Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik legyek a kettő közül?...

Melyik legyek a kettő közül? Személyi edző, vagy programtervező informatikus?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, 10-es gimis. Nem tudom eldönteni, hogy mi legyek, mert mind a két terület érdekel.


Személyi edző azért szeretnék lenni, mert eléggé érdekel a sport, és nagyon szeretek mozogni. Vannak tapasztalataim, tudom milyen dagadtnak lenni, és ezért szeretnék másokon segíteni, h könnyebb legyen nekik lefogyni, majd megizmosodni. Szimpatikus az egész dolog (most nem írok ide mindent, de tudom, hogy vannak elvárások stb...), viszont először is, el kell dönteni, hogy mit szeretnék. Például vagy saját konditerem, és akkor ott dolgozok, vagy elmegyek egy konditeremhez, leszerződök és akkor ott dolgozok. Ezekkel csak az a baj, hogy tudomásom szerint nincs állandó fizetés, hanem mint pl a magántanár, hogy amikor van valaki, akkor fizetnek, ha nincs, akkor fizetés sincs. Szóval a személyi edzéstől a változó fizetés miatt tartok. Mert ha testépítő lennék, és nyernék versenyeket, akkor persze megkeresnek, de engem nagyon nem érdekel a testépítés.


A másik a programtervező informatikus. Az infó is nagyon érdekel, jövő évben fogok érettségizni belőle, előrehozottat. És ezzel vagy Nyíregyházára mennék tovább, a fősulira, vagy Debrecenbe az egyetemre. A Nyíregyházival az a bajom, hogy ott sajnos nincsen mesterképzés, tehát 3 év után át kéne jönnöm Debrecenbe. Szóval ha ezt a munkát választanám, akkor elég valószínű, hogy egyből Debrecenbe mennék továbbtanulni.


A kérdés az lenne, hogy akkor szerintetek melyiket válasszam a kettő közül? Melyik éri meg jobban? Fizetés és idő szempontjából. Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni? Nekem lesz beleszólásom, hogy hova kerülök? Mert Nyíregyházán lenne a legjobb. Akik bármelyiket csinálják, vagy csinálták, azok írnának egy két tapasztalatot, véleményt? Nagyon hálás lennék érte!


Köszi mindenkinek! :)



#informatikus #Szenélyi edző
2014. jún. 23. 12:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Én tudok olyat, akit külföldre hívtak 2. év után (versenyekre is járt meg minden), azt mondták neki hagyja ott a sulit, megfizetik...ma már dúsgazdag.
2014. jún. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

#11


Köszi! :)

De te szerintem a testépítő versenyekre gondolsz. Erről én is hallottam, h nem árt ha ilyeneket nyersz. De a testépítéshez semmi kedvem. Én csak az egészség miatt csinálnám. Szóval inkább az infó. Amellett ugyan úgy tudom magam edzeni, de nem dolgozok edzőként. Azért nagyon köszi! :)


Infósok válaszát továbbra is várom! :) (milyen a suli, elhelyezkedés, stb...). :)

2014. jún. 25. 00:24
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem testépítőre gondoltam, PTI-re :DDDD
2014. jún. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 AfroAmerikai válasza:
71%

Személyi edző ismerősöm volt, ez most hülyén jöhet ki, de ő azért hagyta ott, mert szinte egész nap nem volt szabad egy szabad perce se, ami persze jó, mert minnél több kuncsaft, annál több pénz, de sok olyan napja volt, hogy egész nap egy zsömlét nem tudott enni.

Az infó szak tényleg ilyen, főleg a programozó. Azt minden nap csinálni kell, tanulni.

Túlkínálat szerintem mindkettőből van, így mindkettőből nagyon jónak kell lenned, hogy érvényesülni tudj a szakmában

Béke

2014. jún. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

#12


Ja okés, az se baj! :D

2014. jún. 25. 14:12
 16/20 A kérdező kommentje:

Elnézést, #13!


Csak elcímeztem :)

2014. jún. 25. 14:13
 17/20 A kérdező kommentje:

#14

Neked is köszönöm!

Hát igen, akit felkeresnek személyi edzőként, annak tényleg sok dolga van, tehát pénze is van, csak az a baj, hogyha nem keresnek, akkor nincs pénz. És ilyen változó fizetéssel nem lehet biztosan eltartani majd a családot. :/


Az infó pedig kemény, tudom, de ha érdekel, akkor meg lehet csinálni. :)


Köszi!

2014. jún. 25. 14:17
 18/20 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, de már nincs több kérdésem, és már tárgytalan a téma. Az eddigieket is köszönöm! Üdv! :)
2014. júl. 1. 11:34
 19/20 anonim ***** válasza:
Csináltatod mindkettőt. Egyébként elég sok informatikust érdekelnek az egyéni sportok. (gyúrás, futás, stb.)
2014. aug. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Informatikában egyáltalán nincs túlkínálat, ez tévhit. Annyira hiányszakma, hogy a cégek versenyeznek érted, ha jó vagy, nem pedig te a munkahelyekért.
2014. aug. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!