Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik legyek a kettő közül?...

Melyik legyek a kettő közül? Személyi edző, vagy programtervező informatikus?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, 10-es gimis. Nem tudom eldönteni, hogy mi legyek, mert mind a két terület érdekel.


Személyi edző azért szeretnék lenni, mert eléggé érdekel a sport, és nagyon szeretek mozogni. Vannak tapasztalataim, tudom milyen dagadtnak lenni, és ezért szeretnék másokon segíteni, h könnyebb legyen nekik lefogyni, majd megizmosodni. Szimpatikus az egész dolog (most nem írok ide mindent, de tudom, hogy vannak elvárások stb...), viszont először is, el kell dönteni, hogy mit szeretnék. Például vagy saját konditerem, és akkor ott dolgozok, vagy elmegyek egy konditeremhez, leszerződök és akkor ott dolgozok. Ezekkel csak az a baj, hogy tudomásom szerint nincs állandó fizetés, hanem mint pl a magántanár, hogy amikor van valaki, akkor fizetnek, ha nincs, akkor fizetés sincs. Szóval a személyi edzéstől a változó fizetés miatt tartok. Mert ha testépítő lennék, és nyernék versenyeket, akkor persze megkeresnek, de engem nagyon nem érdekel a testépítés.


A másik a programtervező informatikus. Az infó is nagyon érdekel, jövő évben fogok érettségizni belőle, előrehozottat. És ezzel vagy Nyíregyházára mennék tovább, a fősulira, vagy Debrecenbe az egyetemre. A Nyíregyházival az a bajom, hogy ott sajnos nincsen mesterképzés, tehát 3 év után át kéne jönnöm Debrecenbe. Szóval ha ezt a munkát választanám, akkor elég valószínű, hogy egyből Debrecenbe mennék továbbtanulni.


A kérdés az lenne, hogy akkor szerintetek melyiket válasszam a kettő közül? Melyik éri meg jobban? Fizetés és idő szempontjából. Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni? Nekem lesz beleszólásom, hogy hova kerülök? Mert Nyíregyházán lenne a legjobb. Akik bármelyiket csinálják, vagy csinálták, azok írnának egy két tapasztalatot, véleményt? Nagyon hálás lennék érte!


Köszi mindenkinek! :)



#informatikus #Szenélyi edző
2014. jún. 23. 12:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%

PTI-s vagyok Egerben, most leszek másodéves. Akkor menj erre szakra, ha matekból penge vagy, vagy ha nem is vagy az de képes vagy leülni és 0-24ben nyomni. Nem teljesíthetetlen a rémhírek ellenére, ha bulizós vagy és tanulás helyett iszol, 100%, hogy kibuksz. Szabadidőd azért persze van, csajozni is eltudsz menni stb. 70%-a matek, de kell is a logikád fejlődéséhez. Erre a szakra akkor gyere, ha saját magadtól képes vagy leülni és megtanulni egy nyelvet, ami érdekel, vagy magadtól írni programokat, amikre kíváncsi vagy.


Sok ismerősöm úgy jött ide, hogy huu itt nagy gémelések lesznek meg WOW 0-24ben, ez NEM erről szól (ők sorra szerzik az egyeseket), van játék persze, hát kockák vagyunk, de itt TANULNI KELL!

2014. jún. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Üdv! Nagyon szépen köszönöm a választ! Az nem gond, hogyha nem Egerbe megyek ugye? Mert attól még, hogy te ott tanulsz, az nagyjából ugyan az mint máshol nem? Mert én vagy Debrecenben, vagy Nyíregyházán mennék Programtervező informatikus szakra, mert ezek vannak a legközelebb. Matekból szerintem jó vagyok, mármint a saját korcsoportomban, szeretem is. Tudok tanulni, nem iszom, csak alkalmanként, és a bulikat is be tudom osztani úgy, hogy ne más helyett menjek el, hanem szabadidőmben (persze a tanulás után). A matekra visszatérve, elég a közép szintű érettségi, vagy kéne az emelt szintű? És itt van az idegen nyelv. Úgy érted, hogy pl megtetszik egy idegen nyelv, és azt csak úgy megtanulom, mert érdekel? Gondoltam már rá, csak nincs rá elég időm. De nem lenne rossz! :D Nekem meg sem fordult a fejemben, hogy szórakozni megyek oda, de okés, jó tudni, hogy valaki igen. És a tanulás milyen? Ezalatt azt értem, hogy pl most ha meglesz az érettségim infóból, és elmegyek az egyetemre, vagy fősulira, akkor az milyen lesz? Fogom egyáltalán érteni, hogy miről dumálnak? Mert ha nem értem, hogy mit kell megtanulni, akkor nem igen fog menni a tanulás... De azért köszi! Várom mások véleményét is! :)
2014. jún. 23. 18:41
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Személyi edzőnek lenni könnyebb, s mint ilyen, nagyobb a kínálat (nehezebben lehet elhelyezkedni), illetve ki tudja, hány évig leszel erre képes fizikailag... Szerintem informatikával foglalkozni kifizetődőbb, így ha érdekel, érdemesebb lehet ezt választani.

