Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik a leggyorsabb webes...

Melyik a leggyorsabb webes technólógia?

Figyelt kérdés

Online 2D rts (real time) játékot akarok írni. A böngésző minél nagyobb területén fusson sok objektumot kezelve. Tehát a böngésző teljes szélességének, magasságának kb 75%-án legyen kiterítve a renderelendő terület. Sok (kicsi) animációt kell hogy elviseljen.

HTML5 canvas meg SVG. Ezeket ismerem esetleg flash, silverlight de ezek már nincsenek pályán. WebGL nem tudom mennyire annyira, csak h canvasba fut :D



2014. júl. 12. 17:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%

Fú, nagyon fáj, szerintem hívom a mentőket. Tehát.

Feltettél egy kérdést. Ez egy real-time 2d-s játékhoz használt engine kifejlesztéséről (canvas), vagy egy már létező felhasználásáról szólt.


Ezek után a leírásban máris sikerült a hozzáértés teljes hiányát bemutatnod, amikor elkezdtél azon szerencsétlenkedni, hogy mekkora legyen a lejátszó mérete. Aki nem vágja rá rögtön, hogy ez csak html-tulajdonság kérdése, az már nem ért hozzá semmit, nincs értelme komolyan kezelni.


"flash, silverlight de ezek már nincsenek pályán" - meghátrálsz a kihívás elől, minek használni egy játékhoz szinte minden esetben használt flasht használni?


"socketeket már programoztam igaz c, c#-ba de azok talán menni fognak." + "Neked nem kell semmit se megnézni majd én azt megoldom. "

- Ezen jót mulattam, mert a googlet nem képes használni egy releváns topic kikeresésére, de kiküldene az user kliensoldalára saját maga által írt, tanúsítvány nélküli !C! kódot, hogy kapcsolatot tartson. Ehhez csakis gratulálni tudok.


"Olyan nyelvet tudok ami kell hozzá majd." - jó, akkor kezdj csak Javaval és Flashel, tök kezdőcentrikus nyelv, biztosan kedvelni fogod.


"Ez nem autóverseny." - szokásom a hozzá nem értőknek képpel történő érzékeltetése. De mivel te úgy gondolod, hogy ez csak irónia, semmi több, hát írj csak canvasban játékot, a legjobb benen, hogy egy az egyben tudni fogom nézegetni a forráskódot.


Azt viszont nagyon imádom, hogy szeretik az embert itt kikorrigálni. Az openGL technológia egy, a vidikártyák renderelését nagyban megkönnyítő, weben, mint keretrendszer használatos, kb. segédeszköznek. A legjobb benne, hogy ebben is olvasható a forráskódod, ezért én csak röhögök. Pl. van fogalmad róla, mi az a matrix? Mire tudod használni? Jó 2-3 év tanulást.


Összességében mi a véleményem? Nézzük csak. Van egy fejlesztőnk (#asker), aki nem ért semmihez, de sürgősen ki akar adni egy 2d-s játékot, ami ráadásul multis. Egyedül ez kb. 3 évbe fog neki telni, már csak azért is, mert elkezd egy új ShocketIO-t írni. Nyelvet programohz akar tanulni, fogalma sincs, mi mire jó, de a google nem képes beütni, ezután feltesz egy kérdést, ahol is össze kíván hasonlíttatni kettő dolgot, amiből nem kérdés, miben lehet normális játékot írni. Ezt ezután le is írják neki, de sajnos szövegértés nem megy nála - hát beszól a válaszadónak. Az egyetlen dolog, aminek örülök az egészben, hogy előre tudom, hogy szegénykém nem fogja vinni semmire, mert nem képes sem együttműködni, sem pedig gondolkozni - pompás ki programmer lesz. A dicsekvés az erőssége.

2014. júl. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Ez már nekem fáj. Nem a html-tulajdonságárol van szó te. Hogyan írjam le h megértsd? A canvasban futó folyamatok lassabbak lesznek ha nagyobb a mérete: [link]

Próbáld csak ki a webgl-t (pl three.js examples) 100x100as canvasba meg 600x600-ba. egyszer 30-40 fps lesz második esetben meg lemegy pl 5 fps-re. Meg mi az h !C! kódot? Honnét vetted h én C-be fogok írni ilyeneket. Azt mondtam h C-be már írtam ilyet. Ezen kívül semmi mást. Nevetséges miket nem találsz még ki? Inkább magadnak gratulálj h milyen szépen ki tudod egészíteni másnak a gondolatait.

