lazarus/Freepascal C-re? Egyből fordít natív kódot, az egy fordító, nem pedig egy pascal-to-c konverter.
2012. dec. 24. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Linuxon nincs kiterjesztésük a futtaható fájloknak. :)
2012. dec. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"C-re fordítasz magasabb szintű nyelvről, és aztán rábízod a C fordítóra, ugyanis C-re sokkal könnyebb fordítani, mint asm-re"


Ez valóban igaz!

De a freepascal ha jól rémlik tényleg nem C-re fordít.


De ettől függetlenül iostream korábbi válaszának az eleje is tökéletes volt, hogy miként futnak linuxon a programok.

2012. dec. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%

iostream: amit nem tudsz, azzal inkább ne villogjál! Egy valamire való fordító natív kódra fordít. Csak egy-két elvetemült alkalmazás fordít C-re. Aki már fordítót ír, az általában meg szokta írni normálisan.


Egyébiránt inkább próbálnál normális, helyes válaszokat adni, mint hogy magadat hú de okosnak képzelve nagyképűen osztasz mindenkit, holott nagyon sokszor mondasz hülyeségeket.

2012. dec. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem, kipróbáltam: kiterjesztés nélküli futtatható fájlt hoz létre.
2012. dec. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 iostream ***** válasza:
0%

"iostream: amit nem tudsz, azzal inkább ne villogjál! Egy valamire való fordító natív kódra fordít. Csak egy-két elvetemült alkalmazás fordít C-re. Aki már fordítót ír, az általában meg szokta írni normálisan."


Jah, mert nagyon fontos újra és újra feltalálni a melegvizet :)

2012. dec. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 tabaki ***** válasza:
A project beállításai között adod (ha passzív típus vagy: találod) meg a futtatható fájl nevét. Ehhez -- legalábbis linuxban -- semmit nem tesz hozzá a Lazarus, mert minek.
2012. dec. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!