Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire érdemes kötelező...

Mennyire érdemes kötelező gyakorlaton kivül más gyakorlaton részt venni?

Figyelt kérdés
2014. máj. 25. 10:30
1 2
 1/18 anti paladin ***** válasza:
100%
Nagyon.
2014. máj. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszi. :)


Persze programozóról van szó.



Akár ingyen is érdemes?

2014. máj. 25. 10:46
 3/18 anonim ***** válasza:
Csak én nem értem, miről van szó?
2014. máj. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlat = tanulás, fejlődés.


Nem értem, miért kérdés a kérdés. :)

2014. máj. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Tengor ***** válasza:
100%

Nem egészen értem a kérdést. Adott tárgy másik gyakorlatára bemenni maximum akkor van értelme, ha nagyon nem érted az anyagot elsőre és kell a második hallás/látás is. Bár ennél talán hatékonyabb ha a társaktól kérsz segítséget, tekintve, hogy a gyakorlatvezetők ugyan azt adják le általában.

Egy másik szakmai gyakorlatra bejárni simán megéri. Az egyetemnek nem az a lényege, hogy milyen jegyeket szerzel, hanem, hogy kapcsolatokat építs és mindnél szélesebb tudást szívj magadba a szakodhoz kapcsolódóan és azon kívül is.

Mikor fogsz beiratkozni egy ásványi kőzetekről szóló előadásra, ha nem az egyetemi éveid alatt, még ha a programozáshoz ez nem is feltétlenül elengedhetetlen?

2014. máj. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Arra a szakmai gyakorlatra értettem, ami pl. 1 hónapig tart és kötelezően el kell tölteni egy cégnél.


Konkrétabban:mondjuk az 1 hónapos nyári gyakon kívűl érdemes-e akár fizetés nélkül még mondjuk 7 hónapot lehúzni? (mondjuk 2 hónap egyik cégnél, 1 hónap a másiknál, a maradék egy harmadiknál)

2014. máj. 25. 11:55
 7/18 SimkoL ***** válasza:
100%
Ha komolyan gondolod, hogy programozóként akarsz élni akkor mindenféleképpen. Mindenütt mást és mást tanulhatsz össze tudod vetni a látottakat, kiszűrheted belőlük a számodra hasznosat. - Már ha bírod anyagilag és szellemileg a több hónapot :)
2014. máj. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Értem.:)

Az a 7 hónap csak példa volt.

És nemcsak úgy gondoltam,hogy 7 hónapon át tömény gyakorlat, reggel 8tól este 4ig.

Hanem pl. az egyik hónap ilyen, a másiknál suli közben (heti 1-3) napot rászánva.

:)

2014. máj. 25. 12:13
 9/18 SimkoL ***** válasza:

Én magamtól tanultam programozni, ha tehettem a munkahelyemen hol ez egyik programozónál, hol a másiknál lógtam hogy lássam mit csinálnak. Sajnos sok idő nem volt rá mert csak 1-2 órát tudtam lógni a helyemről, de arra jó volt, hogy több nyelvbe is beleszagoljak. Annak idején Basic, Pascal, C, Clipper, FoxPro volt nálunk 'használatban', végül is mindnek hasznát vettem később. Leragadtam a Pascal-nál ebből jött a Delphi de a Clipper és a FoxPro sokat segített az adatbázis kezelés megértéséhez. A Basic jól jött az Excel-hez, Word-höz a makrókhoz a C pedig a Pascal-hoz mivel sok jó dolog C-ben, C++-ban készült és egy kis utána olvasással át lehetett ültetni Pascal-ba, Delphi-be.

Tehát mindenképpen érdemes még ha kevés időt is rászánni más programozók munkájának megismerésére, más programnyelvekre.

2014. máj. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%
Fizetés nélkül SEMMIKÉPP. Fizetésért megéri. De normális helyen még akkor is pénzt érsz a cégnek, ha nagyon szar és kezdő vagy.
2014. máj. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!