A következő bekezdés már-már hasznosabb. A flasht tanuljam meg (meg a Java-t de ahhoz már volt szerencsém (és lécci ne tedd hozzá h én azt mondtam h java-ba vér profi vagyok mert ilyet nem írok/tam. kösz)). (De különben ez is lett volna a lényege az egésznek. Nem tanulom meg ha már elavult és stb...

Köszönöm a képeket de ez a valóság, maradjunk a tárgynál. De gondolom akkor mindenkinek képekbe beszélsz mert nyilván te vagy a mindenható és mindenki más amatőr. A forráskódot meg olvasgasd nyugodtan nem titok. A mátrixrol meg "van fogalmam" de ez már megint nem volt kérdés.

A maradékhoz: azt ajánlottad h flashbe írjam és akkor hozzátetted h te ostoba mibe írnád másba. Aztán megindokolni persze nem tudtad csak hogy mindenki ezt használja minden játékra így neked is ezt kell. De a miért megint elmaradt. Le is vezetem neked:

-Melyik miben, miért gyorsabb (canvas, svg, flash, sileverligt)? Játéhoz kell.

-Ilyet kérdezel akkor nem lesz semmi se abbol a játékból. Van fogalmad egyáltalán... blablabla. Még azt se tudod beírni gugliba h a flash valo erre? Már x éve ezt használják az ilyenekre [azt nem tudom mért de azért beszolok]. blablabla soksok okoskodás témakerülés mindegy csak ne a kérdésre válaszoljunk.

Am nyilván nem kérdés mibe írjuk, de miért nem kérdés? Már x napja csak ez a kérdés de nem akarod kiköpni végre -talán félted a hatalmas tudásod. Mert hogy ez olyan triviális. Meg h ha te ezt nem tudod akkor ne is állj neki semminek. Ha? Mi? Nem útbaigazítást kértem , h mit mikor mennyire csináljak. Csak egy egyszerű kérdés volt. Mint pl.:

-Milyen színű az ég? Le akarom rajzolni (Helyes: Kék) (Te:

-Mert mit akarsz te az égen? Nem tudod beírni gugliba? Ha ezt nem tudod akkor le se próbáld rajzolni.blablabla

Beszólok a válaszadónak? Egy az ez nem volt túl "meggyőző" válasz, de inkább volt leértékelés (beszólás) h én milyen gagyi vagyok. És amikor leírom a véleményem na az a beszólás.. Örülsz más vesztének? Szegénykém? Együttműködni, gondolkozni? Pompás leszek? Egyéb lekicsinyítő jelző nincs még? Dicsekvés? Mégis mivel, mikor? Egyszer nem írtam h én mindent megoldok majd. Csak hogy légyszíves a kérdésre válaszolj ne másra, Te meg egérből elefántot csináltál h majd én Cbe megírom a dolgokat.

Lényegében csak a nagy egoizmusoddal, prózai túlzásaiddal meg a lenéző stílusoddal vannak problémák. Tudom nem sértődtél most meg -mert te sérthetetlen vagy-, nem is az volt a cél, remélem még mindig nem fáj. Nem is akartam h beszólásnak vedd ezt a vitát, de hiába ha ennyire nem lehet hozzád szólni akkor ez van. Próbálj meg pozitívabban hozzáállni a dolgokhoz és legalább gondol bele h mi van ha nem te vagy az egyetlen gondolkodó lény. Én meg inkább megoldom a gondjaimat. Egyedül is biztos menni fog.

2014. júl. 15. 08:53
 13/19 anonim ***** válasza:

Nos, a tíz kiló összehányt szövegedre sajna most nem vesztegettem az időmet.

Tehát.

Most már van egy ideges programozónk, aki egyedül akar real-time multi canvas játékot írni, és a flash elavultságáról kérdezget.

