Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Otthon el lehet sajátítani az...

WackoSheep kérdése:

Otthon el lehet sajátítani az alkalmazás fejlesztés fortélyait? Win 8 ra szeretnék alkalmazásokat csinálni!

Figyelt kérdés
2013. jan. 25. 00:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%

Csak azt nem értem, szeritned mi a baromság, azon, hogy a windows 8 egy egyáltalán nem befejezettnek mondható szoftver.

Én úgy érzem és szerintem jogosan, hogy ha én elkészítek valamit, eladom, de már az első héten javítanom kell(értsd ki kell adjak egy javítócsomagot) AZ NINCS KÉSZ, vagy nem jól van elkészítve.


Ezt csak súlyosbítja, hogy egy évtizedek óta szoftverfejlesztéssel foglalkozó végről van szó.


Mennyi idő is telt el a windows 7 hivatalos boltokba kerülése és az SP2 kiadása között? Na ezen kellene elgondolkodnod, mielőtt a hülyeségekkel dobálózol és azt feltételezed, hogy rajtad kívül mindenki más, csak ugatja, amit gondol és tud.

2013. jan. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
#12: a szoftverfejlesztés világában ez nem így működik. Mivel annyira összetett a rendszer és annyi környezetben kell működni nincs arra mód, hogy kimerítő tesztelés folyjon, mert ahhoz az összes hardver összes kombinációján ki kellene próbálni az összes funkciót.
2013. jan. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Hehe #12 az én vagyok, #11-nek akartam címezni.
2013. jan. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként tudom használni a google-t fogom is! De a kérdés az volt, hogy van e erre esélye egy átlagnál magasabb szintű számítógépfelhasználónak, hogy megtanuljon magától programozni és a választ megkaptam, hogy van. A többit majf a goggle-ből beszippantom!
2013. jan. 25. 14:19
 15/27 anonim ***** válasza:
0%

#12

Ne érts félre én nem azt mondtam, hogy az a bajom vele, hogy mindenféle dzsunka kínai selejt sz.rral nem kompatibilis és kékhalált kap.

Ezzel semmi baj, nem használok ótvar eszközöket, az én windows-om nem is produkál efféle hibákat.


Én a biztonsági résekre próbáltam rávilágítani, meg a sebességre.

A windows xp pro esetében a távoli asztali kapcsolattal járó biztonsági rést, kb 6év után fedezte fel a microsoft. Amennyibe a windows xp nekem került elvárnám, hogy ezt teszteljék le még mielőtt kiadják és ne utána 6ével, véletlenül fedezzék fel.

A windows 7 Pro-m sem volt olcsó (bár nem itthon vettem így lényegesen olcsóbb, mint otthon lett volna..és szerencsére SP1 integrált a lemez) de az sp1 nélkül valami förmedvény a rendszer! Előtte vagy félévig sp1 nélküli eredeti home premiumot használtam. KATASZTRÓFA. Ahhoz képest a pro pl tökéletes (szerencsére)


Szóval összegezve gondolataimat, nem a hardverkompatibilitási gondokkal van bajom, mert ilyet nem tapasztalok magamon, hanem a szoftver fő hiányosságait.

Pl nem értem miért kell telerakni a rendszert SÚGÓVAl. A kutya nem olvassa el. Legalábbis ebben az országban tuti nem. Gyakorin sírnak, hogy hogy lehet képernyőkímélőt beállítani(de komolyan ez tegnapi kérdés volt)!!!


Vagy bevezetés a windows 7-be! Program kalauz! Egy csomó átgondolatlan beépített marhaság! Nem hiszem el, hogy 10év alatt nem jöttek rá, hogy ezek fölöslegesek.

A biztonsági résekről nem is beszélve.

Nem egy ember teszteli erre vonatkozóan a rendszert kiadás előtt, mégsem veszik észre. De azért 90ezret elkérnek érte.

2013. jan. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Már megy a C, ezért ajánlom a C++-t.

Sok linuxos alkalmazásnak letölthető a forráskódja (C-ben), azt nézegetheted, javítgathatod, alkalmazhatod Windowsra. Alkalmazásokat rendesen csapatok írnak, nem egyes személyek. Bár ha nem unsz rá, akkor te is elkészíthetsz egy alkalmazást egy év alatt.

2013. jan. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Akkor most mondjam azt, hogy itt van sok millió sor kód, nézd át, aztán tesztelj, kapsz mondjuk 1.000 embert. Keress meg minden biztonsági rést.


Vagy. Itt a program a felhasználónak, akik vannak mondjuk egymillióan, és ha valami van, akkor ír egy hibaüzenetet, utánanézünk a hibának amiről tudjuk, hogy létezik, kijavítjuk, és ingyen frissítünk. A rések pedig nem sokáig maradnak 0-day-ek, simán elterjed hetek alatt, és javítható, utána pedig semmi értelme nem volt gépeket fertőzni, mert ott már nem lehet kapcsolatot létesíteni.

2013. jan. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Az a probléma, hogy aki adatokat akar lopni és tud a résről, annak 10perc is elég, sőt, bőven sok az érintett gépről adatokat eltulajdonítani. Ezalatt az idő alatt redmondék a t.küket sem vakarták még meg az ügyhöz hozzájárulóban.


ÉS igen. Ültessen le 50ember és keressenek réseket. Fizessen 50nagyhírű crackernek, akik majd megkeresik. Addig sem bűncselekményen törik a fejüket. Hasznuk is van és hidd el crackertől jobb biztonsági tanácsadó nem kell. A rendőrség sem véletlenül mackósokkal nézeti a zárakat.

Továbbra is azt mondom, ha én eladom egy szoftveremet és azt egy hét múlva javítanom kell, a fejemhez vágják.

2013. jan. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 iostream ***** válasza:
Most azt szeretnéd mondani, hogy a Linux biztonságosabb, mint a Windows. Ami nettó hülyeség. A Linux egy sokkal kevésbé egységes szoftver (eleve csak egy kernel, de a GNU/Linux disztribúciókról beszélve), sokkal több a nemműködik rész benne. Hogy melyik a biztonságosabb? Ezt senki nem tudja, te sem. A te érvelésed szerint a Linux egy még szarabb szoftver, hiszen folyamatosan adják ki hozzá a frissítéseket, és nem látszik a vége.
2013. jan. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%
Kár hogy nem tudod értelmezni amit elolvasol. Nem említettem ezesetben a linuxot,mivel egy nyílt forrású rendszert nyilván egyszerűbb átlátni és feltörni. Nem tudom honnan szedted, hogy linux párti vagyok,de megsúgom, ha az lennék NEM VÁSÁROLNÉK WINDOWST, hanem max letölteném. Lehet megírom neked mindezt pascalban,vagy c-ben ,hátha akkor úgy teszel,mint aki megérti a leírtakat.(szeretem a linuxot, el lehet vele bohóckodni, de azon kívül másra átlag usesnek nem ajánlom!)
2013. jan. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!