Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek neki?

Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ősztől programtervező szakra megyek majd minden bizonnyal, de még teljesen kezdő vagyok ilyen téren, és szeretném addig feltornászni magam programozásból, hogy ne induljak hátrányból.


Ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogyan álljak neki? Milyen nyelvvel kezdjem? Milyen programokra lesz szükségem? Bármilyen hasznos tanácsot szívesen olvasnék.

Köszi előre is!



2013. febr. 3. 11:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
C, hogy ott ne érjen nagy meglepetés. [link] -t ajánlom.
2013. febr. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Bármi jó kezdésnek, hogy az alapokat megszerezd.

Akár C, akár C++ (bár talán inkább ez utóbbi, mert könnyebb kicsit tanulni).


A lényeg, hogy olvass és gyakorolj.

(De minden ami kellene fog, ott is le fogják adni, csak gyorsabb tempóban.)

2013. febr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én is a C-t tudom javasolni kezdésnek vagy járj utána, hogy az első félévekben mi a kötelező programozási nyelv a kiszemelt iskola szakján és akkor tanuld azt. De gyanítom, hogy a C lesz az.
2013. febr. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
"NEM KELL FOSNI FIATALEMBER" :) by Kiss Ádám. Na a lényeg. C programozást kezd el. Valószinüleg azzal fognak kezdeni 1. félévben. Utána majd jön a C++, Java, Postcript,Lingo,PHP,C# meg minden fajta kutyafüle.. De a fősulin megfogják azt tanitani amennyire kell.. nem leszel nagy hátrányba. Sokszor az van hátrányba aki már "tanulta" és rá se szarik fősulin... na azok szoktak lemaradni.. mert ezt hiszik mindent tudnak... egy a lényeg... fősulin tanulni.. tanulni.. tanulni.. /*ahogy Lenin apánk mondta*/ és nem leszel hátrányba
2013. febr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

@13:13: Azért a kérdező azt nem adta meg, hogy pontosan hova megy.

A legtöbb helyen nem C-vel kezdenek, például az ELTE-n első 2 félévben C++ van kapásból, ami azért eltér kicsit.

2013. febr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

ELTE-re készülök amúgy:)

2013. febr. 3. 13:51
 7/15 anonim ***** válasza:

Eltén C++-al kezdenek Codeblocks alól.

Utána kiscsillió nyelvet lehet tanulni, de ez kötelező.

2013. febr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"egy a lényeg... fősulin tanulni.. tanulni.. tanulni.. /*ahogy Lenin apánk mondta*/"


Frászt, inkább inni, bulizni, csajozni :D

Ahogy nem is tudom ki mondta, de okos ember volt :D

De komolyan, nem kell besz-rni annyira a felsőoktatástól, ezeket az éveket meg pláne nem érdemes túl sok tanulással elb*szni. Nem azt mondom, hogy egyáltalán ne tanulj, de mondjuk az idődnek max. a 30%-át töltse ki, a maradékban meg érezd jól magad :D Úgysem lesz mégegyszer olyan időszaka az életednek, amikor már a magad ura vagy, de még nem köt semmilyen komolyabb felelősség, ezt ki kell használni :D

2013. febr. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Frászt, inkább inni, bulizni, csajozni :D "


Na ez jó ötlet...

De így tuti hátrányba leszel... és nem csak a programozással...

2013. febr. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%

"De így tuti hátrányba leszel... és nem csak a programozással..."


Hanem még mivel? :D


Én pontosan ezt csináltam főiskolán; ittam, buliztam és dugtam, amennyit csak lehetett. Tanulni csak annyit tanultam mindig, amennyire érdekelt az adott tárgy, ha meg egyáltalán nem érdekelt, akkor annyit, h. átmenjek 2-essel.

Mégis lediplomáztam. Nem is rossz átlaggal.

És jó helyen dolgozok. És k*rva sokat keresek.


Viszont a sok szűzp*csű kockával ellentétben, akik végigtanulták az egyetemet és állandóan a gép előtt görnyedtek, és akik valószínűleg egyetem után valami sötét pincébe vagy laboratóriumba mentek dolgozni, ahol ugyanúgy a gép előtt rohadnak majd életük végéig, én legalább elmondhatom, hogy éltem :)


Nem tudom, ki járt rosszabbul :)

2013. febr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!