Én ugyan nem programtervező informatikus szakon végeztem (hanem mérnök informatikusként, BME-n), emiatt csak erről tudok nyilatkozni: aki bármiféle komolyabb informatikai előismeret nélkül kezdte el az egyetemet, az is tudott boldogulni, csak esetenként több erőfeszítést igényelt. Idegennyelvből elég (ugyanakkor nélkülözhetetlen!) az angol, de #1 programnyelvekre gondolt.

2014. jún. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Üdv #2! Nagyon szépen köszönöm! Igazad van, erre nem is gondoltam, hogy fizikailag nem vagyunk határtalanok. Eddig elég valószínű, hogy az infót választom inkább. Nagyon örülök, hogy valószínűleg nem egyből a mély vízbe dobnak mindent, hanem mint "kicsiknek" magyarázni is fognak, remélhetőleg. Tök jó, hogy az angol kell, mert azt heti 5 órában tanulom, és mindig is az volt a number 1-es idegen nyelvem. Szóval ez sem lehetetlen... Köszönöm, erre viszont nem jöttem rá, hogy a programnyelvekre gondolt, viszont így utólag teljesen egyértelmű, csak nem jutott eszembe. :) Neked is nagyon köszönöm!!! Egyébként sikerült elhelyezkedni? Milyen a munka, fizetés?
2014. jún. 23. 20:19
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

"elég valószínű, hogy az infót választom inkább"


Miért nem mindkettő?


Az informatika egy elég jó szakma, és mellékesen miért ne csinálhatnád a másikat "hobbiból"? Lehet lesz 1-2 álmatlan éjszakád az egyetem alatt, de simán megéri, ha érdekel mindkettő.

2014. jún. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A hozzászólásaid alapján menj nyugodtan infóra, ha tényleg érdekel, és hajlandó vagy vele foglalkozni.

Debrecenhez vagy Nyíregyházához konkrétan nem tudok mit hozzátenni, Pécsen vagyok Programtervező Informatikuson. Itt is hasonló, foglalkozni kell vele, tanulni rá, de jut idő azért másra is. Az első órákhoz való bekapcsolódáshoz elég egy középszintű matek, infó érettségi (persze az emelt mindig jobb, de egyáltalán nem elvárás). Gondok inkább akkor vannak, ha nem jársz órákra, nem készülsz zh-kra/vizsgákra, stb. Egyébként teljesíthető. :)


A Személyi edzőséggel kapcsolatban nem tudok mit mondani, nagyon rossz voltam tesiből egész életemben... :(

2014. jún. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként sikerült elhelyezkedni? Milyen a munka, fizetés?"

Már egyetem mellett is dolgoztam (ezt egyébként neked is tudom ajánlani, rengeteg tapasztalatot tud szerezni így az ember), a cégnél megrendelésre dolgozunk, és br 450-et kapok.

2014. jún. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

#5


Végül is igazad van, nem rossz ötlet, viszont nem tudom, hogy mennyi időm lesz munka mellett. De azért köszi, a személyi edzőséget sem dobom ki teljesen, csak nem lesz rá sok idő. Azért köszi! :)

2014. jún. 24. 22:09
 9/20 A kérdező kommentje:

#6


Neked is nagyon köszönöm a bíztatást!

Persze, ez egyértelmű, hogyha nem tanulok, akkor gondok lesznek. Becsületesen szeretném végigcsinálni. :)

2014. jún. 24. 22:12
 10/20 A kérdező kommentje:

#7


Szintén köszönöm neked is!

Egyetem mellett hol dolgoztál, és mikor? Az a kereset jól hangzik, nem tudtam, hogy már ekkor is lehet dolgozni! :)

2014. jún. 24. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!