Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozónak akarok tanulni...

Programozónak akarok tanulni és az a kérdés. Em, hogy munkatalálásnál nem lenne hátrány, hogy lány vagyok?

Figyelt kérdés

Igaz még csak most vagyok 9.es de már tudom,hogy programozó(java,c++,c#...) szeretnék lenni.

Viszont csak akkor ha nem lenne hátrány az,hogy lány vagyok..(sokan mondták,hogy elég furcsa lenne egy nő programozó..)mert ha nem akkor elkezdeném internetről tanulni a html,stb alapokat de ha igen akkor választok valami más szakmát...

Valamint ezzel a programozó szakmával eltudnék-e helyezkedni?Keresnek-e ilyeneket?

Köszi előre is a válaszokat!


2013. ápr. 21. 13:49
 1/8 gyorki92 ***** válasza:
100%

Ha jó programozó vagy, akkor lányként is felvesznek. Ha nem vagy jó, akkor férfiként sem.

A programozó elég keresett szakma mostanában tudomásom szerint, és szerintem csak keresettebb lesz. El lehet vele helyezkedni.

2013. ápr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 iostream ***** válasza:
89%
Senkit nem érdekel, legalábbis felvételinél, hogy lány vagy-e vagy sem. Ez már nem 1900, teljesen normális, hogy a lányok dolgoznak mindenféle szakmában. Sőt, a cégemnél kifejezett női kvóta van, ami szánalmas és nevetséges (nem vesz fel a cég egy jó programozót ha nem talál egy nőt akit felvehet, mi ez ha nem diszkrimináció).
2013. ápr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ugyan lényegesen kevesebb nő választja ezt a szakmát, de ettől még nem hátrány. Ismerek nagy múltú programozó nőt, akinek irigylésre méltó tudása van. Illetve általánosan az a tapasztalatom, hogy a nők jó programozók. A férfiak között rengeteg pocsék van, de azok a programozó nők, akiket ismerek, mind jók a szakmában. Programozóként nagyon sok helyen sokféle munkában el tudsz helyezkedni. Ha szereted csinálni, akkor vágj bele!


Egy programozó

2013. ápr. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 iostream ***** válasza:
89%
Utolsó: a te ismerőseid alapján kijelenteni, hogy a nők jó programozók több okból is problémás. Egyrészt korlátozott a minta, másrészt ha igaz, hogy a nők, akik programoznak, jók, még korántsem jelenti azt, hogy a nők úgy általában jó programozók lennének. Lehet vizsgálni, hogy miért van ez így (én arra tippelek, hogy a megfelelési vágy és a társadalmi nyomás miatt csak azok a nők választják ezt a szakmát, akik tényleg jók, míg fiúknál ez ilyen irányban nem nyom), de ne tegyünk általános kijelentéseket.
2013. ápr. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
40%

Szerintem egyáltalán nem hátrány. Ha úgy érzed, hogy a tehetséged és kreativitásod megvan hozzá akkor vágj bele nyugodtan.


Az a jó hírem számodra, hogy eredetileg ez egy női szakma, mivel az első programozó is nő volt, név szerint Ada Lovelace.


Egyébként tény, hogy elég nehéz, embertelen szakma ez. Valószínűleg sok nő ezért is rémül meg tőle. Pedig szerintem egyáltalán nem rosszabb programozók a nők, mint a férfiak. Sőt az a tapasztalatom, hogy sokkal figyelmesebbek és gyorsabban is tanulnak.

Jó példa erre a saját barátnőm. Nagyjából 2 hét alatt jutott el arra a szintre amit egy osztálynyi fiúnak nem sikerült megtanítanom egy év alatt se, pedig elvileg azok is tehetségesek meg kreatívak voltak, mivel egy jó hírű középiskola legjobb tanulóiból verbuválódtak össze... Szóval nem kicsit megdöbbentett :D


Nemrég volt amúgy egy mestint házija is, amire megajánlott jegyet kaphat. Mondtam neki vállald be, segítek. Először nyafizott egy sort, hogy bonyolult, nem fog menni meg minden. Aztán csak rávettem. Persze nyafizott még kicsit az első próbálkozás után és pár napig rá se nézett, de aztán csak rávettem ismét, hogy fusson neki. Végül még éngem is ledöbbentett, hogy összesen nagyjából 10 óra munkaidő befektetéssel végül megértette és meg is csinálta a feladatot.

Persze végül megjegyezte, hogy igazam volt, nem is olyan bonyolult ez, mint hitte és sokkal hamarabb kész lett volna, ha nem nyafizik :D

Az a 10 óra eléggé szintidőn belül van, szerintem az átlag úgy 150-200 óra időbefektetés után kezdi megérteni ezt az algoritmust.


Szóval csak bátran, nem kell félni :)

2013. ápr. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez, kérlek, még előny is. Tudniillik, többekközt nálunk is viszonylag kevés a lány - mármár hiányszakma a női dev :D


A HTML kicsit kevés lesz, hiszen nem is programnyelv, de párhuzamosan simán tanulhatsz mást is. A Java vagy C# tanulmányozását tudom ajánlani, ugyanis pokolian sok Java alapú webes projekt van, illetve szintén nem kevés C# nyelven készülő ASP.NET; ezekkel a HTML-t is tudnád hasznosítani.


Maximális tiszteletem, hogy a szakma mellett döntöttél.


Szeretettel várunk!

2013. ápr. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös a saját válaszodra alkalmazd amit iostream írt. Fel fog tűnni a hiba a te érvelésedben is. És NE ÁLTALÁNOSÍTS!!!
2016. szept. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 SimkoL ***** válasza:

Nem bántom a női programozókat tudásban, mert nekem is volt anno hölgy kollégám. De !!! a stressztűrő képességük a bányász béka segge alatt van, főleg azokon a bizonyos napokon.

Off: Lecsesz a pesti programozó csaj - ORFK -, hogy az ügyeleti rendszerünkben a B.A.Z MRFK anyaga soha nem megy fel. Lajcsika belekukkant és látja, hogy az azonosító nem BORSOD hanem BOROS a küldésnél. Szólok neki erre leba.., hogy nem értek hozzá. Több hét után került javításra, gondolom már túlesett a családi és más saját problémán. Nem ez volt az egyetlen esetem női programozókkal. Biztos vannak zsenik köztük, hogyne, de érzelmileg.... és ez ki is hat a munkára.

2016. szept. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!