Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjem el?

Hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés
Üdv, az lenne a kérdésem röviden, tömören, hogy hogyan kellene elkezdenem a "Nagybetűs Programozást"? Már próbálkoztam, sőt alkottam is, BATCH nyelven parancssorba, persze nem olyan bonyolultakat (beírok valamit és kiad valamit GOTO stb), valamint a GTA: SA-MP programozásában is jártas vagyok, valamint a Minecrafton belüli Computercraft MOD-nak a programozásában (Lua).

2014. júl. 2. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy nyelv kivalasztasa es annak a tanulmanyozasa jo kezdes. :)
2014. júl. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Python! :)
2014. júl. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szépen sorjában így lenne illő haladnod:


- Mi az a programozás, mire jó, miért jöttek létre a számítógépek?

- Tanulsz egy kis algoritmizálást, hogy pszeudokódban hogyan lehet megírni egyszerűbb programokat, megtanulsz egy-két vezérlési szerkezetet (ez ahhoz kell, hogy segítse a programozói gondolkodás kialakulását)

- Elsajátítod az egyszerűbb adatszerkezetek elvi működését (tömb, láncolt lista, verem, sor, hash tábla stb.)

- Választasz egy programozási nyelvet

- Hello World

- Kifejezések, utasítások

- Változók

- Egyszerű beolvasás konzolról

- Vezérlési szerkezetek

- Előre megírt függvények használata


Most tartunk ott, hogy meg tudsz írni egy "gondoltam egy számot, találd ki" játékot


- Függvények, eljárások írása

- Karakter/stringkezelés

- Fájlkezelés (szöveges és bináris)


Már meg tudsz írni egy Legyen Ön is Milliomost konzolosan


- OOP alapelvek megismerése

- Eseményvezérelt programozás, egyszerű ablakos szoftverek készítése

- XML, JSON állományok létrehozása és feldolgozása

- Egy RDBMS rendszer megismerése (pl. MySQL, Microsoft SQL Server, Oracle...)

- Több szálon futó programok, párhuzamosítás

- Hálózati alapismeretek elsajátítása, főleg TCP és UDP

- Hálózaton kommunikáló programok írása


Már mehet a felhasználóbarát ablakos kvízjáték hálózaton multiplayerben


- Matematikai ismeretek elsajátítása, vektorok, mátrixok, koordinátageometria, koordinátatranszformációk mátrixokkal

- Számítógépi grafikai ismeretek, hogyan rajzol ki a gép egy pontot, vonalat, görbét, Window to Viewport transzformáció, 3D-s objektum leképezése 2D síkra, stb.

- DirectX vagy OpenGL közül választasz egyet

- Megpróbálod alkalmazni a grafikai ismereteidet

- Felhasználói interakció kezelése

- Textúrázás


És, már mehet a már immáron grafikus kártyát kihasználó multiplayer Pong vagy valami platformjáték


- Egyszerűbb 3D-s objektumok rajzolása, animálása

- Összetettebb 3D-s világ létrehozása

- Megpróbálsz megírni egy egyszerűbb grafikus motort (hogy lásd a lelki világát mondjuk a CryEngine-nek)


És már meg tudsz írni elméletben egy WoW-ot (csak épp egyedül kevés vagy hozzá).


Üdv, egy másodéves programtervező infós hallgató.

2014. júl. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nah igen. És még ez csak a jéghely csúcsa. :)


Üdv. Egy másik programtervező informatikus.


Továbbáiakban:

- Operációkutatás az optimalizálás érdekében ha már WoW-nál tartunk.

- Mesterséges Intelligencia, hogy az általad létre kívánt hozni ellenfél/ellenség vagy akár segítő modul valamelyest tényleg segítse ill. könnyítse a feladatot. Ebbe beletartozik a keresőfák avagy a tanuló algoritmusok.


És még számos más dologról lehetne írni... És a legszebb, hogy bizonyos dolgokat 5évente újra kell tanulni, mert elavul a tudás. :)

2014. júl. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! És milyen programozási nyelveket ajánlotok? A pythont letöltöttem, de nem nagyon értem :/


13/F

2014. júl. 2. 19:52
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem probléma! Először az egyszerűbb dolgokra fókuszálj. Pl. készíts egy függvényt, stb.


Esetleg haladj végig a tutorial-on


[link]

2014. júl. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ajánlom, hogy ha már amúgy is használtál Luát, akkor először abban fejlődj tovább, aztán keress egy másik nyelvet.
2014. júl. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot! Belekezdtem Pythonba, és eljutottam odáig, hogy már a 4. oldalt néztem a tutorialból, és akkor jöttem rá, hogy nekem nem az a verzió van meg (mindenféle errorokat írogatott pl a raw_input-ra). Átállítottam 3.4.1-re, és már elkezdtem VOLNA az ellenőrzést futtatni + kiírás stb, de itt (goo[pont]gl[per]yD0luB) ha leenterezem a 4. sort akkor ahelyett hogy a következő sort is írhatnám kidob egy errort ("expected an indented block.")
2014. júl. 3. 00:17
 9/11 A kérdező kommentje:
Rájöttem, nem kezdtem beljebb a többi sort :)
2014. júl. 3. 00:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Légyszi ne írkálj majd minden fordítási hibánál kérdéseket ide, jó?
2014. júl. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!