Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit jelent "favágó" szinten...

Mit jelent "favágó" szinten programozni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 15. 14:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Nulla szakképesítéssel nekiállsz programozni.

Persze favágó szintről indulva lehet belőled jó szakember is.

2013. szept. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 belapus ***** válasza:

Ennek a fordítottja a "programozói" szinten fát vágni, vagyis elfűrészelni magad alatt a fát.

Mintha a favágáshoz ( vagy épp a programozáshoz ) nem kellene szaktudás.Ez kissé sértő.

2013. szept. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan hogy a bölcsész ír egy programot iPhone-ra és ő a nagy programozó. Azért beültetném pár egyetemi kurzusra és szerintem 5p után azt se tudja hol van. :D


Azért egy megtanulom a nyelvet és írok egy kódot, az még nagyon kevés, de indulásnak jó.

A programozás az egy speciális gondolkodás módot igényel és logikán/algoritmusokon alapuló szaktudást igényel minimum szinten.


Elég ha azt mondom, hogy SZTE Informatikai szakán évente a felvett diákoknak csak 10%-a diplomázik le.

2013. szept. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól kellene megkérdezned, aki mondta, de szerintem azt jelenti, hogy működik ugyan a megírt program, mert megtanulta a programozó az adott nyelv elemeit, de mivel mélyebb tudása nincs, a program kevésbé lesz hatékony vagy karbantarthatatlan lesz, mert csak egyedül ő látja át vagy már ő sem.
2013. szept. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából azért kérdezem, mert volt egy olyan kérdés, hogy mennyit keres egy programozó, amire jött egy ilyen válasz: "Aki nem ilyen favágó szinten programozó, az milliókat is kereshet"...
2013. szept. 15. 15:51
 6/12 tabaki ***** válasza:
Szerintem inkább olyasmit jelenthet, hogy érdektelen rutinfeladatokkal gyötri magát egész nap valami fantáziátlan munkahelyen, szóval kuli, napszámos. Persze, ebben az is benne van, hogy nincs is tehetsége kiemelkedni.
2013. szept. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Egy programozó mennyit keres. Ez így relatív.


Példa 1.:

Írsz egyedül 1 egyedülálló programot/terméket, ami kelendő, és sokan veszik. Akkor köré építhetsz egy céget és te vagy a tulajdonos. Annyit kereshetsz amennyit nem szégyellsz.


Példa 2.:

Beállsz egy világhírű céghez ez olyan országban ahol jó a GDP is, ott is marad bőven hónap végére is.


Példa 3.:

Elmész valami B kategóriás céghez, és majd azt veszed észre, hogy az annyi nem annyi.


Szóval ez sok mindentől függ.


Én szerintem a programozás olyan mint egy MŰVÉSZET. Lehet művelni szépen, de lehet összecsapni is. Egy asztalos is tud készíteni egy mezei asztalt, de tud millió értékű mestermunkát is kiadni a keze alól.

2013. szept. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen mindenkinek!
2013. szept. 15. 22:24
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenhol mást értenek rajta.

Mifelénk az indiai kódokat illetjük ezzel a kifejezéssel.

Azaz igénytelen, olvashatatlan, nem optimális kód. Tele feleslegesen túlbonyolított részekkel, de ugyanakkor meg fontos részeket kihagy. Gugliból egy az egyben copypaste-elt kódok, amik nincsenek az adott környezetre szabva.

Kb. ez a "mindegy hogyan, csak valahogy oldjuk meg oszt' jóvan, nagyjából működjön" hozzáállással írt kód.

2013. szept. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Én arra használom, mikor a 10. ugyanolyan weboldalt kell összeraknom. Semmi kreativitás, semmi szakmai kihívás... Tényleg olyan, mintha kimennél az erdőbe fát vágni. Egyik ugyanolyan, mint a másik... :/

Nem kell hozzá agy, tudás, semmi... Kb a gugliból össze lehetne Ctrl-C-zni az egészet...


Persze engem is minősít, meg a kedves megrendelőt is, hogy nincs igénye többre :/

2013. szept. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!