Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus szakra mennék gimi után, de hova?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Gimi után programtervező informatikus szakra mennék tovább. Sokat segítettek már ezzel kapcsolatban mások is, de egyet még most sem tudok.


Van különbség az egyes sulik közt? Ha igen akkor mi? Melyik a legerősebb, stb... ?


(Nyíregyházi fősuli, Debreceni egyetem, ELTE, Szegedi egyetem, Pécsi egyetem stb...)


Én leginkább Debrecenbe, vagy Nyíregyházára szeretnék menni, ha megoldható. Jó lenne, vagy válasszak mást?

Tapasztalatokat, véleményeket várok.


Előre is köszi mindenkinek! :)



2014. jún. 25. 14:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nyíregyházát messziről kerülném. Debrecen, ELTE, Szeged, PTE nem rossz. ELTE-nek van a legnagyobb hírneve.
2014. jún. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
27%
Csak akkor menj erre a szakra, ha nagyon jó vagy matekból és nem programozó szeretnél lenni. Ugyanis nem sok programozást fogtok tanulni, algoritmusokból és matekból viszont bőven meglesz a tanulnivaló.
2014. jún. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Tengor ***** válasza:
100%

ELTE v. Szeged.

Az ELTE-n elméletibb az oktatás, több matekot kérnek. Szegeden valamivel gyakorlatiasabb és kevesebb matekkal is el lehet végezni.

2014. jún. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
26%

Csak külföld...


Én 2007-ben kezdtem, így visszagondolva már akkor zuhanórepülésben volt a magyar felsőoktatás. Ne fecséreld el az éveidet. Az informatika amúgy is angol nyelvű, ahol pedig nem, ott kár vesződni.


Több éve vagyok már a szakmában, de az egyetemi anyagból még nem hasznosítottam 5%.ot sem. Az egész inkább egy történelem lecke volt csak; hogyan éltek 20 éve a programozók.


Ha tudsz menj ki és tanulj külföldön, van ahol olcsóbb is.

2014. jún. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 iostream ***** válasza:
90%

"Több éve vagyok már a szakmában, de az egyetemi anyagból még nem hasznosítottam 5%.ot sem."


Lehet a te kódjaidat tartom karban? Sokat anyázok mostanában az ilyen kóklerek miatt.

2014. jún. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

ELTE és a Szeged a legjobb.


ELTE-n matek miatt megdöglesz. :)

SZTE-n az informatikai anyagoktól. :)


Én SZTE-s vagyok PTI-n. Azért itt is vannak mumus tantárgyak. Ezek a buktatók:

- Kalk1 (Kalkulus 1 - analízis)

- Kalk2

- SZAR (Számítógép Architektúra)

- Prog2 (C++ elméleti vizsga)

- Opkut (Operációkutatás)

2014. jún. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

ELTE vagy SZTE.


Az ELTE-n tényleg durva a matek, bár az elmúlt 1-2 évben próbáltak ezen kicsit könnyíteni.

SZTE egy fokkla könnyebb. (Sok ELTE-s diákot ismerek, akik inkább ott folytatták a tanulmányukat, mert az ELTE-t nem bírták.)



Az meg, hogy ki mennyit hasznosít relatív.

Én most az egyetem mellett egy webes cégnél vagyok itt sem kell 5%-a sem annak amit ott tanultam, de mégis komolyabb helyeken azért az alapok igencsak jól jönnek. Sőt...

2014. jún. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én az SZTE-t ajánlom (én is SZTE-n vagyok proginfón). ELTE-ről sok olyat hallani, hogy már feleslegesen is túl sok a matek.
2014. jún. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Úgy se egyetemen tanul meg az ember igazán programozni. Legyen az a világ bármelyik részén. Oké leteszi a vizsgát, megkapja a diplomát, de az még mindig nem az a színt, mint aki 20 éve van benne a témában.


Jó persze, Informatika nem 1 részből áll, hanem rengetegből. Szóval mindben nem lehetsz jó, de párban kiemelkedő.


Pl.: aki Assembly-ben van otthon, nem tud Androidra csak úgy programozni, és ugyan ez igaz, hogy ha valaki JAVA-ban profi, azért neki is le kell ülni C#.NET-et olvasni.


Továbbá az igaz, hogy az algoritmus legyen bármilyen nyelvben az többnyire azonos (vagy az univerzális: pszeudokód)


Nah meg a bizonyos témakörök ami inkább már programozási elmélethez kapcsolódik. (lásd: Logika, Formális nyelvek, Tervezési módszerek, stb...)

2014. jún. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 iostream ***** válasza:
88%
ELTÉ-n túl sok a matek? Mit szólnátok a régi rendszerhez, az öt éves osztatlan, 8 félév Analízissel? Ez ami most van nem sok, inkább siralmasan kevés.
2014. jún. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!