Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit csinál egy programtervező...

Mit csinál egy programtervező informatikus, és hol, milyen munkát képes elvégezni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 21:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
Ül egy irodában a gép előtt reggeltől estig, a halál unalmas kódot írja/olvassa/toldozza/foldozza. Legtöbb esetben valami genya adatbázis vagy webes cucc van a keze alatt, nem igazán élvezhető. Estére csillagokat lát, fáj a dereka és a csuklója a gépeléstől. Kb. ennyi. Pont ugyanolyan álommunka, mint az összes többi. Ugyanúgy kínlódik, mint egy gyári munkás vagy buszsofőr, csak kicsit jobban megfizetik a tudását.
2012. febr. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ezt tapasztalatból mondod? épp a szóbajöhető pályák közt válogatok, és ez az amit szeretnék csinálni, de fontos, hogy milyen áron.
2012. febr. 18. 21:49
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Igen, a programozás "iparos" munka, ha programozó leszel, akkor nem te leszel a főnök, te a munkaerő leszel. Általában persze, kivételek mindig lehetnek. Az tény, hogy nem keresel rosszul vele.
2012. febr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A főnök szerep betöltése jó fizetés mellett annyira nem is érdekelne, bár még szerintem tapasztalatlan vagyok. Az tény, hogy info. érettségire készülvén, ha megoldok egy viszonylag nehéz programozás feladatot, a teljes önelégültségtől (bármilyen fáradt vagyok) hirtelen erő és boldogság tölt el, de a kérdés, hogy napi órákon át tudnám-e ezt csinálni. Köszönöm a választ!
2012. febr. 18. 22:02
 5/15 iostream ***** válasza:
91%

Hidd el, hogy a legtöbb munkától inkább ideges leszel, minthogy sikerélményt adjon. A legtöbb feladat monoton, majomnak való, sok az adminisztráció, küzdeni kell a főnökkel, a megrendelővel stb.


Szóval ez sem napi 8 óra élvezet munka, de teljesen jó, én ezt csinálom, és egyelőre bírom.

2012. febr. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

Hát, én szeretek programozni és persze, néha kicsit unalmas, ha 50* írod ugyan azt a kódot, de itt is lehet találni elég jó, izgalmas feladatokat.

Jó helyre kell menni dolgozni és akkor nem lesz robot meló!


Minkát pedig szinte bárhol és bármit egy informatikai cégnél. Ha értesz a szerverekhez, akkor akár rendszergazdai feladatokat is elláthatsz, de mehet játék fejlesztőnek, webprogramozónak, stb...

A "hol"-ra pedig vagy iroda, vagy akár "terep", ha mondjuk olyan munkád van, hogy kiküldenek az ügyfelekhez.


De főnök is lehetsz, ha jól dolgozol és értesz ehhez is.

2012. febr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%

"Jó helyre kell menni dolgozni és akkor nem lesz robot meló!


Minkát pedig szinte bárhol és bármit egy informatikai cégnél. Ha értesz a szerverekhez, akkor akár rendszergazdai feladatokat is elláthatsz, de mehet játék fejlesztőnek, webprogramozónak, stb... "


Azért látszik, hogy pályát tervező tizenévesek vagytok zéró tapasztalattal. Ez nem így működik, hogy dúskálsz az állásajánlatokban. Külföldön se, itthon se.

2012. febr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ebben csak az a hiba, hogy nem vagyok tizenéves és nem vagyok pályáz kereső.
2012. febr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

"Azért látszik, hogy pályát tervező tizenévesek vagytok zéró tapasztalattal. Ez nem így működik, hogy dúskálsz az állásajánlatokban. Külföldön se, itthon se."


Azért látszik, hogy nem ismered a munkaerő-piacot. Az programozók igenis dúskálnak az állásajánlatokban.

És igen jó pénzért dolgoznak.


Az persze más kérdés, hogy tényleg vér szopás a meló.


"Jó helyre kell menni dolgozni és akkor nem lesz robot meló!"

4-5 évet lehúzol a szakmában, és utána már nem sok újat látsz, és már a f*szod telelesz azzal, hogy napi 8-10 órában a qrva gép előtt görnyedsz. Nagyon ki lehet égni ebben a szakmában..

2012. febr. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon ki lehet égni ebben a szakmában.."


Na ja, mondjuk ezzel egyet értek.

De 1-2 izgalmasabb dolog mindig jöhet. Változnak a trendek és a technológiák... :)

2012. febr. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!