Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek erdemes megtanulni...

Szerintetek erdemes megtanulni a C-t?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kezdo programozo, ismerem a javat, jelenleg c#-ban programozgatok windows gui-s alkalmazasokat, azon kivul iskolaban pascalt tanulok... Szerintetek erdemes megtanulni a c-t? Azert gondoltam ra mert majd ha egyetemre megyek ott azt fogjatok tanitani elsonek es azert sok minden tudnak tanulni belole, amit a magasszintu nyelvek mint a java c# elrejtenek elolem... pl bizonyos adatstrukturak megvalositasa lancolt lista pl, es meg sok mas dolog... A masik kerdesem az, hogy lehetseges benne guis alkalmazasokat irni? QT-vel lehet?
2014. szept. 28. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Csak az egyetem miatt felesleges. Ha érdekelnek a hardverközeliBB dolgok, akkor nézz rá.


A Qt C++ alapú.

2014. szept. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Milyen hardverkozeli dolgokra gondolsz? Amugy lehet, hogy a c#-nal maradok
2014. szept. 28. 15:03
 3/9 anonim ***** válasza:
A hardver közvetlen vezérlésére.
2014. szept. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mikrokontrollerek programozása például többnyire C-ben történik. Arduino-nak nézz utánna, lehet vele könnyen érdekeseket alkotni.


Ha nem érdekel ilyesmi, akkor nyugodtan várd meg vele az egyetemet. Legalább nem unod halálra magad az órákon.

2014. szept. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Eleg erdekes dolog :) de most leginkabb a jatekfejlesztesnek akarok nekifogni c#-ban...

Koszonom a valaszt, lehet hogy akkor kihagyom egyelore a C-t

2014. szept. 28. 15:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Láncolt listát, ilyesmit nagyon szívesen elmagyarázom neked, a C-be való komolyabb belefolyás nélkül is. Hidd el, nincsenek is azok a megoldások olyan nagyon elrejtve...


Csak az egyetem miatt nem érdemes megtanulnod a C-t, bár elkerülni nem fogod tudni, mert ott azt fogod tanulni - más kérdés, hogy ha nem kívánsz embedded rendszerekkel foglalkozni, akkor valószínűleg nem veszed gyakorlati hasznát.


Mellesleg, ha azokra a dolgokra vagy kíváncsi, amit a magasszintű nyelvek elrejtenek előled, akkor hagyd a C-t a fenébe, és kezdj el Assembly-zni.

2014. szept. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egy informatika szakon, nem tudom, hogy mennyire foglalkoznak ilyen beagyazott rendszerekkel, illetve mikrokontrollerekkel...
2014. szept. 28. 15:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Mérnökinfón, mechatronikán sokat, máshol nincsen.
2014. szept. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A C jó alapot ad, de nem kell alaposan ismerned (hacsak nem akarod), és nem is tanítják fél év alatt nagyon alaposan. A szintaktika sok nyelvben hasonló, megismerkedsz a pointerekkel, és ahogy a printf() és társai függvények is sok helyen használhatók C-n kívül (pl. Octave).

Előre nem kell készülnöd, az alapoktól tanítanak, nem leszel lemaradva.

2014. szept. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!