Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van olyan program hogy ha az...

Van olyan program hogy ha az egyik program leáll akkor a másik is?

Figyelt kérdés

Tudnátok ilyen programot mondani? Vagy valaki tudna készíteni? Szerintem egészen népszerű lenne :). Arról lenne szó hogy olyan program kellene nekem hogy érzékeli hogy fut-e az adott program,és ha nem fut akkor leállítja a másikat is. Remélem érthetően fogalmazok.

Meg még kellene egy olyan is ami hasonló,érzékeli fut-e az adott progi,és ha nem fut akkor leállítja a gépet!


Kérlek szépen segítsetek! Nem nagyon találtam ilyen progikat/megoldást rá! Köszönök minden választ ! :)



2014. jún. 19. 22:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Öhm... Ennek mi értelme is lenne?
2014. jún. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem fogalmazol erthetoen.

Es az ilyen "progi" miert is lenne jo? En szeretem ha a szamitogepem azt csinalja, amit mondok/utasitok neki. Latom Te viszont Windowson nottel mar fel.

2014. jún. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
És miért lenne népszerű?
2014. jún. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Tengor ***** válasza:
100%

Engem is érdekelne, hogy ez miért is jó.

A legtöbb program nem szereti, ha csak úgy kilövöldözik. Szemetet hagy, nem menti, amit egyébként szeretne, csak a baj lenne vele.

2014. jún. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nekem igen fontos lenne..

Érthetőbben most megpróbálom leirni:

Fut az xy program...és fut az yx program..és fut ez a program (amit megkellene csinálni/vagy megtalálni mert már lehet van ilyen). Az xy program müködése hiba miatt leáll,ezért szeretnénk hogy az yx program is leálljon,mert igy már feleslegessé vált.. Ehhez kellene ez a program hogy ezt automatizálva meg tudja csinálni segítség nélkül. Illetve egy olyan verzió is jó lenne amikor ha az xy program leáll akkor nem leállitja az yx programot,hanem a gépet álltija le.


Minden választ nagyra értékelek,köszi a segitségeket!

Fontos lenne!

2014. jún. 19. 22:15
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Tehát: Kellene egy x program, ami figyeli, hogy fut-e az y program. Ha nem fut, akkor megnézi, hogy fut-e a z program, és ha igen, akkor lelövi.

Batch vagy bash programmal megvalósítható lenne, akár parancssori argumentumokkal is.


A másiknál a mechanizmus hasonló, ahol, ha y nem fut, akkor kiad egy operációs rendszert leállító parancsot. Bash szkriptben ehhez rendszergazdai, vagy admin jog kell.

Esetleg lehetne ciklikusan ellenőrizni.

2014. jún. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ha mindenkit ennyire érdekel majd leirom konktéran mire lenne jó. Egyénként nem hagyna szemetet az "yx" program mert eléggé buta,és tulajdonképpen egy "ALT+F4" -es leállitás is megfelelne neki.. :)
2014. jún. 19. 22:18
 8/15 A kérdező kommentje:

# 6/7: Igen,igen! Ugyan erre gondoltam én is! Ezt kellene valahogy megvalósítani,aki ért hozzá és van ideje/kedve!

Nagyon megköszönném!

2014. jún. 19. 22:21
 9/15 Tengor ***** válasza:

Azért batch-ból Alt+f4-et küldeni a proginak nem triviális (egyáltalán lehet?). A folyamatok közül kilőni, az pedig nem az, mint ha Alt + F4-et küldenél neki.


XY-on bohóckodás helyett nem írnád le a program nevét? Kicsi esélyét látom, hogy ezt a funkciót csak te igényled vagy ha nem, akkor még nem csinálták meg hozzá.

2014. jún. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Értem.. XY bohóckodás.. :)

Na szerinted ha tudnám a nevét,nem írtam volna le?

2014. jún. 19. 23:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!