Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi kell ahoz hogy programozóké...

Mi kell ahoz hogy programozóként/vagy "számítógépes dolgozóként" tudjak dolgozni?

Figyelt kérdés

Most végzem el a szakmámat de nem annyira jön be.Jobban szeretnék egy irodában számítógép mellett dolgozni.Ami szerintem elég nagy hátrány hogy még nem tudom hogy milyen ágon érdemes elindulni.Igazából csak egy érettségim van de az összes infoóra csak netezésről szólt tanulás nem volt.Elkezdtem olvasgatni weblapkézités,html után.Mit lehetne ebből kihozni.Milyen iskola/képzés/?


Mielött valaki azt írná hogy számítógép és áram arra rájöttem.



2014. jan. 4. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
suli elte ik vagy bme esetleg okj-s tanfolyamok de egy ecdl vizsát mindenkép tegyél le
2014. jan. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%

programozo vagyok!

1. ecdl semmi haszna nincs

2. ne a htmlt kezd el nezegetni, hanem peldaul egy c++os konyvet. a htmlt en 11eves koromban nezegettem, sot a vegere c#ot tanultam.

3. ne feled a programozok masmienek. csak akkor vagj bele ha realos vagy, es csak ha tetszik a programozas, egyebkent eselyed sincs!

2014. jan. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az ECDL inkább felejtős, értelme semmi sincs.


A HTML alapvetően nem rossz, de a "programozáshoz" annyira nincs sok köze, ráadásul egy elég gyorsan elsajátítható dolog.

Átnézni és tanulni persze mindenképpen kell, mert az alapműveltség része. (Még ha C++ fejlesztő is az ember, alap html tudás kellhet, ha például dokumentálásra kerül a sor. Doxygennél ezzel szépen lehet a generált doksit formázni akár.)


Ha csak alapszinten a webes cuccokkal akarsz foglalkozni, akkor egy komolyabb OKJ TALÁN elég lehet a minimális alapokhoz.



Ha viszont tényleg komolyan érdekel az informatika és tényleg elég elszánt vagy arra, hogy ebben a szakmában dolgozz, akkor irány valamilyen jobb egyetem. (ELTE, BME, SZTE, PTE)

A valódi alapokat ott fogod megtanulni, ha megvan a BSc diploma akkor már legalább egy átfogó képed lesz a témáról és képes leszel (remélhetőleg) magadtól megfelelő módon tovább tanulni.

2014. jan. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Azért egy ELTE/BME bsc infó képzés nem az "irodában számítógép mellett ülés"-t meríti ki, hanem kb differenciálegyenletekből és mátrixalgebrából, meg gráfelméletből fogsz kapni az arcodba, méghozzá annyit, hogy összehugyozod magad


szóval csak óvatosan

2014. jan. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez tény, de ezek nélkül nem lesz senkiből sem valódi programozó.

(Igen, a mátrixok és a gráfok elég fontos dolgok.)

2014. jan. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, így van, pont ezért én inkább a kérdezőnek címeztem, hogy azért gondolja meg a dolgot.

Mert ha egy szakmából ilyen könnyen kiábrándulsz, hogy "Hát, most végeztem el, de nem jön be", akkor megnyugtatlak, ebből 20x kiábrándulhatsz, esetleg napi szinten. Mire kezedbe kapod a papírt (ha egyáltalán ez megtörténik), olyan képed lesz róla, hogy valószínűtlen, hogy végzés után térj le az útról. Vannak biztos, akik így tesznek, de szerintem itt ritka. Inkább közben morzsolódnak le.

2014. jan. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Számítógép.
2014. jan. 5. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A programozó és a "számítógépes dolgozó" az ég és föld. "Számítógépes dolgozónak" már most is elmehetsz, call centerest keresnek folyamatosan és ott kiélheted a vágyad ott lehet "egy irodában számítógép mellett dolgozni". Aztán ott legondolkodhatsz hogy tényleg ezt akarod-e.


Programozó lehetsz 3-4 év alatt önképzéssel is akár a jelenlegi tudásszintedről (nulla) indulva, utána kis szerencsével még munkát is kaphatsz. Tanulás közben próbálhatsz felvételizni is az egyetemre, az is sokat segít.

2014. jan. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
"Ez tény, de ezek nélkül nem lesz senkiből sem valódi programozó." - Igen, valóban fontos dolgok, de nem kell ahhoz diploma, hogy valaki jó programozó legyen. És mielőtt be lennék oltva: az SZTE-n vagyok programtervező informatikán.
2014. jan. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Valóban, nem feltétlenül kell diploma ahhoz, hogy valaki jó programozó legyen, mint ahogy a diploma sem garantálja, hogy valaki jó programozó.

Ugyanakkor az nem elhanyagolható, hogy egy egyetem tényleg megkap az ember egy szélesebb látókört és több dologból is az alapokat.

Ha valaki önmagát képezi és gyakorol, még nem feltétlenül találkozik mondjuk neuron hálókkal, vagy mesterséges intelligenciával, holott ezek manapság egyre több helyen előjönnek és hasznosak.

Ugyanakkor egy egyetemi képzések ezek is, legalább említés szintjén meglesznek és tudni fogja, hogy merre keressen legalább utána.


Szóval tényleg nem feltétel, de hatalmas előny.

2014. jan. 6. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!