Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mik a fontos programozási...

Mik a fontos programozási tételek?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy van a max-min kiválasztás elve, de még mik vannak, amik fontosak? És ezeket hogy érdemes megtanulni? A szöveget bemagolni, a képletet megtanulni, vagy az adott nyelven, pl Java-ban való lekódolását? Vagy mind3?


Csak mert pl a maxot nem képesek beleépíteni pl a Java-ba, de az excelben meg ott van. A java-ban a max függvénnyel maximum 2 számot lehet összehasonlítani...



2014. júl. 16. 02:53
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

néha úgy érzem, hogy a "nagyok", akik már benne vannak eléggé a dologban, azok mindig fennhordják az orrukat, sokakat lenéznek, és nem hogy bátorítanák, inkább eltántorítják az egésztől. Én nem akarom, hogy megmondják mit csináljak, ezért is nem egyetemen tanulom ezt, a saját tempómban haladok, és még a "tanár" is nagyon jó. (thenewboston)


És most azt értem, hogy kb hogy működik, de elmagyarázni már nem tudnám, és nem is tudnám leprogramozni javaban, DE meg-fogom-tanulni. És majd akkor érteni is fogom, és nem hagyom az egészet, csak mert kis senkiházi hülyének tartanak :)


Amúgy meg rengeteg jó programot, ami egy kezdőnek rohadt nehéz lenne csináltam, annak ellenére hogy én is az vagyok. Hogy hogyan? Ahogy a nagyok is tették... fogtam egy kész programot, alakítottam kicsit rajta és voala.


Láttátok a "Szilikonvölgy Kalózai/Számító embereket"? Akkor tudjátok miről beszélek :) Persze az a célom, hogy magamtól is tudjak kb ilyet, de azért a jövőben is néha majd fogok nyúlni 1 kis segítségért, persze ezért most majd mindenki leüvölti a fejem, de mindenki így csinálja :)

2014. júl. 16. 22:20
 12/13 anonim ***** válasza:

a nagyok nem folyamodnak segítségért hanem gondolkodnak a probléma megoldásán ; )

(esetleg ha 1-2 óra 5letelgetés után sincs semmi akkor talán jöhet a segítség, de az sem a teljes megoldás), de nem tudom még én sem vagyok nagy... (bár a tetrisemet egyedül csináltam :) )

2014. júl. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem bántásnak, mert én is megnéztem a videói többségét, de még Bucky is csak a felszínt karcolgatja a videóiban. Ezt ő is tudja, és nem is ezért készültek a videók. Mind kezdő szintű.


Egyébként nem véletlen kapott állást a Googlenél, és ő is teljesen egyetem ellenes.

2014. júl. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!