Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik 3D engine-t ajánljátok...

Melyik 3D engine-t ajánljátok kezdésnek?

Figyelt kérdés
Programozni tudok, viszont nem tudom melyik engine lenne megfelelő kezdésnek.

2014. máj. 6. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Unity
2014. máj. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mire akarod használni?

Mit jelent az, hogy "Programozni tudok"?

2014. máj. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tabaki ***** válasza:
Blender Game Engine.
2014. máj. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor ilyen kérdéseket olvasok a következő jut eszembe:


"Én, amikor találkozom egy új programozási nyelvvel, vagy tudom, hogy abban akarok fejleszteni nagyobb dolgokat, akkor elkezdek felépíteni magamtól egy saját motrot (azaz Engine-t), persze ez időigényes, de miközben ezt teszem, megértem mi a lényege az 'új' programozási nyelvnek."


Egyik válaszadó megkérdezte a kérdezőtől, hogy mit ért azalatt, hogy: "Programozni tudok,..."


...nos manapság ezalatt azt értik az emberek, hogy ismerik a CTRL+C és a CTRL+V billentyűkombinációkat és az interneten szinte "minden" megvan, csak a sorrendre kell odafigyelniük, hogy hogyan másolják össze... :-)


De ha belegondolsz, pl. Androidban 1-2 sor, hogy megjeleníts egy PNG képet, vagy lejátsz egy MP3-as zenét... ...nos sokan azt hiszik ez a programozás... :-)


Persze vannak 2D-3D-s fügvénykönyvtárak is (SDL, DirectX, OpenGl, stb.), amelyekkel már egész jó dolgokat lehet csinálni... ...de ahhoz már majdnem tudni kell programozni... :-)


Szóval összegezve manapság azt nevezik "Programozásnak", a mai gyerekek, hogy van egy program, amiben menüszerűleg ki lehet választani, hogy "Akarok csinálni egy 3D-s FPS-t"... :-)

2014. máj. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kezdésnek azt ajánlom próbáld meg írni egyet magadnak.

Nem, valóban nem fog sikerülni.

De sokat tanulsz, eleget ahhoz, hogy tudj használni *rendesen* egy Unity-t vagy bármilyen motort.

2014. máj. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!