Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell a weboldalak URL...

Hogyan kell a weboldalak URL címének a végét elrejteni?

Figyelt kérdés

Tehát hogy ne [link] legyen

hanem csak [link]


2013. okt. 11. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
ha a [link] linket beírod, akkor alapból vagy index.html-t vagy index.php-t fogja meghívni. Nem kell ehhez semmit sem beállítani, legfeljebb a webszervert, de annak általában megfelelő az alapértelmezett konfigurációja.
2013. okt. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Közben eszembe jutott, hogy lehet hogy téged inkább a htaccess-ben használt RewriteRule érdekel. Ezzel lehet megoldani azt, hogyha beírod, hogy valami.hu/tema, akkor mondjuk a valami.hu/index.php?action=tema&id=15 linket hívja meg. Ezzel is meg lehet oldani, de konkrétan a kérdésedben írt példára az is igaz, amit az első válaszomban írtam.

Gúglizz kicsit utána, ha érdekel a téma. Vannak magyar nyelvű oldalak is, amik ezzel foglalkoznak. Úgy keress rá, hogy "beszédes url" vagy "keresőbarát url".

2013. okt. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Pont az ellenkezőjét akarom..


Tehát most a linkjeim úgy néznek ki, hogy

[link]

És ezt szeretném:

[link]


és én csak az index.html-t vagy index.php-t szeretném eltüntetni...

2013. okt. 11. 14:30
 4/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Mondjuk tételezzük fel, hogy ugyan arról beszélünk.

Most ennek tudatában próbáld meg még egyszer értelmezni azt, amit korábban írtam.

2013. okt. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazad van, köszönöm. Ez biztonsági okokból is jó, ha beállítom, nem?
2013. okt. 11. 16:03
 6/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Igen, biztonsági okokból is jó, mivel nem látják közvetlen a feldolgozó kód elérési útját, nevét.

2013. okt. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!