Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Junior programozóként milyen...

Junior programozóként milyen nehézségű/típusú feladatra lehet számítani állásinterjún?

Figyelt kérdés
Leírhatod, hogy neked hogy zajlott/zajlottak az eddigi állásinterjú(i)d, miket kérdeztek, milyen feladatot adtak. Az is sokat segítene.
2013. dec. 26. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ellenőrzik a felfogó képességedet. (többnyire egy probléma tálalásával és annak megértésén keresztül)


Ellenőrzik, hogy mennyire vagy csapatjátékos. (Tudsz-e normálisan kérdezni, ha nem érthető, amit mondanak. Dolgoztál-e már olyan projekten, amit többen csináltatok, mi volt a szereped, mi volt mások szerepe, hogy tudtatok közösen dolgozni)


Ellenőrzik a gondolkodásmódodat. (nehezen megoldható feladatok elé állítanak, amikor azt nézik, hogyan állsz neki)


Ellenőrzik a logikádat.


Ellenőrzik azt, hogy el tudod-e mondani másnak, min dolgozol-e éppen. (hobbidról kell mesélni részletesen, de nem felületesen, érdekesen)


Algoritmuselméleti, gyakori alapproblémákkal kapcsolatos, kivételek figyelembevételével, avagy a rendszer korrekt behatárolásával kapcsolatos, vagy éppen egyszerű, de részletesen leírandó feladatokat is szoktak adni.

[link] esetleg még mögé rakod a nyelvet, amin programozol, ott találhatsz gyakorló példákat.


És még számos mást is vizsgálhatnak.

2013. dec. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem ezek voltak:

- Hogyan oldanád meg egy játékmenet felvételét és visszajátszását?

- Írj egy PHP függvényt, ami egy tömbben lévő számokat adja össze

- Írj egy C függvényt, ami egy láncolt lista irányát fordítja meg

2013. dec. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe jutott még két kérdés, ahol megbuktam állásinterjún:

- a multiprocesszor programozásnál fellépő 3 legsúlyosabb probléma kezelésére milyen algoritmusokat ismer?

- írjon pszeudo nyelven (papíron) 2 hibát javító Hamming kódot


Mindkettőnek utána jártam, de akkor már késő volt. Ezért megnézheted, hogy mivel foglalkoznak azok, akikhez mész, illetve mivel foglalkozik az a részleg, amire felvételiztetnek, és arra az állásra készülhetsz néhány okossággal. (mondjuk nem bántam meg egyik helyet sem, hogy nem oda mentem)

2013. dec. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget. Akinek még van tapasztalat szívesen várom.
2013. dec. 26. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!