Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mik a fontos programozási...

Mik a fontos programozási tételek?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy van a max-min kiválasztás elve, de még mik vannak, amik fontosak? És ezeket hogy érdemes megtanulni? A szöveget bemagolni, a képletet megtanulni, vagy az adott nyelven, pl Java-ban való lekódolását? Vagy mind3?


Csak mert pl a maxot nem képesek beleépíteni pl a Java-ba, de az excelben meg ott van. A java-ban a max függvénnyel maximum 2 számot lehet összehasonlítani...



2014. júl. 16. 02:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

[link]


mi pszeudokódot tanulunk és-vagy stuktogrammban de a pszeudo jobb


az utólsó bekezdésed miatt pedig úgy gondolom hogy te nem tudod a max-ot

2014. júl. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én inkább az absztrakt algoritmust tanulnám meg, de inkább megpróbálnám megérteni, hogy hogyan működik. Tehát az elvét tanulnám meg, hogy később magamtól eszembe jusson...


Ez szerintem nem magolós tárgy/foglalkozás...

2014. júl. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

> Azt tudom, hogy van a max-min kiválasztás elve, de még mik vannak, amik fontosak?


Az összes hasznos, ezek elég alapvető dolgok.


> És ezeket hogy érdemes megtanulni? A szöveget bemagolni, a képletet megtanulni, vagy az adott nyelven, pl Java-ban való lekódolását? Vagy mind3?


Egyetemen mindent kérnek.

Ha hobbiból tanulsz csak, akkor az első az, hogy MEGÉRTED A MŰKÖDÉSÜKET, hogy mit csinálnak. Onnantól kezdve a képletet, a pszeudókódot és a konkrét implementációt rekonstruálni tudod.


> Csak mert pl a maxot nem képesek beleépíteni pl a Java-ba, de az excelben meg ott van. A java-ban a max függvénnyel maximum 2 számot lehet összehasonlítani...


Ha nem nézel utána, akkor ne írj ilyen baromságokat!


[link]

2014. júl. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Ha hobbiból tanulsz csak, akkor "


Ezt tulajdonképp nem is kellett volna odaírnom, akár egyetem, akár hobbi, az első az, hogy MEGÉRTED.


#3 voltam.

2014. júl. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

[link]


De mi az, hogy Javában csak 2 számot lehet összehasonlítani?

Ezt fejtsd ki nekem, mert így hirtelen néhány sorból meg tudom oldani neked.

2014. júl. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Egyetemen mindent kérnek."


BMEn nem kérték :D

2014. júl. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

utolsó előtti: Tegyük fel van egy tömb, és van benne 20 elem. És abból a legnagyobbat akarom kiválasztani. Erre nincs, legalábbis nem találtam olyan beépített függvényt, mint pl az Excel esetében a MAX. A Java-ban van ugyan egy Math.max függvény, de az csak a és b számot hasonlít össze.


Persze ha tudod a max kiválasztás tételét akkor meg lehet csinálni, de én akkor éppen nem tudtam.

2014. júl. 16. 20:15
 8/13 anonim ***** válasza:

#3-#4 vagyok


#7:

Linkeltem neked a függvényt, ami több elemből választ maximumot. Tömbbel így tudod használni:

Collections.max(Arrays.asList(tömböd));


Érdemes a keresőt használni és a dokumentációt bújni, "java array max" kifejezésre első találatra kijön. :)


#6:

Oké, az ELTE-IK-n kérték. Zh-ban a formális leírást + a stukit, beadandóban meg az implementációt. :)

2014. júl. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
utolsó: oh köszi szépen, sajnos még nem vagyok benne annyira a java-ban, hogy így vágjam a dolgokat, lehet először nem is értettem, hogy mire való ez a collections :) De minden nap nézem a tutorialokat a neten, egyre jobb vagyok ^^ Ja és a segítségeket!
2014. júl. 16. 21:42
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hátha ez a pár dolog segít:


1. Akinek effektíve tanulnia kell a programozási tételeket, az (SZERINTEM!) mihamarabb felejtse el az egészet (mármint ezt a szakmát).


2. "nem is értettem, hogy mire való ez a collections"


Fontos az alapozás. Bár elengedhetetlen, hogy gyakorolva tanulj, azaz programozz, miközben megtanulod, hogy hogyan kell (érdemes) csinálni, azért hasznos előbb nem annnyira az eredményre, mint az ismeretszerzésre koncentrálni.

(azaz hogy egy API-t használva mindenféle gombokat pakolsz ki, meg ilyesmi, attól ha nem tudod/érdekel, hogy mi történik valójában, az szerintem ciki)

2014. júl. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!