Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozási nyelvet...

Milyen programozási nyelvet ajánlatok emelt infó értségihez?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki hogy magamtól kellene megtanulni ,csak nem tudom melyik nyelvet válasszam.

Lehetőleg olyat keresek amihez van sok tutorial lehetőleg magyar nyelven



2013. márc. 11. 09:35
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibáért érettségi akart lenni csak rosszul javította ki
2013. márc. 11. 09:36
 2/16 anonim ***** válasza:
Kezdésnek Pythont érné meg, ha engedik akkor javascript bőven elég. (tehát olyan nyelvek amihez nem kell külön fordító)
2013. márc. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
C-hez van sok tutorial, de azt annyira rövid idő alatt nem tudod megtanulni, bár lehet, hogy tévedek.
2013. márc. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 iostream ***** válasza:
Python. Az érettségihez kellő kódok szinte pszeudokódként leírhatók benne.
2013. márc. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
jövőre fogok érettségizni de úgy néz ki hogy egyedül kell megtanulnom ezért jobb lenne nem az utolsó pillanatba nekiállni
2013. márc. 11. 12:00
 6/16 anonim ***** válasza:
1 év alatt kb bármilyen nyelven meg tudsz tanulni érettségi szintig programozni. Tudnod kell kb konzolról/fájlból beolvasni, és írni, az alapvető vezérlési szerkezeteket és alaptípusokat, tömbökkel mahinálni, keresgélni, rendezni. Valamilyen scriptnyelv megteszi, Python nem rossz, esetleg Perl, de ez a funkcionalitás kb minden nyelvben egyformán nehéz, szóval lehet c, c++, c# vagy java is.
2013. márc. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én Pascalban csináltam, de mostmár Pythont ajánlanám inkább. De 1 év alatt 'éreccségiszintre' bármelyiket meg lehet tanulni, nekem inkább a többi szoftver bemagolása okozott nehézséget.
2013. márc. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Abszolút Python. :-)

A javascript nem szerepel a választható nyelvek listáján.

2013. márc. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ja és emlékeim szerint a Perl sem. Összevissza ne ajánlgassatok, mert az érettségin listából lehet választani. A Python OK. (Az előző.)
2013. márc. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket

Elkezdtem a Pythont kicsit átnézni és nem tűnik vészesnek ,legalábbis az alapok

Perlt az lehet viszont java asszem nincs

2013. márc. 12. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!