Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programtervező Informatikus?

Programtervező Informatikus?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Melyik sulit válasszam,ha Programtervező Informatikus szakra akarok menni?

És mit ajánlotok mert ugye van matematika színt felmérő miből tanuljak rá?


2012. jún. 1. 22:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%

ELTE IK


Nincs matek szintfelmérő külön szerintem sehol így.

Első félévben van pár tárgy, ami segít kicsit a hiányzó alapokat bepótolni valamilyen szinten.

2012. jún. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
értem köszi a válaszodat ;)akkor irány az elte :D jövőre
2012. jún. 2. 07:37
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Én nem voltam eltés, de úgy tudom van valami szint felmérő, és aki nem nagyon megy át rajta, az valamilyen felzárkóztató csoportba kerül, nem biztos, hogy rosszul jársz vele. Első sorban nézegesd az érettségiket, azok eléggé primitív feladatok, majd nézegesd az emelt érettségiket.
2012. jún. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 iostream ***** válasza:
72%

Amikor én voltam ELTE-s, volt szintfelmérő a BSc-seknek, és aki elbukta, azt elküldték matek alapozóra, de nem maradt le, mert eleve később kezdődött az Analízis. Most nem tudom, mi a helyzet, de semmiképp nem árt, ha egy emelt szintű matek értettségivel könnyedén boldogulsz.


Jah, és ELTE. Máshol ez nem az igazi. De úgyis otthon tanulod meg a szakmát.

2012. jún. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi emelt matematikán vagyok "Fakultáció"

és közép informatika tehettem volna mind kettőből emeltet,de szerintem matematika fontosabb

2012. jún. 2. 08:01
 6/16 zsomkovacs ***** válasza:
84%

ELTE-IK-n most úgy néz ki, hogy első félévben felveszed a Matematikai alapozás tárgyat (pontosabban a TO felveszi neked), bejársz az első néhány órára (esetemben ez 2 órát jelentett), majd megírjátok az első ZH-t, ez a szintfelmérő. Erre lehet 1-es, 3-as, 5-ös érdemjegyeket szerezni, ha megvan a hármas, akkor dönthetsz úgy, hogy elfogadod, megkapod ezt a jegyet a jegyedként, és utána nem kell bejárnod.


Továbbá Diszkrét matematikából is van egy otthon megírható szintfelmérő. Itt megírod a feladatokat otthon, leellenőrzöd magadnak, és ha úgy ítéled meg, hogy elég jó (senki nem fogja megnézni), akkor majd jelentkezel az emelt szintű Diszkrét matematika kurzusra (ez csak az első félévre vonatkozik, utána szakirányok szerinti bontás van). Itt persze lehet csalni, beírhatod az emeltet úgy is, ha nem tudsz semmit, csak nem éri meg. Diszkrét matematikából így is elég nagy a bukási arány. És reménykedj, hogy Farkast kapod tanárnak/gyakorlatvezetőnek a tárgyból. ;-)


Persze kérdés, hogy mi lesz jövőre, mert ránkszabadítanak még nagyon sok embert (mert kell az informatikus... kár, hogy rengetegen a BSc-t se tudják elvégezni már most se...), úgyhogy lehet, hogy teljesen átszervezik majd az egészet.

2012. jún. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%

Így van, ez a dimatos választási lehetőség új találmány, tavaly jött be.

A matematika alapozás pedig már pár éve mindenkinek kötelező jellegű, igaz az elején egy ZH-val meg lehet úszni a bejárást, ha jól emlékszem.

2012. jún. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 iostream ***** válasza:
79%

"kell az informatikus... kár, hogy rengetegen a BSc-t se tudják elvégezni már most se.."


Ez nem annyira nagy gond, kisebb a konkurrencia, többet ér a diplomád.

2012. jún. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%
Nem baj, ha sokan nem tudják elvégezni, a fő az, hogy neked sikerüljön.
2012. jún. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
74%

Én is jövőre fogok jelentkezni valamilyen informatikai szakirányra. Nekem is a programtervező informatikus eddig a legoptimálisabb választás. Szóba jött a Pannon egyetem a Cisco miatt, de egyenlőre úgy néz ki hogy az ELTE mellett döntök. Azon belül is a C (Szoftver alkalmazói) irányra. (úgy hallottam ott több a gyarkolat) Olvasgattam mindenhol ilyen olyan rémhíreket hogy a matek az nagyon durva, bár azt soha sem mondták hogy melyik szakirányról is beszélnek. Mindenesetre ez a matematikai alapozó nagyon jól hangzik.


Tudna valaki még további tájékoztató jellegű információkat írni az ELTE-ről vagy egyéb más egyetemről? Főképp a programozási gyarkolat-elmélet illetve a matek érdekelne.

2012. jún. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!