ShocketIO-t akar írni.

Azt hiszi, hogy a kliensoldal be fog lassulni, ha megváltoztatja a canvas nagyságát, mert fogalma sincs róla, hogy hogyan szokás a canvast előre leméretezni.

A végébe azért beleolvastam.

Tehát. Nézzük, a szófosásodat sikerül-e lefordítanom.

1.) Nekem nincsenek problémáim, jelenleg elég rendezett kis életem van, kb. kéthetente vehetnék egy S4-et, úgy, hogy bőven maradna mellette pénzem, családom is jól érzi magát, köszi.

2.) Miért is sértődnék meg? Mert nulla tapasztalattal visszaszólongattál? Fú, szerintem ettől világgá kéne futnom.

3.)"Próbálj meg pozitívabban hozzáállni a dolgokhoz és legalább gondol bele h mi van ha nem te vagy az egyetlen gondolkodó lény." -ezt imádom. Szegény kis egoistánk nagyon mellre szívta a válaszaimat, most épp meg akar pukkadni.

4.) "Én meg inkább megoldom a gondjaimat. Egyedül is biztos menni fog." - és megmondanád nekem, hogy akkor mi a lófenének írtad ki a kérdést?


5.) És igen, képtelen leszel valaha is csapatban dolgozni, és mivel a programozás anélkül nem megy, sajnálom, jobb, ha még most lemondasz róla, mielőtt nem túl késő, és mielőtt nem ér túl nagy csalódás. Higgy nekem, nem neked való, és ezt tényleg komolyan is gondolom.

2014. júl. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vagyok ideges, mindig olyan alacsony a vérnyomásom h sokan azt hiszik kipurcanok. Nem pukkadok és nem izgat a dolog. Hiába hangsúlyozom 100-szor látom "imádod" ha másokat irritálhatsz, hiába mások véleményére nem ad(sz). És egoista sem vagyok senkinél se vagyok jobb soha nem is mondtam ilyet. (És sose mondtam h megírom a SocketIO-t csak hogy nem ez volt a kérdés, nem ezzel kell foglalkozni.) És az anyagiakról sem volt szó, de azért örülök, hogy megvagytok, meg hogy nem sértődtél meg. Sok sikert a továbbiakban. :)

(Ezt most rövidebbre fogtam, látom nem értjük egymást, de legalább megpróbáltuk. Jó vita volt ebből is sokat tanul az ember, de most egyikünk sincs megsértődve így inkább hagyjuk annyiba. :)

2014. júl. 15. 22:09
 15/19 anonim ***** válasza:

Elmondanád, hogy mit tanultál belőle?

Mert most már engem is érdekel.

2014. júl. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha még itt sem vagy képes tanulni, akkor tényleg veszett fejsze!
2014. júl. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Azt hogy nem érdemes kérdezni mert úgyis belém kötnek egyesek. Meg azt is hogy ugyis visszakérdeznek és akkor mindig (ha mégis kérdezek) helyeselni kell.

-Plugin is szóba jöhet?

-Persze szóba jöhet minden.

-Engine?

-Akár.

És akkor nincs ez a sok beszólogatás. (Mert akkor nem próbálnak feltételezgetni semmit csak válaszolnak.)

Egyébként már páran mondták, hogy "komolyan mondom válts szakmát" aztán mégis összehoztam eddig mindent. De persze nem fogod elhinni, és már tudom is a következő mondatod :D

2014. júl. 16. 09:33
 18/19 anonim ***** válasza:

Tehát, ha szóba jöhet, nyilván nem állítottuk volna, hogy ellentmondás, és nyilván nem is kötöttünk volna bele.


Ugyanakkor neked nem is érdemes kérdezni, hiszen a google használata is bőven elég egy ilyen kérdés eldöntésére, De használhatod a binget is, ha a google nem a barátod...


Egyébként, mivel az amúgy jól válaszoló embereket sorban sértegeted, a stílusodat gyorsítótáraztam, ha még egyet kérdezel, találd ki, mi lesz az első válasz, és mi lesz benne a link...

2014. júl. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
megbeszéltük
2014. júl. 18. 07:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!