Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Informatika egyetemen miket...

Informatika egyetemen miket tanulnak, mert ugy tudom hogy nem csak programozást van még mellé egy csomó matek meg gondolom, hogy az office -okal is foglalkoznak 1 bemutatót 1 táblázatot stb. jól gondolom?

Figyelt kérdés
2013. márc. 14. 11:20
1 2
 1/17 soccerway ***** válasza:
Elég sok mindent kell tanulni iylen helyeken, nem csak informatikát.
2013. márc. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

aki infó szakra megy annak az office alap dolog, hogy tudja.

Na de mérnök infón a következőket tanítják:

-Analízis( azaz ingegrálás, deriválás, mátrixok, utóbbira nagyobb hangsúlyt fektetnek)

-egyéb matek cuccok( valószínűségszámítás, számításelmélet)

-Fizikát

-mikro és makroökonómia

-üzleti jog

-jelek és jelrendszerek,elektronika, szabályozástechnika, hálózati ismereketeket,

-programozás:( első félév c nyelv második c++),de majdnem ninden félévben van szoftverlabor, meg egyéb helyek, ahol előjönnek ezek mind)

-szoftvertechnológia, operációs rendszerek, képfeldolgozás, adatbázisok)

Ezeket mindenki tanulja ha jó veszem ki a bme tantervét.

Erre jönnek a szakirányak

Alkalmazott informatika szakirány

Autonóm irányító rendszerek és robotok szakirány

Hálózatok és szolgáltatások szakirány

Hírközlő rendszerek biztonsága szakirány

Intelligens rendszerek szakirány

Médiainformatika szakirány

Rendszerfejlesztés szakirány

Számításelmélet szakirány

Szolgáltatásbiztos rendszertervezés szakirány

Akárhol is vagyunk tuti előjön a programozás.

Office-t meg ahogy mondtam mindekinek tudnia kéne használni.

Ha meg a programozáson aggódsz, akkor kezd el most valamilyen nyelven( mivel úgyis ezzel kezded legyen a c nyelv, nem könnyű kezdésnek de hasznos)

2013. márc. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Mi c#-ot tanulunk. Office meg ilyenek nincsenek, alap dolgoknak veszik hogy tudod, ezért felesleges berakni egy tárgyra úgy sem tanulna rá senki, mivel azt gondolná tudja, persze nyilván lehetne ott is durva dolgokat tanitani.

Nekünk matek annyira nem vészes, van még fizika, elektronika, közgáz. A legnagyobb hangsúly a programozáson van.

2013. márc. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Office nem nagyon van. Azt majd hogy nem csak a titkárnők használják(erős túlzás). Arra pedig bőven elég a középiskolai info óra. Amúgy nekünk egyik fél évben volt egy minimális excel programozás, de ennél több office-ra nem kell számítani.


Az, hogy mit tanulnak szakonként változik. A programozás, matek, algoritmus- számelmélet mindenhol alap. Utána jönnek hozzá a szak sajátosságának megfelelő órák.

2013. márc. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%

Olyan nincs, hogy informatikai egyetem... különböző szakok vannak. Olyan sincs, hogy office, hogy jut valakinek eszébe, az csak egy program az ovisoknak. Ha szövegszerkesztés akkor tex, latex.


Minden szakon van: operációs rendszerek, analízis 1-2, diszkrét matek, architektúrák, hálózatok, valszám, adatbázis kezelés 1-2, analízis numerikus módszerei, szoftver technológia, adatstruktúrák, ...


Programozóknál: program tervezés, lineáris algebra, operáció kutatás 1-2, automaták és formális nyelvek, logika, statisztika, lineáris algebra numerikus módszerei, fordító programok, párhuzamos algoritmusok, analízis 3, ...


Mérnök infósoknál: ökonómiák, fizika, kommunikáció, jog, mérés, ...


Gazdasági informatikusoknál sok minden megegyezik a proginfósokkal, csak néhány matek tantárgy náluk valamilyen gazdasági irány.


Valamint x félév után lehet szakirány választani, ott új tárgyak jönnek be a választott szakiránytól függően.

2013. márc. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hogy nálunk (SZE) mik vannak, azt konkrétan meg is tudom neked mutatni. Az alábbi linken oldalt válaszd ki a mérnök infó szakot, illetve állítsd be a többi paramétert is. Ez után menj a szűrésre, majd katt a tárgyfelvételi mátrixos linkre.


[link]

2013. márc. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 iostream ***** válasza:
64%

"Olyan sincs, hogy office, hogy jut valakinek eszébe, az csak egy program az ovisoknak. Ha szövegszerkesztés akkor tex, latex."


LoL. Azért nincs Office, mert nem tartozik a munkádhoz, szakmádhoz, amire szükséged van, feltételezik, hogy ki tudod guglizni. Mellesleg igen sok felnőtt ovis dolgozik akkor az irodákban, szegény visszamaradott titkárnők és aktatologatók...


Ha szövegszerkesztés akkor notepad2, látod, én is tudok buta, arrogáns hülyeségeket mondani.

2013. márc. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Két éve tanulok matek infó szakon középiskolába c-t tanulunk de látom lesz még mit.
2013. márc. 14. 13:35
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
iostream megint bizonyította szakmai tudatlanságát :D Nem tudom miért nem hagysz fel a gyk-n lévő kezdők butításával. Ugye tudod mi a tex és notepad2 között a különbség? Körülbelül annyi mint C++ és notepad++ között, de neked hiába magyarázná bárki.
2013. márc. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 iostream ***** válasza:
73%

Nézd, aki szerint az Officet csak ovisok használják, de bezzeg a tex, azzal nem sok szakmai értékű vitát látok a jövőben. Elvakult arrogáns balf*sz, akiből sajnos túl sokat termel ki az egyetem.

Tudom, mi az a tex, de hogy jön ez ide? Mindkettővel lehet szöveget szerkeszteni, azért ennyi hasonlóságot még a te csökött agyad is felismer gondolom.

2013. márc. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!