Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek neki?

Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, és egy előadáson nagyon megtetszett a programozás, viszont infon semmit nem beszéltünk róla, és nem tudom hol kezdjem el, mi az amivel először érdemes megismerkednem. Az iskolai info oktatás=0, szóval arra nem számítok, hogy ott megtanulom. Nektek van valami tippetek? ti honnan kezdtetek neki, mi az ami alap? Esetleg valami könyv?

2013. ápr. 16. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Turbo Pascallal szoktak kezdeni. Esetleg C.

Mindkettőt meg tudod tanulni a google használatával. Ha ezt nem sikerül kikeresned-megoldanod, akkor inkább ne is akarj programozni, mert később is szükséged lesz arra, hogy utána menj dolgoknak. Senki nem fogja a szádba rágni, a könyvek is úgy nagyjából jók, de kutakodni kell, ez ilyen szakma.

2013. ápr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Informatikából az egész magyar oktatás egy kalap végtermék. SEMMI használhatót nem fogsz tanulni, még fősulin sem.


Egy forrás van: a net. Ott viszont temérdek infó van. Vehetsz persze pár könyvet is, de neten úgyis mindent gyorsabb megtalálni.


Ha még sosem programoztál, akkor célszerű először az algoritmusokat, azok működését megérteni illetve tanulmányozni pár egyszerű program kódját. Utána kezdd valami egyszerű programnyelvvel. Kezdő nyelvnek, alapok megtanulásához Visual Basic vagy Pascal, esetleg Python (bár azt nem ismerem).


Aztán ha az alapok megvannak és nem untál bele, akkor el kell dönteni, mit akarsz programozni és arra szakosodni. Ha általános programokat vagy PC játékokat akarsz írni, akkor C++, ha multiplatform programokat vagy okostelefonra akarsz fejleszteni, akkor Java (és mellette C++ és C#), ha pedig webalkalmazásokat, akkor PHP, SQL és JavaScript


Kitartás, matematikai érzék és reálos beállítottságú agy KELL hozzá.


Ami még szintén fontos: ANGOL tudás. Ha nem tudsz angolul, akkor tanulj meg, legalább közepes szinten, mert minden programnyelv alapja az angol és leírások is főleg angolul elérhetőek.

2013. ápr. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Predyy válasza:

mi a suliban Javat tanulunk kezdo nyelvkent (mi sztem vmi teszt osztaly vagyunk). Egyesek azt mondjak nem jo otlet volt de sztem nem veszes. En a Java 24 óra alatt cimu konyvet ajanlom. Ha tudsz angolul, akkor meg a thenewboston.org-on talalhato tutorialokat is megnezheted. sok mindent tanultam onnan :)


Bocsi az ekezetek es helyesiras miatt. Telorol irtam: )

2013. ápr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!