Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik nyelvet válasszam?

Melyik nyelvet válasszam?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Melyik az a programozási nyelv amit 3-5 hónap allat meg tudom tanulni olyan szintre hogy tudjak vele dolgozni?(INTENZÍV tanulás mellet(ami nálam 4-6 óra)

2014. jún. 16. 20:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ilyen rövid idő alatt ezt a programozás dolgot nem lehet elsajátíani.

(pontosabban akár el is lehetne, de maradjunk a földön, ezekkel a te "szempontjaiddal" te nem fogod, ez biztos)


A másik, hogy amit én mondtam, a frontend, azzal csak annyi a baj, hogyha valaki csak ahhoz ért (ilyen nem sok van), akkor annak viszont nem árt a sok tapasztalat, ami neked megint nem lesz.


Szóval határidőre nem fogsz programozóként dolgozni nulláról, sajnos.

Az én szemszögemből persze szerencsére :)

2014. jún. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Kösz :D
2014. jún. 16. 22:31
 13/17 anonim ***** válasza:
50%

Ez így nem fog menni. Max 5 hónap alatt nem fogsz eljutni olyan szintre, hogy bárkinek is hasznot hozz. És ha valamit össze is tudnál tákolni, attól még semmilyen tervezési ismereted nem lenne. Ráadásul kezdőként nem fogsz otthonról dolgozni. Ilyen feltétellel nem fogsz sehova kelleni.


Szerintem amit csinálj, mert esetleg érsz vele valamit, az a web.

-Kezdj el ismerkedni az adatszerkezetekkel és algoritmusokkal

-Csapd fel a tannenbaum féle számítógépes hálózatok/architektúrák könyveket

-Ismerkedj meg a html5-tel és CSS3-mal (ez max 1 hét és mehet párhuzamosan az első kettővel, mert nem programozás)

-Ismerkedj meg az adatbázis tervezés alapjaival, majd PL/SQL vagy Transact-SQL

-Kezdheted a PHP és Javascriptet

-Utána folytathatod php keretrendszerekkel, illetve cms-sel


Az első kettőre azért van szükség, hogy legyen valami általános ismereted.


Erőltetett tempóban ez kb 8-10 hónap lehet kb, de papír nélkül kevés helyre fognak behívni. Érdemes lenne referencia munkákat is készíteni közben.


Esetleg még amivel lehet keresni otthonról, akár cég nélkül is, az az android alapú fejlesztés, de oda azért kellenek komoly előismeretek. Annak nem lehet így nekiesni.

2014. jún. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 tabaki ***** válasza:

Intenzív tanulás mellett más az alvásra szán ennyi időt, de ezt hagyjuk. Azt is, hogy elsőként a magyarral kéne megismerkedned.

Gondolod, hogy bármelyik cég kapkod az ovis szinten képzett munkaerő után? Hogyhogy az emberek 95 százaléka nem ilyen helyre megy dolgozni (a többi rendben van, mondjuk alkotó szellem vagy legalábbis érdekli valami)? Egy programnyelv megtanulása meg a programozás olyan messze vannak egymástól, mint Makó Jeruzsálemtől. Sejtelmem sincs, hogyan képzeled, hogy egy programnyelv tudása önmagában bármire is képesít.

2014. jún. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

> Akkor mit tanuljak?


Angolt. Aztán programozni.

2014. jún. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Tanulj PHP-t!
2014. jún. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Esetleg weblapokat csinálhatsz pénzért, de azokra megrendelőt találni...
2014. jún. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!